Divpusēja sadarbība autotransportā - arī ar Albāniju

Latvijas Republikas Satiksmes ministrijas Autosatiksmes departamenta speciālisti atsaukušies Albānijas puses aicinājumam uzsākt darbu pie starpvalstu līguma sagatavošanas.

 

Nesagaidot līguma spēkā stāšanās brīdi, abu valstu delegācijas vienojās par 100 autopārvadājumu atļauju apmaiņu. 70 no tām ir divpusējās atļaujas, bet vēl 30 ir atļaujas pārvadājumiem uz/no trešajām valstīm, kuras derīgas arī divpusējiem pārvadājumiem. Panākta vienošanās, ka apmaiņa ar nepieciešamajām kravas autopārvadājumu atļaujām starp Latviju un Albāniju norisināsies līdz šī gada 15.decembrim.

 

Minētā vienošanās kļuva iespējama, pateicoties faktam, ka Albānija jau pašlaik ir nozīmīgāko transporta nozares likumdošanas aktu un līgumu, kas skar kravas un pasažieru pārvadājumus (INTERBUSS, ADR, TIR u.c.), locekle. Izdevīgās ģeopolitiskās situācijas dēļ Abānija jau tuvākajā laikā var kļūt par nozīmīgu tūrisma zemi ar attīstītu ceļu infrastruktūru, kas piemērota kravas un pasažieru pārvadājumiem. Strauji attīstās arī Durresi osta, kas ir svarīgs iemesls, kādēļ kravu autotransporta attīstībai ir liels potenciāls šajā valstī.