Instrukcija autovadītājiem, kuri veic pasažieru komercpārvadājumus ar taksometru/vieglo automobili

Līdz 2018. gada 31. maijam autovadītājiem, kuri veic pasažieru komercpārvadājumus ar vieglo transportlīdzekli, tajā skaitā arī ar taksometru, jābūt reģistrētiem Taksometru vadītāju reģistrā un jāsaņem apliecība. To var izdarīt klātienē Autotransporta direkcijas nodaļās vai e-pakalpojumu sistēmā https://e.atd.lv/login.

Autotransporta direkcijas nodaļas atrodas:

  • Rīgā, Vaļņu ielā 30;
  • Liepājā, Lauku ielā 59;
  • Daugavpilī, Lāčplēša ielā 20;
  • Cēsīs, Valmieras ielā 20a.

Savukārt, lai varētu piereģistrēties Taksometru vadītāju reģistrā attālināti, autovadītājam ir jāpieslēdzas e-pakalpojumu sistēmai https://e.atd.lv/login, izmantojot kādu no Latvija.lv autorizācijas veidiem (Eparaksts, eID, Swedbank, SEB, Citadele, Norvik Banka, Nordea, DNB, MTB).

1. Lai varētu uzsākt lietot e-pakalpojumu sistēmu, autovadītājam vispirms ir jāiepazīstas ar sistēmas lietošanas noteikumiem un jāapstiprina, ka ar noteikumu saturu ir iepazinies.

2. Pēc tam būs redzama sadaļa “Izvēlies pārstāvamo personu”, un šajā sadaļā ir jāizvēlas logs, kurā ir norādīts lietotāja vārds un uzvārds.

3. Lietotājam parādās viņa profils. Lai reģistrētos Taksometru vadītāju reģistrā, ir jāizvēlas ailīte “E-pakalpojumi” (ceturtā ailīte joslā).

4. Atverot sadaļu “E-pakalpojumi”, autovadītājam mājaslapas kreisajā pusē ir jāizvēlas sadaļa “Taksometra/vieglā automobiļa vadītāja reģistrācija”.

5. Atverot sadaļu “Taksometra/vieglā automobiļa vadītāja reģistrācija”, lietotājam parādīsies iespēja iesniegt pieteikumu. Lai to izdarītu, ir jāuzklikšķina uz iesnieguma nosaukuma “Iesniegums pasažieru komercpārvadājumu ar taksometru un vieglo automobili vadītāja reģistrācijai”.

6. Kad iesnieguma forma ir atvērta, lietotājam jāaizpilda visi prasītie lauki – pasta adrese apliecības saņemšanai, e-pasta adrese informācijas saņemšanai par reģistrāciju, tālruņa numurs, vadītāja apliecības dati. Ja vadītāja apliecība nav izsniegta Latvijā, nepieciešams augšupielādēt vadītāja apliecības kopiju. Lapas apakšā lietotājam ir jāapstiprina sadaļa par atbilstošām valsts valodas zināšanām.

Kad visa nepieciešamā informācija ir norādīta, autovadītājam jānospiež poga “TURPINĀT”.

7. Lietotājam ir iespēja vēlreiz pārbaudīt, vai visa norādītā informācija ir korekta. Pēc tam, lai turpinātu pieteikuma iesniegšanu, ir jānospiež poga “PIEVIENOT GROZAM”.  

8. Pēc pogas “PIEVIENOT GROZAM” nospiešanas lietotājam parādās paziņojums ailē “Pakalpojumu grozs” (sestā ailīte joslā). Šajā sadaļā lietotājam ir iespēja vēlreiz pārliecināties, vai pakalpojumu grozā ir pievienoti tikai tie pakalpojumi, ko autovadītājs vēlējies saņemt. Ja viss ir korekti, lietotājam jānospiež poga “MAKSĀT”.

9. Autovadītājam ir jāizvēlas kāda no internetbankām maksājuma veikšanai.

10. Apmaksa ir veikta.

11. Pēc tam, kad autovadītājs būs iesniedzis pieteikumu un veicis apmaksu un kad būs izvērtēta personas atbilstība pārbaudes noteikumu prasībām, uz iesniegumā norādīto e-pasta adresi tiks nosūtīta informācija par vadītāja reģistrāciju Taksometru vadītāju reģistrā vai attiekumu reģistrēt (gadījumā, ja persona neatbilst noteikumu prasībām).

 

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā aicinām sazināties ar Autotransporta direkcijas klientu konsultanti, zvanot pa tālruni 67280485.


Ieteikt šo rakstu