Atgādinām, ka ikvienai pašvaldībai, kas veic skolēnu pārvadājumus ar saviem transportlīdzekļiem, ir nepieciešams sertifikāts pasažieru pašpārvadājumu veikšanai

Ņemot vērā, ka ir atsācies jaunais mācību gads un atkal ir aktualizējies jautājums par skolēnu nogādāšanu izglītības iestādē un pēc mācību stundām – atpakaļ mājās, vēlamies atgādināt, ka ikvienai pašvaldībai, kas veic skolēnu pārvadājumus ar saviem transportlīdzekļiem, ir nepieciešams sertifikāts pasažieru pašpārvadājumu veikšanai. Gadījumā, ja pašvaldības rīcībā esošu autobusu, kam nav pašpārvadājuma sertifikāta, brauciena laikā aptur Valsts policija, pašvaldībai var tikt piemērots naudas sods no 140 līdz 280 eiro.

Sertifikāts pasažieru pašpārvadājumiem vajadzīgs tiem pašpārvadājumu veicējiem, kas vēlas veikt pasažieru pārvadājumus ar tādu autobusu, kas paredzēts deviņu un vairāk personu pārvadāšanai, piemēram, lai vestu skolēnus uz izglītības iestādi vai savas iestādes darbiniekus uz kvalifikācijas celšanas apmācībām. Papildus tam atgādinām, ka bērnu grupu pārvadājumos, ieskaitot skolēnu nogādāšanu izglītības iestādē, ir nepieciešams vismaz viens pieaugušais pavadonis.

Ja pasažieru pašpārvadājuma veicējs ir pašvaldība, nepieciešams pašvaldības vadītāja rīkojums vai tā kopija, kurā ir norādīts brauciena mērķis. Mērķim jābūt saistītam ar pašvaldības funkciju veikšanu. Brauciena laikā autobusā jāatrodas dokumentam, kurā ir norādīts plānotā brauciena maršruts, pasažieru saraksts vai norāde par to, kādas personas drīkst atrasties transportlīdzeklī un kādi dokumenti to apliecina.

Pašpārvadājuma sertifikāta derīguma termiņš var būt no viena mēneša līdz pieciem gadiem vai līdz nomas līguma termiņa beigām. Sertifikāta izsniegšana vienam mēnesim izmaksā 3,13 eiro.

Pašpārvadājuma veicējam tiek izsniegts sertifikāta oriģināls un kopija. Sertifikāta oriģinālam brauciena laikā jāatrodas transportlīdzeklī, lai to var uzrādīt gadījumā, ja pilnvarots kontroles darbinieks brauciena laikā aptur autobusu.

Pašpārvadājumu sertifikātu var saņemt, dodoties uz kādu no Autotransporta direkcijas klientu apkalpošanas vietām, mūsu e-pakalpojumu sistēmā https://e.atd.lv/login, kā arī pa pastu. Autotransporta direkcijas klientu apkalpošanas vietas atrodas Rīgā, Vaļņu ielā 30; Daugavpilī, Lāčplēša ielā 20; Liepājā, Lauku ielā 59; Cēsīs, Valmieras ielā 20a.


Ieteikt šo rakstu