Valstu noteiktie ierobežojumi autopārvadājumu jomā saistībā ar Covid-19 vīrusa ierobežošanas pasākumiem (aktualizēts 10.05. plkst.15.15)

Biežāk uzdotie jautājumi par Latvijas Republikas ieviestiem ierobežojumiem saistībā ar starptautiskajiem pārvadājumiem Covid-19 laikā pieejami Satiksmes ministrijas mājaslapā.

 

Eiropas Komisija publicējusi “Vadlīnijas par nodarbināto brīvas pārvietošanās īstenošanu Covid-19 uzliesmojuma laikā”, skaidrojot darba ņēmēju (tai skaitā transporta sektora darbinieku) pārvietošanās nosacījumus Eiropas Savienībā Covid-19 uzliesmojuma laikā.

 

Detalizēta informācija par zaļajiem koridoriem pieejama, izmantojot arī Galileo Green lanes aplikāciju: https://galileogreenlane.eu/

 

Ceļojumu plānotājs EEZ dalībvalstīs pieejams Eiropas Savienības tīmekļvietnē: https://reopen.europa.eu/en/from-to/*/.

 

Covid-19 valstu saslimstības rādītāji pieejami SPKC mājaslapā.

 

No 2022. gada 1. marta, ieceļojot Latvijā, atcelta prasība aizpildīt elektronisko apliecinājuma anketu https://covidpass.lv/.

 

 

Papildināts 27.04.2022.

Albānija: ārvalstniekiem ieceļojot Albānijā pa sauszemi, jūru vai gaisu, jāuzrāda kāds no apliecinājumiem (arī tiem, kas šķērso valsti tranzītā):

 • vakcinācijas pase, kas uzskatāma par derīgu, ja ir pagājušas 14 dienas pēc otrās vakcinācijas devas saņemšanas;
 • ja persona nav saņēmusi Covid-19 vakcīnu, jāuzrāda negatīvs PCR tests, kas ir veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas vai antigēnu tests (“rapid-test”), kas veikts ne agrāk kā 48 stundas pirms ceļojuma;
 • apliecinājumu par pārslimotu Covid-19, kas izsniegts pēdējo sešu mēnešu laikā.

Bērni līdz sešu gadu vecumam ir atbrīvoti no šīm prasībām.

Informācija par Covid-19 ierobežojumiem Albānijā pieejama šeit: https://punetejashtme.gov.al/en/information-on-the-movement-of-foreign-nationals-in-albania.

Covid-19 informatīvais tālrunis uzziņām Albānijā – 127.

 

Papildināts 20.04.2022.

Armēnija: līdz 2022. gada 20. jūnijam valstī pagarināts karantīnas režīms, kas paredz, ka ikvienam, atrodoties publiskās vietās (arī transportā), jālieto sejas aizsargmaska, kā arī jāievēro distancēšanās un roku higiēna. Par noteikumu neievērošanu var piespriest naudas sodu.

No 2021. gada 12. janvāra Armēnija ir atvērusi visas sauszemes robežas. Gruzija joprojām patur spēkā ierobežojumus ieceļošanai no Armēnijas. Ierobežojumi neattiecas uz preču pārvadājumiem.

Ārvalstu pilsoņiem, kuri ieceļo Armēnijā, ir jāuzrāda negatīvs Covid-19 PCR tests, kas ir ne vecāks par 72 stundām, vai apliecinājums par vakcināciju (vakcinācijas sertifikāts). Testu var veikt arī Erevānas lidostā vai sauszemes robežšķērsošanas punktos, taču tādā gadījumā līdz testa rezultātu saņemšanai ir jāatrodas pašizolācijā.

Testa izmaksas sedz ieceļojošā persona.

Sertifikātam jābūt armēņu, krievu vai angļu valodā; tajā jābūt norādītam personas vārdam, uzvārdam, dzimšanas datumam un pases numuram, kas ierakstīts testu veicošās medicīnas iestādes oficiālajā veidlapā, identificējot organizācijas, kas veikusi Covid-19 testu, kontaktus. Testa rezultātu paraksta un apzīmogo ārstniecības iestādes vadītājs. Prasība par testa rezultāta uzrādīšanu neattiecas uz vakcinētajām personām, kas var pierādīt pilna vakcinācijas kursa pabeigšanu.

Sauszemes robeža starp Armēniju un Turciju ir slēgta.

Sīkāka informācija pieejama šeit: https://www.gov.am/en/covid-travel-restrictions/.

 

Papildināts 20.04.2022.

Austrija: no 2022. gada 22. februāra Austrija ir mīkstinājusi ieceļošanas nosacījumus. Ceļotājiem jāuzrāda viens no šādiem dokumentiem:

 • Covid-19 vakcinācijas sertifikāts;
 • Covid-19 pārslimošanas sertifikāts; vai
 • negatīvs tests (PCR vai antigēnu tests).

