Obligāti alkotesteri Francijā

FNTR, Francija, informē, ka, saskaņā ar 2012. gada 1.martā izdoto Francijas izelpas testēšanas likumu, no 2012. gada 1.jūlija visu motorizēto transportlīdzekļu vadītājiem, izņemot mopēdu vadītājus, līdzi jāvadā alkometra komplekts ar neizmantotu indikatora caurulīti alkohola noteikšanai izelpā.


Alkometra komplekta cena ir aptuveni no 1.5 2 eiro un to var iegādāties degvielas uzpildes stacijās.

Par šīs prasības neievērošanu soda naudas piemērošana ir atlikta uz nenoteiktu laiku.

Alkometra komplektam ir jāatbilst noteiktām prasībām, īpaši būtiski, lai tiktu ievērots tā ražotāja norādītais derīguma termiņš.


Lai ievērotu šo prasību, autovadītājiem jādara sekojošais:  • Jāvadā līdzi transportlīdzeklī nelietots alkometra komplekts ar neizmantotu indikatora caurulīti alkohola noteikšanai izelpā, kas ir tūlītēji izmantojams, un atbilst NF X 20 702 standartam ķīmisko alkometru testiem un NF X 20 704 standartam elektronisko alkometru testiem. Alkometriem, kuri atbilst šiem Francijas standartiem, nav obligāti jābūt ražotiem un tirgotiem Francijā. Sertificētu kompāniju saraksts, kam ir NF marķējums uz alkometra, ir aplūkojams LNE interneta mājas lapā: www.lne.eu;

  •  Alkohola līmenis asinīs nedrīkst pārsniegt 50 mg uz 100 ml asiņu. Ikvienam, kurš brauc pa Francijas teritoriju, ir jānodrošina, ka līdzi ņemtais alkometrs ir kalibrēts atbilstoši Francijā noteiktajam atļautajam alkohola līmenim.

Varas iestāžu pārstāvji neliks autovadītājiem izmantot to personiskos alkometrus alkohola līmeņa pārbaudēm asinīs. Lai veiktu alkohola līmeņa pārbaudi šoferim, amatpersonas izmantos savas ierīces.


Avots: www.iru.org


 


© Valsts SIA Autotransporta direkcija , 2013


 


Ieteikt šo rakstu