No 29.septembra tarifi tiks vienādoti bijušajā Saldus rajona teritorijā

Sākot ar rītdienu, 2015.gada 29.septembri, reģionālo vietējo maršrutu autobusu tarifi tiks vienādoti bijušajā Saldus rajonā, kur sabiedriskā transporta pakalpojumus nodrošina SIA Sabiedriskais autobuss. Šobrīd reģionālo autobusu pārvadājumos ir 24 dažādi tarifi, tādēļ to vienādošanas rezultātā braukšanas maksa, braucot dažāda garuma distances, vietām paliks nemainīga, samazināsies vai cituviet pat nedaudz palielināsies.

Plānots, ka bijušā Saldus rajona teritorijā maksa par braucienu starp pirmajām pieturvietām paliks nemainīga, bet maksa, braucot attālumu no septiņiem līdz 40 kilometriem, pieaugs ne vairāk kā par 20 procentiem. Savukārt mērojot attālumu, kas garāks par 40 kilometriem, biļetes cena samazināsies. Piemēram, braucot maršrutā Brocēni Remte Jaunpils no pirmās pieturvietas līdz Jaunpilij, biļetes cena pieaugs par 0,20 eiro no 1,10 eiro līdz 1,30 eiro. Savukārt braucot maršrutā Saldus Grīvaiši Ruba Vadakste Jaunauce no pirmās pieturvietas līdz Jaunaucei, brauciena maksa samazināsies par 0,70 eiro no 4,25 eiro līdz 3,55 eiro. Tāpat, braucot no Saldus autoostas līdz Jaunauces centram maršrutā Saldus Ezere Vadakste Priedula, biļetes cenas samazinājums būs 0,85 eiro.

Vienādojot sabiedriskā transporta tarifus, iedzīvotāji par braucienu sabiedriskajā transportā maksās pēc vienādiem principiem neatkarīgi no vietas, kur tie atrodas. Tāpat iedzīvotājiem būs iespēja iegādāties abonementa biļeti, kas regulārajiem pasažieriem par braucienu sabiedriskajā transportā ļaus maksāt lētāk, un perspektīvā plānots ieviest arī vienotu biļeti braucienam gan ar vilcienu, gan autobusu.

Tarifu vienādošanas procesā ir izveidotas četras dažādas minimālās braukšanas maksas, kuru lielums atkarīgs no attīstības centra līmeņa. Maksa par brauciena pirmajiem kilometriem būs atšķirīga Rīgā, pārējās republikas nozīmes pilsētās, reģionālās nozīmes centros un pārējā valsts teritorijā. Tāpat plānots ieviest vienādu maksu par katru brauciena kilometru braucienam no septiņiem līdz 33 kilometriem maksa būs viena, bet, sākot ar 33.kilometru, plānots cenas samazinājums. Sīkāka informācija par reģionālo vietējo maršrutu autobusu tarifu vienādošanu pieejama šeit.

Ņemot vērā, ka reģionālajā maršrutu tīklā ir ap 7600 reisu ar vairāk nekā 6000 pieturvietu, lai noskaidrotu, par cik centiem mainās biļetes cena, braucot līdz katrai no šīm pieturvietām, aicinām iedzīvotājus sazināties ar attiecīgo pasažieru pārvadātāju uzņēmumu vai Autotransporta direkciju, rakstot uz e-pastu info@atd.lv, sociālajos tīklos Twitter un Facebook vai zvanot pa tālruni 67686499 un 67502869.

Pirmās tarifu izmaiņas stājās spēkā 1.septembrī Bauskas, Tukuma un Aknīstes novadā, kur sabiedriskā transporta pakalpojumus nodrošina attiecīgi SIA Aips, Tukuma auto un Aknīstes pakalpojumi. Savukārt 14. un 15.septembrī Valmieras un Valkas rajonā, Jelgavas novadā, daļā Aknīstes un Krāslavas novada, kur sabiedriskā transporta pakalpojumus nodrošina attiecīgi SIA VTU Valmiera, Migar, Rubenītis, Robežnieki un Astašova. Autotransporta direkcija turpina darbu pie reģionālo vietējo maršrutu autobusu tarifu aprēķināšanas un saskaņošanas, tādēļ datumi, kad braukšanas maksas izmaiņas stāsies spēkā, atšķiras katra pārvadātāja apkalpotajos maršrutos.

 

Par valsts SIA Autotransporta direkcija

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Regulāri veicot sabiedriskā transporta finanšu analīzi un auditu, direkcija nodrošina vienotu, nepārtrauktu un pieejamu sabiedriskā transporta sistēmu visā valstī. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.

 

Papildu informācijai:
Zane Plone,
VSIA Autotransporta direkcija
Komunikācijas speciāliste
Tālr.: + 371 67686485

 


Ieteikt šo rakstu