Baltkrievijas Republika ir pieņēmusi atbildes sankcijas pret Eiropas Savienībā reģistrētiem transportlīdzekļiem

No 2022. gada 16. aprīļa plkst.00.00 tika ieviests liegums Eiropas Savienībā reģistrētu transportlīdzekļu (automašīnu un vilcēju) kustībai pāri Eirāzijas Ekonomiskās savienības muitas robežai uz Baltkrieviju. Izņēmums attiecas uz transportlīdzekļu kustību caur noteiktiem kontrolpunktiem uz īpaši izveidotām vietām kravas izkraušanai / iekraušanai un puspiekabju / piekabju pārkabināšanas veikšanai. Norādītās vietas pieejamas šeit vai te: https://www.customs.gov.by/news/vnimaniyu-perevozchikov-zaregistrirovannykh-v-evropeyskom-soyuze-3/.  Baltkrievijas Republikas Valsts muitas komiteja, vienojoties ar Baltkrievijas Republikas Satiksmes ministriju, noteiks arī citas šādas vietas.

Ierobežojums netiek piemērots līdz 2022. gada 23. aprīlim ES reģistrētiem transportlīdzekļiem, kas Baltkrievijas teritorijā iebrauca līdz 2022. gada 16. aprīlim. ES reģistrētie transportlīdzekļi, kas pārvadā pasta sūtījumus un dzīvus dzīvniekus, varēs veikt pārvadājumus bez ierobežojumiem.

 

Par valsts SIA Autotransporta direkcija

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Regulāri veicot sabiedriskā transporta finanšu analīzi un auditu, direkcija nodrošina vienotu, nepārtrauktu un pieejamu sabiedriskā transporta sistēmu visā valstī. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.

Papildu informācijai:
Zane Plone,
VSIA Autotransporta direkcija
Sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr.: +371 28627003
Papildu informācija: 

Ieteikt šo rakstu