Turpinās tarifu vienādošana; no 5. un 6.oktobra jaunie tarifi stājas spēkā bijušajā Rīgas, Alūksnes, Ventspils un Kuldīgas rajonā

No pirmdienas, 2015.gada 5.oktobra, reģionālo vietējo maršrutu autobusu tarifi tiks vienādoti vairākos maršrutos Pierīgā un bijušajā Alūksnes rajonā, kur sabiedriskā transporta pakalpojumus nodrošina AS CATA un SIA Sabiedriskais autobuss. Savukārt otrdien, 6.oktobrī, jaunie tarifi stājas spēkā SIA Sabiedriskais autobuss apkalpotajos maršrutos bijušajā Ventspils un Kuldīgas rajonā. Ņemot vērā, ka pirms tarifu izlīdzināšanas uzsākšanas reģionālajos maršrutos pastāvēja 24 dažādi tarifi, to vienādošanas rezultātā braukšanas maksa, braucot dažāda garuma distances, paliks nemainīga, samazināsies vai cituviet nedaudz palielināsies.

Rīgas teritorijā, kur reģionālo vietējo maršrutu pārvadājumus nodrošina AS CATA, brauciena maksa, mērojot attālumu starp pirmajām pieturvietām, pieaugs par 0,10 eiro, sasniedzot 0,80 eiro. Savukārt pārējā bijušā Rīgas rajona teritorijā, tostarp Siguldā, Krimuldā un Mālpilī, minimālā braukšanas maksa paliks nemainīga. Braucot attālumu, kas garāks par septiņiem kilometriem, biļetes cena palielināsies ne vairāk kā par 20 procentiem. Līdz ar jauno tarifu stāšanos spēkā AS CATA apkalpotajos maršrutos Rīgas plānošanas reģionā būs atlicis viens pārvadātājs, kas līdz 1.novembrim sabiedriskā transporta pakalpojumus sniegs saskaņā ar vecajiem tarifiem.

Bijušajā Alūksnes rajonā, kur sabiedriskā transporta pakalpojumus nodrošina SIA Sabiedriskais autobuss, maksa par pirmajiem brauciena kilometriem nemainīsies. Biļetes cena paliks nemainīga, braucot arī attālumu no septiņiem līdz 33 kilometriem, bet, mērojot garākas distances, brauciena maksa samazināsies. Vidzemes plānošanas reģionā pasažieru pārvadājumus vietējās nozīmes maršrutos nodrošina seši pārvadātāji, un SIA Sabiedriskais autobuss ir otrais uzņēmums, kas turpmāk sniegs pakalpojumus saskaņā ar vienādotajiem tarifiem.

SIA Sabiedriskais autobuss nodrošina pasažieru pārvadājumus arī bijušā Ventspils un Kuldīgas rajona teritorijā. Plānots, ka, sākot ar 6.oktobri, Ventspilī maksa par pirmajiem brauciena kilometriem nemainīsies, bet pārējā bijušā Ventspils rajona teritorijā minimālā braukšanas maksa palielināsies par 0,05 eiro, sasniedzot 0,40 eiro. Savukārt bijušajā Kuldīgas rajonā maksa, braucot attālumu starp pirmajām pieturvietām, paliks nemainīga. Gan bijušajā Ventspils, gan Kuldīgas rajonā biļetes cena pieaugs ne vairāk kā par 20 procentiem, braucot attālumu no septiņiem līdz 40 kilometriem, bet pēc brauciena 40.kilometra plānots braukšanas maksas samazinājums. Līdz ar jauno tarifu stāšanos spēkā SIA Sabiedriskais autobuss apkalpotajos maršrutos Kurzemes plānošanas reģionā būs atlicis viens pārvadātājs, kas sabiedriskā transporta pakalpojumus pagaidām vēl sniegs saskaņā ar vecajiem tarifiem.

Reģionālo vietējo maršrutu autobusu tarifi ir vienādoti gandrīz visā Pierīgā, bijušajā Limbažu rajonā, Tukuma novadā, bijušajā Valmieras, Valkas, Dobeles un Jēkabpils rajonā, Jelgavas, Aizkraukles, Bauskas, Aknīstes un Viesītes novadā, bijušajā Saldus rajonā, Talsu novadā, bijušajā Daugavpils rajonā un Krāslavas novadā, kur sabiedriskā transporta pakalpojumus nodrošina attiecīgi AS Rīgas Taksometru parks, SIA Ekspress Ādaži, Galss Buss, AS CATA, SIA Tukuma auto, VTU Valmiera, Dobeles AP, Spuņģēni-Daugavieši, Migar, Aizkraukles ATU, Aips, Aiva auto, Aknīstes pakalpojumi, Rubenītis, Viesītes transports, Sabiedriskais autobuss, Talsu autotransports, Daugavpils AP, Robežnieki un Astašova.

Vienādojot sabiedriskā transporta tarifus, iedzīvotāji par braucienu sabiedriskajā transportā maksās pēc vienādiem principiem neatkarīgi no vietas, kur tie atrodas. Tāpat perspektīvā iedzīvotājiem būs iespēja iegādāties abonementa biļeti, kas regulārajiem pasažieriem par braucienu sabiedriskajā transportā ļaus maksāt lētāk, un plānots ieviest arī vienotu biļeti braucienam gan ar vilcienu, gan autobusu.

Tarifu vienādošanas procesā ir izveidotas četras dažādas minimālās braukšanas maksas, kuru lielums atkarīgs no attīstības centra līmeņa. Maksa par brauciena pirmajiem kilometriem būs atšķirīga Rīgā, pārējās republikas nozīmes pilsētās, reģionālās nozīmes centros un pārējā valsts teritorijā. Tāpat plānots ieviest vienādu maksu par katru brauciena kilometru – braucienam no septiņiem līdz 33 kilometriem maksa būs viena, bet, sākot ar 33.kilometru, plānots cenas samazinājums. Sīkāka informācija par reģionālo vietējo maršrutu autobusu tarifu vienādošanu pieejama šeit.

Ņemot vērā, ka reģionālajā maršrutu tīklā ir ap 7600 reisu ar vairāk nekā 6000 pieturvietu, lai noskaidrotu, par cik centiem mainās biļetes cena, braucot līdz katrai no šīm pieturvietām, aicinām iedzīvotājus sazināties ar attiecīgo pasažieru pārvadātāju uzņēmumu vai Autotransporta direkciju, rakstot uz e-pastu info@atd.lv, sociālajos tīklos Twitter un Facebook vai zvanot pa tālruni 67686499 un 67502869.

 

Par valsts SIA Autotransporta direkcija

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Regulāri veicot sabiedriskā transporta finanšu analīzi un auditu, direkcija nodrošina vienotu, nepārtrauktu un pieejamu sabiedriskā transporta sistēmu visā valstī. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.

 
Papildu informācijai:
Zane Plone,
VSIA Autotransporta direkcija
Komunikācijas speciāliste
Tālr.: + 371 67686485

Ieteikt šo rakstu