Ja persona nevar uzrādīt nevienu no iepriekš minētajiem apliecinājumiem, viņai ir jāreģistrējas online sistēmā https://entry.ptc.gv.at/ un jādodas 10 dienu karantīnā ar iespēju pārtraukt karantīnu, ja veikts atkārtots Covid-19 PCR tests un tas ir negatīvs.

Prasības attiecībā uz apliecinājumu derīgumu:

COVID-19 vakcinācijas sertifikāts:

 • ja kopš otrās vakcīnas (pilns kurss) saņemšanas pagājušas ne vairāk kā 270 dienas un laika atstarpe starp pirmo un otro vakcīnu ir vismaz 14 dienas;
 • ja kopš vienas vakcīnas (piemēram, Janssen) ir pagājusi 21 diena, bet ne vairāk kā 270 dienas. Sākot ar 2022. gada 3. janvāra viena Janssen vakcīna bez papildu balstvakcīnas netiek atzīta;
 • ja vakcīna saņemta vismaz 21 dienu pēc pozitīva molekulāri bioloģiskā Covid-19 testa rezultāta saņemšanas, bet kopš vakcīnas pagājušas ne vairāk kā  270 dienas;
 • kopš vakcīnas trešās devas (t.s. “booster”) saņemšanas pagājušas ne vairāk kā  270 dienas (starp pirmās un otrās devas saņemšanu jābūt pagājušām vismaz 14 dienām un starp otrās un trešās devas saņemšanu – vismaz 120 dienām);
 • izveseļošanās pēdējo 180 dienu laikā pēc otrās vakcīnas saņemšanas ir pielīdzināma “booster” vakcīnas saņemšanai;
 • par vakcinācijas pierādījumu tiek atzīts ES parauga vakcinācijas sertifikāts, dzeltenā potēšanas pase, potēšanas kartiņa, kā arī izdruka no potēšanas e-pases (piemēram, PDF failā telefonā) https://www.sozialministerium.at/Informationen-zum-Coronavirus/Coronavirus---Haeufig-gestellte-Fragen/FAQ-G-Regel.html.

Covid-19 pārslimošanas sertifikāts:

ārsta vai medicīnas iestādes apstiprinājums par pārslimošanas faktu pēdējo 180 dienu laikā.

Negatīvs Covid-19 testa rezultāts:

 • PCR tests, kas nav vecāks par 72 stundām;
 • antigēnu tests, kas nav vecāks par 24 stundām.

Bērni līdz 12 gadu vecumam ir atbrīvoti no vakcinācijas, pārslimošanas sertifikāta vai Covid-19 testa prasības. Viņiem tiek piemēroti pavadošo vecāku nosacījumi.

Bērniem vecumā no 12 līdz 15 gadiem testu cikls, jeb t.s. Holiday–Ninja–Pass tiek iepriekš minētajiem apliecinājumiem https://www.sichere-gastfreundschaft.at/holiday-ninja-pass/.

Austrijas federālajās zemēs prasības attiecībā uz Covid-19 apliecinājumiem un masku valkāšanu publiskajās telpās var atšķirties. Informācija (vācu valodā) par katru zemi ir pieejama šeit: https://www.sozialministerium.at/Informationen-zum-Coronavirus/Coronavirus---Aktuelle-Ma%C3%9Fnahmen.html#uebersicht-aktuelle-bundesweit-abbr-title-beziehungsweise-bzw-abbr-regional-geltende-massnahmen.

Veikalos, aptiekās, sabiedriskajā transportā, muzejos, bibliotēkās, bankās, pasta filiālēs u.c. sabiedriskās vietās noteikta obligāta prasība lietot FFP2 masku. Vairāk informācijas par Covid-19 izplatību ierobežojošajiem pasākumiem: https://www.sozialministerium.at/en/Coronavirus/Information-in-English.html.

Vairāk informācijas par jaunajiem ierobežojumiem pieejams šeit (vācu valodā).

Starptautiski kravu un pasažieru pārvadājumi netiek ierobežoti.

Informācija par Covid-19 izplatību ierobežojošajiem pasākumiem Austrijā angļu valodā: https://www.sozialministerium.at/en/Coronavirus/Information-in-English.html

 

Papildināts 27.04.2022.

Azerbaidžāna: karantīnas režīms pagarināts līdz 2022. gada 1. jūlijam.

