Kravu pārvadājumi starp Eiropas Savienību un Apvienoto Karalisti no 2022.gada 1.janvāra

No 2022. gada 1. janvāra pilna muitas kontrole tiks piemērota visām precēm, kas tiek pārvietotas starp ES un Lielbritāniju, izmantojot Kravas transportlīdzekļu kustības dienesta sistēmu (GVMS – Goods Vehicle Movement Service). GVMS sistēma ir izstrādāta, lai nodrošinātu ātru un efektīvu preču kustību, un to izmantos daudzas Apvienotās Karalistes ostas. Visiem pārvadātājiem, arī pašnodarbinātai personai, kas veic pārvadājumus starp ES un Lielbritāniju ir jāreģistrējas šajā sistēmā jau tagad. Lai reģistrētos GVMS sistēmā ir nepieciešams vispirms iegūt GB EORI numuru un Government Gateway lietotāju un paroli.

Ieteicams izmantot Microsoft Edge interneta pārlūku, jo ar Google Chrome mēdz būt tehniskas problēmas.

GVMS sistēmā būs jāievada kustības atsauces numuru (MRN – Movement Reference Number). MRN ir unikāls muitas identifikācijas numurs, kas tiek izveidots katru reizi, kad tiek iesniegta deklarācija par preču importu vai eksportu Customs Declaration Service (CDS) sistēmā. Ja osta, no kuras preces tiek importētas/eksportētas, izmanto GVMS sistēmu, pārvadātājam, pirms reģistrācijas ostā preču aprites atsauces numuram (GMR - Goods Movement Record), kurš iepriekš ir jāizveido sistēmā, ir jāpievieno kustības atsauces numurs (MRN). Bez GMR kravas transportlīdzekļiem nebūs atļauts reģistrēties robežas šķērsošanai.

Transportlīdzekļa vadītājs var pārbaudīt vai viņa kravai jāveic inspekcija, izmantojot GOV.UK pakalpojumu "Pārbaudiet, vai jums ir nepieciešams ziņot pārbaudei". Ja transportlīdzekļa vadītājs nevar piekļūt šai funkcijai, viņam jāsazinās ar savu pārvadātāju vai trešo pusi, lai pārbaudītu GMR statusu.

Šeit var noskatīties GVMS sistēmas prezentācijas vebināru.

Šeit ir pieejams gaidāmo izmaiņu saraksts pārvadājumos starp ES un AK 2022. gadā.

Papildu informācija ir pieejama šeit un pielikumā.