Latvija un Baltkrievija apmainās ar papildu 1500 universālo atļauju; pasažieru pārvadājumiem uz Baltkrieviju tiks attiecināmas ES noteiktās pasažieru tiesības

2019. gada 6. un 7. jūnijā norisinājās Latvijas–Baltkrievijas Kopējā komisijas sēde, kurā tika panākta vienošanās par papildu 1500 universālo atļauju apmaiņu starptautisko autopārvadājumu veikšanai. Papildu atļaujas nepieciešamas, jo kravu pārvadājumu skaits no Baltkrievijas uz Latviju ir ievērojami palielinājies. Tāpat komisijas sēdē tika apspriesti jautājumi, kas saistīti ar starptautisko pasažieru pārvadājumu jomu.

Latvijas–Baltkrievijas Kopējā komisijas sēdē Baltkrievijas puse vērsās ar lūgumu palielināt atļauju kvotu, jo kravu autopārvadājumu skaits no Baltkrievijas uz Latviju pēdējo gadu laikā arvien vairāk palielinās – 2018. gadā, salīdzinot ar 2017. gadu, eksporta apgrozījums no Latvijas uz Baltkrieviju ir pieaudzis par 6,7%, savukārt imports no Baltkrievijas uz Latviju – par 30,8%. Tādējādi abas valstis vienojās apmainīties ar papildu 1500 universālo atļauju, kas derīgas divpusējo un tranzīta pārvadājumu veikšanai, kā arī pārvadājumu nodrošināšanai uz un no trešajām valstīm.

Kopējā komisijas sēdē panākta vienošanās par sākotnējo atļauju kvotu 2020. gadam – kopējais atļauju skaits sasniegs 32 tūkstošus, no kuriem 13 tūkstoši ir divpusējo pārvadājumu atļauju.

Latvijas puse atkārtoti vērsa uzmanību uz autobusu pasažieru tiesībām, kas šobrīd ir spēkā visā Eiropas Savienībā un kas no 2021. gada marta būs aktuālas arī regulārajiem pasažieru pārvadājumiem no Latvijas uz Baltkrieviju. Pasažieru tiesības ir saistītas ar situācijām, kad ir atcelts vai aizkavējies reiss, uz dažādu sūdzību izskatīšanas kārtību un citiem jautājumiem.

Tāpat tika virzītas sarunas par pasažieru pārvadājumu nodrošināšanu starp abām valstīm 2021. gadā Pasaules hokeja čempionāta laikā, ko organizēs Latvija un Baltkrievija.


Ieteikt šo rakstu