Ieceļojot Azerbaidžāna:

 • visām personām, kuras vecākas par vienu gadu ir nepieciešams uzrādīt negatīvu Covid-19 PCR testu, kas veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas. Personām, kuras vecākas par 18 gadiem nepieciešams uzrādīt arī apliecinājumu par pilna vakcinācijas kursa saņemšanu (ES digitālais Covid-19 sertifikāts) vai apliecinājumu par Covid-19 pārslimošanu pēdējo 100 dienu laikā;
 • azerbaidžānā tiek ieviestas vietējās Covid-19 vakcinācijas pases un Covid-19 izslimošanas sertifikāti;
 • kopš 2021. gada 15. februāra Azerbaidžāna ir noteikusi Vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņu, kas ir noteikts seši mēneši  jebkurai no pret Covid-19 veiktajām vakcīnām pēc primārās vakcinācijas kursa pabeigšanas;
 • personām, kuras saņēmušas arī balstvakcīnu Covid-19 vakcinācijas sertifikāta derīgums šobrīd ir beztermiņa;
 • no 2021. gada 1. septembra, lai iekļūtu sabiedriskās ēdināšanas iestādēs, viesnīcās un lielajos iepirkšanās centros, nepieciešams uzrādīt QR kodus, kas satur Covid-19 vakcinācijas pases vai Covid-19 izslimošanas sertifikātus;
 • slēgtās telpās ir jānēsā sejas maskas;
 • sporta zāles, teātrus un kinoteātrus iespējams apmeklēt, uzrādot Covid-19 vakcinācijas pases vai Covid-19 izslimošanas sertifikātus;
 • no 2021. gada 1. oktobra apmeklētājiem ir pieejamas atpūtas un izklaides vietas, kultūras iestādes, muzeji, teātri un kinoteātri. Minēto iestāžu piepildījums nedrīkst pārsniegt 50%.

Sīkāka informācija pieejama https://www.azal.az/en/information/covid-azerbaijan.

Kravu transportlīdzekļu iebraukšana, izbraukšana un tranzīta pārvadājumi Azerbaidžānā netiek ierobežoti.

Kravu pārvadājumi: visi robežšķērsošanas punkti (ar Irānu, Krieviju, Gruziju un Turciju) atvērti kravu transportlīdzekļu plūsmai.

Krievijas muitas iestāde informē, ka saistībā ar Jaragas–Kašmalāras (Yarag–Kazmalyar) robežšķērsošanas punkta (Krievijas un Azerbaidžānas robeža) rekonstrukciju tukšu kravas transportlīdzekļu kontrole, kas šķērso Krievijas robežu, tiek novirzīta uz Novo–Filya robežšķērsošanas punktu. Šī kārtība spēkā līdz Jaragas–Kašmalāras robežšķērsošanas punkta rekonstrukcijas beigām.

Novo–Filya robežšķērsošanas punkts dienā apkalpo līdz 50 tukšiem kravas transportlīdzekļiem (ierobežojums attiecas uz transportlīdzekļiem, kas izbrauc no Krievijas). Novo–Filya robežšķērsošanas vietas darbalaiks: no plkst.8.30 līdz 17.00.

Informācija saziņai:

 

Papildināts 20.04.2022.

Baltkrievija: Baltkrievijas Valsts robežas komiteja ir paziņojusi, ka līdz 2022. gada 15. maijam Latvijas valstspiederīgajiem sauszemes robežas šķērsošanas punktos tiks atļauta ieceļošana Baltkrievijā bez vīzas. Latvijas Republikas Ārlietu Ministrija vērš uzmanību, ka Latvijas un citi NATO valstu izlūkdienesti publiski ir brīdinājuši par Baltkrievijas specdienestu izvērstajām izlūkošanas un kaimiņvalstu pilsoņu vervēšanas aktivitātēm, radot risku, ka šādas aktivitātes tiks vērtas arī pret Latvijas valstspiederīgajiem.

Latvijas vēstniecības Minskā darbība ir pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Konsulārā palīdzība un konsulārie pakalpojumi vēstniecībā Minskā netiek nodrošināti. Ja esat nonācis ārkārtas situācijā, aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv vai vērsties citu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu pārstāvniecībās.

No 2021. gada 22. decembra atcelta prasība personām, kuras Baltkrievijā ierodas no ārvalstīm, ievērot pašizolāciju. Ja persona ir vakcinējusies pret Covid-19 un var uzrādīt dokumentu (papīra formā krievu, angļu vai baltkrievu valodā) par vakcinācijas kursa pabeigšanu, persona ir atbrīvota no negatīva PCR testa uzrādīšanas. Vakcinācijas kursam jābūt pabeigtam ne senāk kā vienu gadu un ne ātrāk kā vienu mēnesi pirms ieceļošanas Baltkrievijā. Sertifikātā jābūt norādītam personas vārdam, uzvārdam un konkrētam datumam, kad veikts pilns vakcinācijas kurss. Vairāk informācijas https://gpk.gov.by/covid-19/

Ja personai nav Covid-19 vakcinācijas sertifikāta, tad, ieceļojot Baltkrievijā, vajadzēs uzrādīt dokumentu par to, ka ir saņemts negatīvs Covid-19 PCR testa rezultāts. Testam jābūt veiktam ne vēlāk kā 72 stundas pirms robežas šķērsošanas ar polimerāzes ķēdes reakcijas metodi.

