Pasažieri tiek aicināti ievērot piesardzības pasākumus starptautiskajos pasažieru pārvadājumos, kā arī iekšzemes neregulārajos un speciālajos regulārajos pasažieru pārvadājumos

Ņemot vērā, ka pamazām tiek atjaunoti starptautiskie pasažieru pārvadājumi, Satiksmes ministrija rekomendē pasažieriem mutes un deguna aizsegu lietot arī starptautiskajos pasažieru pārvadājumos ar autobusiem un vilcieniem. Šādas rekomendācijas ir arī attiecībā uz iekšzemes neregulārajiem un speciālajiem regulārajiem pasažieru pārvadājumiem. Tāpat pasažieri tiek aicināti iespēju robežās ievērot divu metru distanci un neieņemt pirmās sēdvietas aiz autobusa vadītāja.

Atgādinām, ka no 12. maija pasažieriem visā Latvijā, braucot sabiedriskajā transportā, obligāta prasība ir lietot sejas masku, respiratoru, šalli, lakatu vai citu mutes un deguna aizsegu un ievērot citus drošības pasākumus Covid-19 izplatības mazināšanai. Arī pārvadātāji rūpējas par pasažieru drošību un veselību – transportlīdzekļi tiek katru dienu dezinficēti, īpaši pievēršot uzmanību virsmām, kurām pasažieri pieskaras biežāk. Vairāki pārvadātāji nodrošina arī rokas dezinfekcijas līdzekļus.

Aicinām pasažierus izvērtēt brauciena nepieciešamību, bet vajadzības gadījumā biļeti iegādāties internetā, autoostā vai autobusā, izmantojot bankas karti.


Ieteikt šo rakstu