Ar šodienu spēkā stājas izmaiņas vilciena un autosatiksmē virzienā uz Ventspili

No šodienas, 19. oktobra, darba dienās vilciena satiksme maršrutā Rīga Ventspils Rīga tiks aizstāta ar autobusu pārvadājumiem. Ar satiksmes pārplānošanu saistītās izmaiņas ir saskaņotas gan ar Ventspils, gan Talsu novada domi, kā arī Stendes pilsētas pārvaldi.
 

Vilciens, saskaņā ar esošo kustības sarakstu, turpinās kursēt piektdienās un svētdienās no Rīgas uz Ventspili, bet sestdienās un pirmdienās no Ventspils uz Rīgu.

Stendes pilsētas pārvaldes un Talsu novada domes vadītāji, uzklausot VSIA Autotransporta direkcija (ATD) argumentus, izprata nepieciešamību vilciena reisus darbadienās aizstāt ar autobusiem. Pašvaldību pārstāvji nāca klajā ar lūgumu vilciena reisus aizstājošo autobusu satiksmi virzīt caur Stendi un Jaunpagastu, lai nodrošinātu sabiedriskā transporta pakalpojumus tiem Kurzemes puses iedzīvotājiem, kuri līdz šim ikdienā izmantoja dzelzceļa transportu. Šo lūgumu ATD ņēma vērā, veicot reisu pārplānošanu.

Lēmums par vilcina reisu slēgšanu pamatojams ar to, ka Ventspils līnijā ir vērojams vislielākais pasažieru kritums dzelzceļa tīklā šā gada laikā tas samazinājies par 25%. Tādējādi, ņemot vērā valsts dotāciju samazinājumu sabiedriskā transporta jomā, konkrētajā virzienā darba dienās par lietderīgāku tika atzīti pārvadājumi ar autobusiem.

Šīs izmaiņas tiek veiktas, lai nodrošinātu sabiedriskā transporta dotācijām paredzēto līdzekļu iespējami racionālāku izmantošanu. Tādējādi tiek novērsta situācija, ka vienā virzienā ar nebūtisku laika nobīdi un nenozīmīgām atšķirībām biļešu cenās un komforta līmenī kursē divi dažādi sabiedriskā transporta veidi ar nelielu pasažieru piepildījumu.

Pateicoties Ventspils virzienā veiktajai satiksmes pārplānošanai, ATD līdz gada beigām plāno 67,7 tūkstošu latu lielu ietaupījumu, kas nepieciešams saskaņā ar šā gada jūnijā pieņemtajiem grozījumiem likumā Par valsts budžetu 2009. gadam . Minētie grozījumi paredz valsts budžeta dotācijas samazinājumu par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu no 74,4 milj. uz 66,9 milj. latu. Zinot, ka dotāciju plānots samazināt par vairāk nekā 20% arī 2010. gadā, patlaban veiktie optimizācijas pasākumi radīs pozitīvu ietekmi uz nākamā gada bilanci.


Ieteikt šo rakstu