Ierobežojums neattiecas uz:

 • bērniem līdz piecu gadu vecumam (ieskaitot);
 • diplomātisko un dienesta pasu turētājiem, oficiālo delegāciju vadītājiem un dalībniekiem;
 • ārzemniekiem, kuri sniedz starptautisku bezatlīdzības palīdzību Baltkrievijas Republikai;
 • ārzemniekiem, kuri ierodas Baltkrievijā pēc Baltkrievijā reģistrētas juridiskas personas ielūguma;
 • transportlīdzekļu vadītājiem, veicot starptautiskos autopārvadājumus, kā arī starptautisko pasta sūtījumu pārvadājumus;
 • iekšzemes ūdenstransporta kuģu apkalpes locekļiem, vilcienu brigādēm, starptautiskā dzelzceļa satiksmes lokomotīvju brigādēm;
 • Baltkrievijas Republikas pilsoņiem un ārvalstniekiem, kuriem ir uzturēšanās atļauja Baltkrievijā un kuri atgriežas Baltkrievijā pēc darba komandējuma;
 • personām, kuras Baltkrievijā ierodas saistībā ar tuvinieku smagu slimību vai tuva radinieka nāvi;
 • personām, kuri transportē cilmes šūnas vai transplantācijas orgānus;
 • Krievijas Federācijas pilsoņiem, kuri šķērso Baltkrievijas Republikas teritoriju tranzītā, lai dotos uz Krievijas Federāciju;
 • ārzemniekiem, kuri tranzītā šķērso Baltkrievijas Republikas teritoriju saskaņā ar Baltkrievijas Republikas valdības un Ukrainas Ministru kabineta Nolīgumu par autoceļa atvieglotu lietošanas kārtību Slavutiču–Černobiļas AES, Černobiļas AES darbiniekiem, transportlīdzekļiem un kravām un uzņēmumiem, ārvalstu speciālistiem, kuri iesaistīti Starptautisko Černobiļas AES slēgšanas projektu īstenošanā no 2009. gada 20. janvāra;
 • ārzemniekiem, kuri cauri Baltkrievijai dodas tranzītā, klātesot dokumentiem, kas apliecina izbraukšanu no Baltkrievijas teritorijas 24 stundu laikā;
 • ārzemniekiem, kuri Baltkrievijā ierodas ar noslēgtiem līgumiem par dalību medību tūrēs. Strādājošajiem jāuzrāda darba līgums ar ārvalstu uzņēmumu, darba atļauju, iebraukšanas atļauja. Tiem, kuri mācās, jāuzrāda dokumenti par izglītības iegūšanu ārvalstu izglītības iestādēs vai Baltkrievijas Republikas

Sauszemes un dzelzceļa robežšķērsošanas punkti starp Krievijas Federāciju un Baltkrievijas Republiku nav starptautiskas nozīmes robežkontroles punkti un ir paredzēti tikai Krievijas Federācijas un Baltkrievijas Republikas pilsoņu robežšķērsošanas nodrošināšanai. Ārvalstniekiem, tai skaitā, Latvijas valstspiederīgajiem, tiešai nokļūšanai no Baltkrievijas Republikas uz Krievijas Federāciju un otrādi ir izmantojama tikai aviosatiksme.

Informācija par elektronisko plombu izmantošanu pieejama šeit.

No 2022. gada 13. janvāra atcelta prasība Latvijas Republikas valdības par personu, kuras ieceļo Latvijā, šķērsojot ārējo sauszemes robežu robežpunktā “Pāternieki” vai “Silene”, obligātu Covid-19 testēšanu.

2020. gada 26. maijā stājas spēkā jauna procedūra vietas rezervēšanai rindā uz Baltkrievijas robežas. Sīkāka informācija pieejama https://belarusborder.by/ mājaslapā.

No 2021. gada 9. novembra līdz turpmākam paziņojumam visa veida satiksmei ir slēgts Baltkrievijas–Polijas robežšķērsošanas punkts “Kuznica” (PL)–”Bruzgi” (BY). Autopārvadātāji ir aicināti izmantot pārējos robežšķērsošanas punktus, proti, Berestovica (BY)–Bobrovniki (PL) vai Kozlovichi (BY)–Kukuryki (PL).

Informācija par pavasara un vasaras periodu braukšanas ierobežojumiem Baltkrievijā 2022. gadā pieejama šeit.

 

Papildināts 20.04.2022.

Beļģija: ES valstu, Šengenas zonas un EFTA valstu iedzīvotāji var ieceļot Beļģijā, uzrādot apliecinājumu par vakcinēšanos / atlabšanu / negatīvu testu.

