Represētajām personām un nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem izsniegs jauna veida apliecības

Valdība 20.oktobrī, atbalstīja grozījumus divos Ministru Kabineta noteikumos, ar kuriem tiek ieviests jauns politiski represēto un nacionālās pretošanās kustības dalībnieku apliecību veids.


Tā kā pašlaik ir beidzies finansējums esošā parauga politiski represēto personu un nacionālās pretošanās kustības dalībnieku apliecību izgatavošanai, grozījumi Ministru kabineta 1996.gada 22.oktobra noteikumos Nr.408 Noteikumi par politiski represēto personu uzskaiti, politiski represēto personu apliecību izsniegšanu un minēto apliecību uzskaiti un 1997.gada 13.maija noteikumos Nr.178 "Noteikumi par nacionālās pretošanās kustības dalībnieku uzskaiti un nacionālās pretošanās kustības dalībnieka apliecības un krūšu nozīmes izsniegšanu un uzskaiti" paredz, ka pēc noteikumu spēkā stāšanās apliecības izgatavos un izsniegs Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde, pamatojoties uz pašvaldības vai Tieslietu ministrijas lēmuma par attiecīgā statusa piešķiršanu.


Apliecības turpmāk būs ID-2 izmērā (105x74mm) un tajās tiks iekļautas ziņas no Iedzīvotāju reģistra.


Pēc grozījumu spēkā stāšanās derīgas būs arī iepriekš izsniegtās vecā parauga apliecības. Grozījumi stāsies spēkā pēc publicēšanas Latvijas Vēstnesī .


 


Informāciju sagatavoja:


Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Laura Karnīte


Ieteikt šo rakstu