Polijā darbību uzsāk jauna autoceļu lietošanas nodevas iekasēšanas sistēma e-TOLL (papildināts 29.12.2021.)

2021. gada jūnijā Polijā darbību uzsākusi jauna autoceļu lietošanas nodevas iekasēšanas sistēma e-TOLL, kuras pamatā ir satelītu pozicionēšanas tehnoloģija. Polijas maksas autoceļu posmu saraksts ir pieejams e-TOLL sistēmas mājaslapā. Faktiskā autoceļu lietošanas nodevas likme ir atkarīga no transportlīdzekļu un to sastāvu pilnās masas (piemēram, transportlīdzeklis ar puspiekabi/piekabi) un emisijas standarta. Mājaslapā ir iespēja izmantot transportlīdzekļu klasifikācijas rīku, lai noteiktu nodevas likmi.

Savukārt no 2021. gada 1. decembra ir pārtraukta manuāla nodevas iekasēšana uz autoceļiem A2 un A4. Līdz ar to barjeras uz valsts automaģistrālēm tika demontētas un, pateicoties tam, tika uzlabota satiksmes plūsma. Turpmāk šos autoceļu posmus varēs apmaksāt, izmantojot e-TOLL sistēmu. Šīs izmaiņas ietekmē arī kravas transportlīdzekļus un to sastāvus, kuru pilnā masa pārsniedz 3,5 tonnas, kā arī autobusus.

Informatīvs materiāls par e-TOLL sistēmas apmaksas iespējām vieglajiem pasažieru transportlīdzekļiem un kravas transportlīdzekļiem un to sastāviem, kuru pilnā masa nepārsniedz 3,5 tonnas, pieejams šeit.

e-TOLL sistēma sniedz daudzas priekšrocības:

 1. nav nepieciešams slēgt sadarbības līgumus, vienkārši jāreģistrējas e-TOLL sistēmā;
 2. iespēja izvēlēties rīku datu pārsūtīšanai:
 • bezmaksas e-TOLL PL mobilā lietotne;
 • ZSL (ārējā pozicionēšanas sistēma);
 • transportlīdzekļa ierīce (OBU – On-Board Unit).
 1. lietotāja konts (IKK), kas nodrošina pakalpojumu saņemšanu, neapmeklējot klientu apkalpošanas vietas;
 2. mūsdienīgas maksājumu metodes un saziņas kanāli, kas pieejami visu diennakti;
 3. integrācija ar gov.pl pakalpojumiem;
 4. e-TOLL un SENT pakalpojumi vienā mobilajā lietotnē;
 5. integrācija ar Eiropas ceļu lietotāju nodevu elektroniskās iekasēšanas sistēmu (EETS);
 6. degvielas karšu operatoru starpniecība reģistrācijā un maksājumos.

Informācija par reģistrēšanos sistēmā pieejama: https://etoll.gov.pl/en/heavy-vehicles/registration-in-e-toll/how-to-register-for-e-toll/

Lai izveidotu un piekļūtu savam lietotāja kontam jāklikšķina uz  blakus valodas izvēlnei. Tālāk jāizvēlas , kur varēsiet ievadīt savu lietotāju un paroli. Savukārt, lai reģistrētu jaunu lietotāja kontu zem laukiem “Login” un “haslo” jāklikšķina uz  un jāievada pamatinformācija par konta izveidotāju. Piemēram,  ir valsts, kur no saraksta jāizvēlas  (Latvija). Tālāk jānorāda e-pasta adrese, vārds, uzvārds, dokumenta veids un dokumenta numurs. Uz Jūsu norādīto e-pasta adresi tiks nosūtīts reģistrācijas apstiprināšanas kods, kurš būs jāievada speciālā laukā. E-TOLL mājaslapā ir pieejama video pamācība.

Tālāk ir jāizvēlas ko Jūs pārstāvēsiet, fizisku vai juridisku personu un attiecīgi jāaizpilda nepieciešamie dati. Šeit ir video pamācība par uzņēmuma reģistrāciju. Pēc uzņēmuma reģistrācijas ir jāpievieno transportlīdzeklis un tad Jūs redzēsiet likmes, kuras sadalītas pa autoceļu grupām un braucieniem ar/bez puspiekabes. Tālāk, gadījumā, ja izmantosiet OBU ierīci, tās numuru var piesaistīt konkrētam transportlīdzeklim un papildināt Jūsu kontu.

Reģistrēties e-TOLL sistēmā un saņemt pakalpojumus ir iespējams arī klientu apkalpošanas centros. Līdzi jābūt šādiem dokumentiem.

Klientu apkalpošanas centru saraksts robežšķērsošanas vietās pieejams: https://etoll.gov.pl/en/heavy-vehicles/customer-service/customer-service-facilites/border-customer-service-facility/.

e-TOLL sistēmas mobilās lietotnes lietotājam būs jāaktivizē lietotne, uzsākot braucienu pa maksas ceļu, bet pēc brauciena pabeigšanas tā jāizslēdz. GPS dati tiks apkopoti ik pēc piecām sekundēm un nosūtīti ik pēc 60 sekundēm.

Ja sistēmas darbība pārtraukta ilgāk par 15 minūtēm, piemēram, GPS signāla trūkuma dēļ, tālāka transportlīdzekļa kustība atļauta pēc tam, kad tiešsaistes lietotāja kontā tiek norādīts turpmākais brauciena maršruts.

Šādā situācijā e-TOLL tiešsaistes lietotāja kontā izmantojiet funkciju "noslēgt braucienu" (complete drive), norādot vietu, kur ierīce pārstāja darboties, kā arī brauciena galamērķi. Pēc funkcijas “noslēgt braucienu” aktivizēšanas transportlīdzeklis var turpināt braucienu.

Šādā gadījumā maksa par braucienu jāveic ar priekšapmaksu.

Sīkāka informācija angļu valodā pieejama https://etoll.gov.pl/en/heavy-vehicles/news/further-changes-to-e-toll/.

Papildu jautājumu gadījumā lūgums vērsties e-TOLL klientu apkalpošanas centrā pa telefona numuriem:

 • 800101101 - bezmaksas numurs abonentiem Polijā;
 • +48 22 521 10 10 - maksas numurs mobilo tālruņu lietotājiem no ārvalstīm - savienojuma maksa atbilstoši operatora cenrādim.

Konsultācijas tiek sniegtas angļu, vācu un krievu valodās.