Personām, kuras ieceļo Beļģijā  no ES dalībvalstīm un trešajām valstīm, ir vecākas par 12 gadiem un to rīcībā nav ES sertifikāta, kas apliecina vakcināciju (derīgs 270 dienas pēc pamatvakcinācijas pabeigšanas vai nenoteiktu laika posmu pēc balstvakcinācijas pabeigšanas) vai atlabšanu, ir jāuzrāda negatīvs tests pirms iebraukšanas (PCR tests, kas ir ne vecāks par 72 stundām vai antigēnu tests, kas ir ne vecāks par 24 stundām).

Ja persona ieceļo Beļģijā no Latvijas (šobrīd tumši sarkanais reģions atbilstoši Eiropas Veselības aģentūras izstrādātajai valstu kartei) un tās rīcībā nav vakcinācijas vai atlabšanas sertifikāta, papildus negatīva testa rezultāta uzrādīšanai pirms iekāpšanas, ir jāveic tests arī uzreiz pēc iebraukšanas Beļģijā un jāuzturas karantīnā, līdz tiek saņemts negatīvs testa rezultāts.

ES pilsoņiem vai personām ar rezidenta statusu kādā no  ES valstīm, kuras Beļģijā  ieceļo  ar kuģi, vilcienu, lidmašīnu vai autobusu no trešajām valstīm, kas nav iekļautas t.s. ES noteiktajā trešo valstu “baltajā sarakstā”, papildus sertifikāta uzrādīšanai ir jāaizpilda Pasažieru lokācijas forma.  

Ja persona ieceļo Beļģijā no īpaši augsta riska ES valsts  un nevar uzrādīt vakcinācijas

Personu grupas, kas drīkst ieceļot Beļģijā no īpaši augsta riska trešajām valstīm:

 • Beļģijas pilsoņi, viņu ģimenes locekļi, rezidenti, citu ES valstu pilsoņi, kuri caur Beļģiju atgriežas savā mītnes zemē;
 • transporta personāls un diplomāti, kuri ieceļo Beļģijā ar būtisku mērķi, humanitāri apsvērumi.

Izņēmuma grupām tiek piemēroti stingri ieceļošanas nosacījumi: papildus vakcinācijas vai atlabšanas sertifikātam jāuzrāda negatīvs PCR tests (derīgs 72 stundas), kā arī jāievēro 10 dienu karantīna.

Pārējiem trešo valstu pilsoņiem, kuri plāno ieceļot Beļģijā no īpaši augsta riska teritorijām (ar jauniem Covid-19 paveidiem), kur personas uzturējušās kaut vai īslaicīgi pēdējo 14 dienu laikā, tiek piemērots aizliegums ieceļot Beļģijā.

Testēšanās iespējas ieceļojot / izceļojot

Testus Beļģijas nerezidentiem visvienkāršāk veikt lidostās. Ir pieejama testēšanas centru interaktīvā karte, tomēr ne visos centros tiek pieņemtas personas bez Beļģijas apdrošināšanas numura.

Beļģijā ir spēkā prasība lietot maskas publiskajā transportā un veselības iestādēs. 

Ir noteikts Covid-19 sertifikātu derīgu termiņš visiem valsts iedzīvotājiem no 18 gadu vecuma, proti, pieci mēneši pēc otrās devas (Janssen vakcīnai – pirmās devas) saņemšanas.

Papildu informācija par ieceļošanu, testēšanu un ierobežojumiem Beļģijā un atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem ir pieejamas šeit:

https://diplomatie.belgium.be/en/services/protocol/covid-19

https://www.info-coronavirus.be/en/travels/ 

https://www.info-coronavirus.be/en/testing/

Starptautiski kravu pārvadājumi

Balstoties uz Beļģijas autopārvadātāju asociācijas sniegto informāciju, autovadītājiem, kuru galvenā dzīvesvieta atrodas ārpus Beļģijas un kuri ierodas Beļģijā darba pienākumu veikšanai (komandējumā) tiek izvirzītas sekojošas prasības (izņemot īpaši augsta riska trešās valstis):

 • autovadītāji, kuri Beļģijā pavadīs mazāk nekā 48 stundas prasības (izņemot īpaši augsta riska trešās valstis):
  • nav jāuzrāda aizpildīts rakstveida apliecinājums (ceļojuma mērķis tiek pierādīts, uzrādot pārvadājuma dokumentus – CMR pavadzīmi u.c.);
  • nav jāaizpilda pasažieru lokācijas un biznesa ceļojuma veidlapas;
  • nav jāievēro karantīnas un negatīva Covid-19 testa uzrādīšanas prasības.
 • autovadītāji, kuri Beļģijā pavadīs vairāk nekā 48 stundas:
  • nav jāuzrāda aizpildīts rakstveida apliecinājums (ceļojuma mērķis tiek pierādīts, uzrādot pārvadājuma dokumentus – CMR pavadzīmi u.c.);
  • no 2021. gada 8. marta nav jāaizpilda pasažieru lokācijas un biznesa ceļojuma veidlapas;
  • nav jāievēro karantīnas un negatīva Covid-19 testa uzrādīšanas prasības.

