Par starptautiskajiem autopārvadājumiem uz Turkmenistānu

Saskaņā ar Turkmenistānas Starptautisko autopārvadātāju asociācijas 10.03.2014. sniegto informāciju Latvijas autopārvadātāji drīkst iebraukt Turkmenistānas teritorijā, kā arī šķērsot to tranzītā, neskatoties uz to, ka pagaidām starp abām valstīm nav noslēgts nolīgums par starptautiskajiem pārvadājumiem ar autotransportu. Visus nepieciešamos pārvadājumu dokumentus, iebraucot Turkmenistānas teritorijā, pārvadātāji var saņemt tās robežkontroles punktos. Šādā gadījumā saņemt īpašu autopārvadājumu atļauju nav nepieciešams.

Nodokļu un nodevu apmērs, ko par ārvalstīs reģistrēta kravas autotransporta līdzekļa ar kravu (ieskaitot puspiekabi) iebraukšanu un izbraukšanu vai tranzīta braucienu iekasē robežkontroles punktos, vidēji ir 450 500 ASV dolāri. Šajā summā ietilpst ceļu nodevas, maksa par degvielas cenas starpību, apdrošināšanu un maršruta kartes noformēšanu.

Gadījumā, ja kravas iekraušana jāveic Turkmenistānas teritorijā, ārvalstīs reģistrētam pārvadātājam nepieciešams saņemt iekraušanas atļauju par 175 ASV dolāriem un vietējo CMR komplektu par 147 ASV dolāriem.

Iebraucot Turkmenistānas teritorijā jāievēro šādi kravas autotransporta līdzekļu svara un izmēru ierobežojumi:

·        Garums ne vairāk par 20 metriem,

·        Augstums ne vairāk par 4 metriem,

·        Platums ne vairāk par 2,5 metriem,

·        Kopējā masa ne vairāk par 40 tonnām.

Šo ierobežojumu pārsniegšanas gadījumā jāsaņem speciāla atļauja no atbilstošām autoceļu pārvaldes institūcijām.

Ārvalstīs reģistrētu autotransporta līdzekļu vadītājiem un apkalpes locekļiem iepriekš ir jāsaņem vīza iebraukšanai Turkmenistānas teritorijā, kā arī jāreģistrējas šīs valsts imigrācijas dienestā, ja uzturēšanas laiks Turkmenistānā sasniedz piecas (vai vairāk) darba dienas. Maksimāli pieļaujamais uzturēšanās laiks Turkmenistānas teritorijā katras iebraukšanas reizē ārvalstu pārvadātājiem šobrīd ir 15 dienas.


Ieteikt šo rakstu