Elektronisko plombu uzstādīšanas prasības transportlīdzekļiem, kas iebrauc Baltkrievijā no Lietuvas

2021. gada 30. augustā stājas spēkā grozījumi Baltkrievijas Republikas Ministru padomes 2020. gada 25. maija dekrētā No. 311 “Par navigācijas ierīču (plombu) izmantošanu”.

Grozījumi paredz, ka iebraucot Baltkrievijā no Lietuvas (divpusējie pārvadājumi, trešo valstu pārvadājumi vai tranzīts) ir jāveic transportlīdzekļa kravas telpas plombēšana ar īpašu (elektronisku) plombu.

Šī prasība netiek attiecināta uz preču pārvadājumiem, kurus muitas tranzīta pārvadājumu režīmā veic no Krievijas Kaļiņingradas apgabala uz Baltkrieviju (šķērsojot Lietuvu tranzītā), kā arī uz lielgabarīta un smagsvara kravu pārvadājumiem, kuriem nepieciešama īpaša atļauja.

Iepriekš ziņojām, ka 2020. gada 1. oktobrī stājās spēkā Baltkrievijas Republikas Ministru padomes 2020. gada 30. septembra dekrēts No. 576 papildinot 2020. gada 25. maija dekrētu No. 311 “Par navigācijas ierīču (plombu) izmantošanu” ar to gadījumu sarakstu, kad pārvadātājam jāveic transportlīdzekļa kravas telpas plombēšana ar īpašu (elektronisku) plombu, to starpā plombēšana jāveic:

  • pārvadātājiem, pret kuriem uzsākta administratīvā lietvedība, vai noteiks sods par muitas procedūru neievērošanu;
  • pārvadātājiem, kuri savlaicīgi nav veikuši ievedmuitas, antidempinga nodokļa, kompensācijas nodokļa u.c. nodokļu maksājumus;
  • citi gadījumi, kad tiek konstatēti Eirāzijas Ekonomiskās savienības (EEZ), starptautisko līgumu un EEZ dalībvalstu normatīvo tiesību aktu pārkāpumi vai tiesību aktu pārkāpumu pazīmes;
  • ja plombēšanu pieprasa muitas iestādes saskaņā ar Eirāzijas Ekonomiskās savienības muitas kodeksa 344. pantu.

Navigācijas plombas var uzstādīt iekšzemes muitas punktos, robežšķērsošanas vietās pirms iebraukšanas Baltkrievijā, kā arī pie nacionālajiem operatoriem Belneftegaz (ОДО «Белнефтегаз») u.c..

Pārvadājot preces, uz kurām attiecas muitas tranzīta procedūras, uz Krieviju vai tranzītā caur Krievijas teritoriju pirms izbraukšanas no Baltkrievijas navigācijas plombas tiek noņemtas autoceļa M1 / E30 607. kilometrā robežšķērsošanas punktā Redki (BLR)–Krasnoe (RUS). Šī vieta ir apzīmēta ar ceļa zīmi ar navigācijas plombas attēlu un uzrakstu “Электронная пломба E-SEAL”. Google Maps koordinātas: 54,689854, 30,942757.

Ja netiek ievērota prasība apstāties navigācijas plombu noņemšanas vietās, var tikt piemērots administratīvais sods (no 2 līdz 50 bāzes soda vienībām) no BYR 54 (vai 18 EUR) līdz 1350 BYR (437 EUR) vai var tikt piemērots administratīvais arests.

Elektroniskās plombas uzstādīšanas izmaksas noteiktas četru bāzes vienību apmērā (aptuveni 44 eiro, ieskaitot PVN).