Tādejādi karantīnas ievērošanas un negatīva Covid-19 testa uzrādīšanas prasības netiek attiecinātas uz kravas transportlīdzekļu autovadītājiem.

Pasažieru pārvadājumi

Beļģijas kompetentās iestādes un autopārvadātāju asociācija (FBAA) panākuši vienošanos par Covid-19 sanitāro prasību ievērošanu veicot pasažieru pārvadājumus. FBAA ir sagatavojusi dokumentu angļu valodā, kurā sīki izklāstīts protokols saskaņā, ar kuru ir atļauti kolektīvie iekšzemes un starptautiskie pasažieru pārvadājumi ar autobusiem.

 

Papildināts 10.05.2022.

Bulgārija: no 2022. gada 1. maija atcelti visi Covid-19 dēļ ieviestie ierobežojumi.

 

Papildināts 20.04.2022.

Čehija: no 2022. gada 9. aprīļa visiem ceļotājiem, kuri iebrauc Čehijā, nav jāaizpilda Sabiedrības veselības pasažieru veidlapa, nav jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, nav jāveic tests.

No 14. aprīļa sejas masku – FFP2, nano filtru – lietošana vairs nebūs obligāta sabiedriskajā transportlīdzeklī, joprojām tās būs jāvalkā sociālajās un medicīnas iestādēs.

Valdības informācija par ierobežojumiem ir pieejama šeit: https://covid.gov.cz/.

Aktuālā Čehijas iestāžu informācija par Covid-19 ir atrodama šeit:

https://www.vlada.cz/en/;

https://www.mvcr.cz/mvcren/;

https://www.mzv.cz/jnp/;

http://www.mzcr.cz/Cizinci/

Saskaņā ar Čehijas Republikā pieņemtiem Covid-19 apkarošanas pasākumiem un grozījumiem Čehijas Autopārvadājumu likumā (4. daļas 27. pants) no 2020. gada 1. jūlija, ieceļojot Čehijā, transportlīdzeklī jāatrodas šādiem dokumentiem:

 • starptautisko pārvadājumu darbinieka statusu apliecinošam dokumentam (angļu un čehu valodā);
 • transportlīdzekļa autovadītāja profesionālās kompetences apstiprinošam dokumentam (95. kods);
 • darba un atpūtas laikposmu uzskaitei;
 • A1 sertifikātam;
 • darba līgumam;
 • ES dalībvalstīs reģistrētiem uzņēmumiem – darba līguma tulkojumam čehu valodā.

 

Papildināts 25.03.2022.

Dānija: atcelti visi ierobežojumi ieceļošanai Dānijā no ES / Šengenas zonas valstīm.

Personām, kuras ieceļo no valstīm ārpus ES / Šengenas zonas un kas nav pilnībā vakcinētas (Jābūt derīgam vakcinācijas sertifikātam. Pilnībā vakcinēts nozīmē, ka nepieciešamās vakcīnas ir saņemtas vismaz 14 dienas un ne senāk kā 270 dienas (aptuveni deviņus mēnešus) pirms ceļojuma. Vakcīnai jābūt Dānijas veselības iestāžu, Eiropas Zāļu aģentūras vai Pasaules veselības organizācijas atzītai (Comirnaty, Janssen, Nuvaxovid (Novavax), Spikevax (Moderna), Vaxzevria (AstraZeneca), Covishield, Covaxin, Sinovac un Sinopharm)) vai pārslimojušas Covid-19 (pozitīvs Covid-19 tests, kas nav jaunāks par 11 dienām un vecāks par 180 dienām (sešiem mēnešiem). Tikai PCR testi tiek pieņemti, kā pierādījums iepriekšējai infekcijai.), 24 stundu laikā pēc ieceļošanas Dānijā jāveic tests. No testa prasības atbrīvoti bērni līdz 15 gadu vecumam.

Testēšanās iespējas ieceļojot / izceļojot:

Personām bez Dānijas personas koda (CPR numura), kuras vēlas veikt Covid-19 testu Dānijas teritorijā, ir jāreģistrējas mājaslapā https://sts.covidresults.dk  Personai tiek izdots svītru kods, ar kuru bez iepriekšēja pieraksta jādodas uz oficiālajām Dānijas Covid-19 testu vietām. Testa rezultāts tiek nosūtīts uz personas e-pastu 48 stundu laikā kopš testa veikšanas brīža. Tests ir bezmaksas.

Spēkā ir šādi ierobežojumi:

 • lidostā jālieto sejas aizsargmaska;
 • slimnīcas un aprūpes nami var noteikt savu apmeklēšanas kārtību – t.i., spēkā var būt prasība uzrādīt Covid-19 sertifikātu un valkāt sejas masku.

