Lielbritānijā no 2017. gada 1. novembra vadītājam tiks piemērots sods par transportlīdzeklī pavadīto regulāro iknedēļas atpūtas laikposmu

Informējam, ka atbilstoši Lielbritānijas vadītāju un transportlīdzekļu standartu aģentūras (DVSA) sniegtajai informācijai no 2017. gada 1. novembra stāsies spēkā aizliegums transportlīdzekļu vadītājiem pavadīt regulāro iknedēļas atpūtu transportlīdzekļa salonā vai atpūtai nepiemērotās vietās.

Par šo pārkāpumu tiks piemērots sods 300 stērliņu mārciņu (334.74 EUR, pēc valūtas kursa uz 23.10.2017) apmērā un tiks liegta turpmākā transportlīdzekļa kustība, kamēr transportlīdzekļa vadītājs nebūs piemēroti atpūties.

Jāatzīmē, ka Lielbritānijas amatpersonām ir tiesības pārbaudīt vadītāju darba un atpūtas laikposmus par pēdējām 28 dienām, un sodīt transportlīdzekļa vadītāju par 5 pārkāpumiem noteiktā laika posmā (līdz 1500 stērliņu mārciņām, jeb 1673.7 EUR, pēc valūtas kursa uz 23.10.2017) – neatkarīgi no tā, kurā valstī pārkāpums tika veikts. Ārvalstu pilsoņiem naudas sods ir jāmaksā uz vietas - pretējā gadījumā transportlīdzekļa turpmākā kustība tiks liegta.

Sīkāka informācija (angļu valodā) atrodama šeit.