Gaidāmas pastiprinātas pārbaudes nelegālo pasažieru pārvadātāju aktivitāšu samazināšanai

Autotransporta direkcija ir vienojusies ar Valsts policiju un Rīgas domes Satiksmes departamenta Kontroles dienestu par veicamajiem pasākumiem nelegālo pasažieru pārvadātāju aktivitāšu samazināšanai. Plānots, ka jau tuvākajās dienās tiks veiktas pastiprinātas pārbaudes maršrutos, kuros novērota visaktīvākā nelegālo pārvadātāju darbība. Pamatojoties uz jaunajiem Ministru kabineta noteikumiem Nr.364, Valsts policijai un pašvaldību kontroles dienestiem ir vieglāk identificēt nelegālos pārvadātājus.  

2015.gada 8.jūlijā stājās spēkā Ministru kabineta noteikumi Nr.364, kas nosaka kārtību, kā tiek veikti iekšzemes pasažieru neregulārie pārvadājumi un kāda ir norēķinu kārtība par attiecīgajiem pakalpojumiem. Ja negodprātīgi pārvadātāji turpinās kropļot konkurenci sabiedriskā transporta pakalpojumu tirgū, uzdodoties par regulāro pārvadājumu veicējiem un neievērojot attiecīgos Ministru kabineta noteikumus, pārvadātāju licences darbība var tikt apturēta. Tas nozīmē, ka pārvadātājs turpmāk nevarēs veikt nekāda veida pasažieru pārvadājumus.

Sakarā ar plānotajiem reidiem pasažieri, kuri izmanto nelegālo pārvadātāju pakalpojumus, riskē ar iespējamu kavēšanos, risku tikt izsēdinātam vai papildu līdzekļu tērēšanu, jo attiecīgais transportlīdzeklis brauciena laikā var tikt aizturēts. Ņemot vērā, ka pārbaudes laiks var ilgt pat vairāk nekā vienu stundu, pasažieriem jārēķinās ar ilgu uzturēšanos transportlīdzeklī vai iespēju meklēt citu pārvietošanās veidu un līdz ar to papildu tēriņiem par biļeti.

Esošā situācija rāda, ka nelegālie pārvadātāji parasti pārvadā pasažierus tikai rentablos maršrutos laikā, kad pakalpojuma pieprasījums ir vislielākais, un vietās ar lielāku iedzīvotāju skaitu, tādējādi samazinot oficiālo regulāro pārvadātāju klientu skaitu un ieņēmumus. Neskatoties uz to, ka zaudējumus, kas ik gadu rodas nelegālo pārvadātāju darbības rezultātā, precīzi aprēķināt nav iespējams, zināms, ka to summa sastāda vairākus miljonus eiro gadā.

Aicinām iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem un informēt Valsts policiju, pašvaldību kontroles dienestus un Autotransporta direkciju par nelegālo pārvadātāju aktivitātēm.

 

Par valsts SIA Autotransporta direkcija

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Regulāri veicot sabiedriskā transporta finanšu analīzi un auditu, direkcija nodrošina vienotu, nepārtrauktu un pieejamu sabiedriskā transporta sistēmu visā valstī. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.

 

Papildu informācijai:
Zane Plone,
VSIA Autotransporta direkcija
Komunikācijas speciāliste
Tālr.: + 371 67686485

 


Ieteikt šo rakstu