Par visiem aktuālajiem ierobežojumiem informācija pieejama šeit.

Vakcinācijas sertifikāti

Ārpus Dānijas vakcinētām personām, kurām ir vakcinācijas sertifikāts, kas piesaistīts ES digitālajam Covid-19 sertifikātam, sertifikāta derīguma termiņš ieceļošanai ir deviņi mēneši, savukārt iekšzemē, lai apmeklētu noteiktas iestādes un pasākumus, vakcinācijas un pārslimošanas sertifikāta derīguma termiņš ir pieci mēneši. Dānija atzīst deviņas Eiropas Zāļu aģentūras un Pasaules veselības organizācijas apstiprinātas vakcīnas (Comirnaty, Janssen, Nuvaxovid, Spikevax , Vaxzevria, Covishield, Covaxin, Sinovac un Sinopharm).

Dānijas transporta un loģistikas asociācija sagatavojusi rekomendācijas kravu pārvadātājiem, nosūtītājiem un saņēmējiem. Materiālu angļu valodā skatīt šeit.

 

Papildināts 10.05.2022.

Francija: no 2022. gada 1. februāra ieceļošanai Francijā vakcinētām personām, kuras ir vecākas par 18 gadiem un vienu mēnesi un kuru vakcinācijas sertifikāti ir izsniegti pirms deviņiem mēnešiem un vairāk, ir nepieciešama balstvakcinācija, lai skaitītos par vakcinētām personām. Personām, ceļojot ar pārslimošanas sertifikātu, tā derīguma termiņš ieceļošanai Francijā ir 180 dienas.

Francija ir izdalījusi divas valstu kategorijas, attiecinot uz tām dažādus ieceļošanas Francijā noteikumus – “zaļās” un “oranžās” valstis. Situācijā, ja vīruss sāks atkārtoti aktīvi izplatīties, jebkurā mirklī var tikt iedarbināts ārkārtas mehānisms un bīstamās valstis var tikt iekļautas “sarkano” valstu sarakstā, ceļošanai, no / uz kurām būs nepieciešams būtisks ceļošanas iemesls, testu prasība, tai skaitā vakcinētām personām, un, iespējams, pašizolācija, par to lemjot prefektūrām.

Informācija par valstīm var mainīties, tāpēc aicinām ar jaunāko informāciju pirms ceļojuma vienmēr iepazīties Francijas iekšlietu ministrijas mājaslapā.

Vakcinētām personām, ieceļojot no “zaļajām” valstīm” , ir jāuzrāda derīgs vakcinācijas sertifikāts.

Nevakcinētām personām vai vakcināciju nepabeigušām personām,  ieceļojot no “zaļajām valstīm”,  pirms izceļošanas uz Franciju ir jāuzrāda negatīvs testa rezultāts – PCR testam ir jābūt veiktam ne agrāk kā 72 stundas pirms ceļojuma; antigēna testam – 48 stundas.

Pārslimojušām personām, ieceļojot Francijā, ir jāuzrāda derīgs pārslimošanas sertifikāts.

Ieceļojot no “oranžajām” valstīm, visiem ceļotājiem ir jāaizpilda apliecinājums, kurā ir norādīts, ka personai nav Covid-19 infekcijas simptomu un nav bijis kontakts ar personām, kam ir apstiprināta Covid-19 infekcija. Veidlapa pieejama Francijas Iekšlietu ministrijas mājaslapā.

Nevakcinētām personām vai vakcināciju nepabeigušām personām, ieceļojot  Francijā no “oranžajām valstīm”,  ir jābūt būtiskam ieceļošanas iemeslam, pirms izceļošanas uz Franciju ir jāuzrāda negatīvs testa rezultāts – PCR testam ir jābūt veiktam ne agrāk kā 72 stundas pirms ceļojuma; antigēna testam – 48 stundas, kā arī var tikt brīvas izlases kārtā pārbaudīti pēc ieceļošanas Francijā.

Nevakcinētām personām vai vakcināciju nepabeigušām personām izceļošanai no Francijas uz “oranžajām” valstīm ir nepieciešams dokumentāli pierādīt būtisku ceļošanas iemeslu. Būtiskas ieceļošanas iemeslu saraksts un plašāka informācija ir pieejama Francijas Ārlietu ministrijas mājaslapā.

Bērni, kuri ir jaunāki par 12 gadiem, ir atbrīvoti no testēšanas.

Persona skaitās vakcinēta 28 dienas pēc Janssen vakcīnas saņemšanas vai septiņas dienas pēc otras Pfizer, Moderna, AstraZeneca vakcīnas devas saņemšanas.

