Semināru cikla “Izmaiņas starptautisko autopārvadājumu nozarē, kas gaidāmas 2022.gadā” pirmās daļas kopsavilkums

2021. gada 8. decembrī notika pirmais no trim plānotajiem tiešsaistes semināriem. Tajā Latvijas pārvadātāji tika informēti par izmaiņām starptautisko autopārvadājumu nozarē, kas gaidāmas 2022. gadā. Pasākumā piedalījās pārstāvji no Satiksmes ministrijas, Autotransporta direkcijas, Valsts policijas un Autopārvadājumu asociācijas “Latvijas auto”.

Semināra laikā pārvadātāji tika informēti par izmaiņām kravas komercpārvadājumu licencēšanas prasībās; transportlīdzekļa vadītāju nosūtīšanas nosacījumiem un to kontroli no 2022. gada februāra; tahogrāfu tehnisko progresu un jaunumiem to izmantošanā; E-CMR – elektroniskās kravas pavadzīmes izstrādes un ieviešanas gaitu; autopārvadājumu kontroli Mobilitātes pakotnes ietvaros; citām aktualitātēm starptautiskajos autopārvadājumos 2022. gadā.

Prezentācijas, kas tika rādītas pirmajā semināru cikla daļā, pieejamas šeit:

Autotransporta direkcijas prezentācija

Satiksmes ministrijas prezentācija

Valsts policijas prezentācija

Nākamais seminārs – praktiskā daļa – notiks 15. decembrī. Tajā informēsim par gadījumiem, uz kuriem attiecināmi transportlīdzekļa vadītāja nosūtīšanas nosacījumi, kā arī pastāstīsim par nosūtīšanas deklarācijām – kā tās pareizi sagatavot, nosūtīt, atjaunināt u.tml. Savukārt janvāra vidū plānots trešais seminārs, kurā Autotransporta direkcija atbildēs uz jautājumiem par Mobilitātes pakotnes aktualitātēm.


Ieteikt šo rakstu