Ja Covid-19 tiek konstatēts pēc ieceļošanas Francijā, personām ir noteikta septiņu dienu pašizolācija, septītajā dienā ir jāveic atkārtots tests, atkārtota pozitīva testa gadījumā pašizolācija ir jāpagarina vēl uz trīs dienām. Personām ar simptomiem septītajā un desmitajā dienā ir jāturpina pašizolācija līdz simptomu pāriešanai. Pašizolācija ir jānodrošina no privātiem līdzekļiem. Francijas institūcijas nenodrošina ar karantīnas izmitināšanas vietām.

No 2022. gada 14. marta tiek apturēta vakcinācijas pases darbība Francijā. Spēkā paliek veselības (sanitārā) pase pansionātu un aprūpes vietu apmeklējumam. Tiek atcelta arī prasība nēsāt sejas maskas, izņemot to obligātu lietošanu publiskā transportā.

Francijā ir paredzēts 135 EUR sods par maskas lietošanas prasības neievērošanu, atkārtotā gadījumā 1500 EUR.

Starptautiski kravu un pasažieru pārvadājumi

Francijas Iekšlietu ministrija ir izveidojusi īpaši starptautiskiem pārvadājumiem veltītu tīmekļvietni. Angļu valodas versija ir pieejama https://www.interieur.gouv.fr/fr/Actualites/L-actu-du-Ministere/Deplacement-des-transporteurs-routiers-internationaux.

Paliek spēkā vietnē iekļautā informācija par dokumentiem, kas nepieciešami jebkuram autovadītājam ierodoties Francijā:

 • visiem autovadītājiem jāuzrāda Eiropas Komisijas izstrādātā “Starptautisko pārvadājumu nozares darbinieka forma”. Formas pieejamas latviešu, angļu un citās valodās;
 • no trešajām valstīm, izmantojot prāmju satiksmi, izņemot tos, kuri ierodas no Apvienotās Karalistes:
  • jāuzrāda negatīva Covid-19 PCR testa, kas nav vecāks par 72 stundām, rezultāts.
  • jāuzrāda Eiropas Komisijas izstrādātā “Starptautisko pārvadājumu nozares darbinieka forma”. Formas pieejamas latviešu, angļu un citās valodās;
  • jāuzrāda apliecinājums, kurā ir norādīts, ka personai nav Covid-19 infekcijas simptomu un pēdējo 14 dienu laikā nav bijis kontakts ar personām, kurām tā ir apstiprināta. Veidlapa pieejama Francijas Iekšlietu ministrijas tīmekļa vietnē.

Ieceļošana AK

Atcelti visi ieceļošanas ierobežojumi AK.

Aktuālā informācija angļu valodā par plānotajiem satiksmes ierobežojumiem Monblāna tunelī pieejama šeit.

 

Papildināts 10.05.2022.

Grieķija: detalizēta informācija par Grieķijā ieviestiem ierobežojumiem pieejama šeit: https://covid19.gov.gr/covid-map.

No 2022. gada 1. maija līdz 31. augustam jebkādi ieceļošanas ierobežojumi Grieķijā ir atcelti.

Tādējādi ieceļošana Grieķijā:

 • Latvijas valstspiederīgajiem ir atļauta;
 • karantīna vai pašizolācija nav jāievēro;
 • atcelta prasība pirms ieceļošanas Grieķijā aizpildīt elektronisko ieceļošanas veidlapu (“Passenger Location Form - PLF”);
 • atcelta prasība uzrādīt izslimošanas/vakcinācijas/testa sertifikātus.

Detalizēta informācija par minētajām un citām ieceļošanas prasībām Grieķijā atrodama mājaslapā: travel.gov.gr 

Pirms ceļojuma ieteicams vēlreiz pārliecināties par aktuālo informāciju.

Par aktuālo informāciju, ieceļojot Grieķijā, var lasīt arī Atēnu lidostas tīmekļa vietnē: https://www.aia.gr/en/traveler/travellers-info/faq-for-covid19.

Nacionālā Covid-19 palīdzības tālruņa līnija: “1135”.

Starptautiskie kravu pārvadājumi netiek ierobežoti.

Kravas transportlīdzekļu vadītājiem nav pienākuma pirms iebraukšanas Grieķijā uzrādīt negatīvu Covid-19 testa rezultātu.

Veicot kravu pārvadājumus:

 • transportlīdzeklī jāatrodas pārvadājumu apliecinošam dokumentam (CMR pavadzīmei);

Prasības kravas transportlīdzekļu vadītājiem, kuri ieceļo no Itālijas

Ceļotājiem, tai skaitā kravas transportlīdzekļu vadītājiem, atļauts ieceļot Grieķijā izmantojot sekojošus sauszemes robežšķērsošanas vārtus:

Promachonas, Ormenios, Evzoni, Nymfaia, Exochis, Nikis, Doirani, Krystallopigi, Kipi, Kakavia, Kastania un Mavromatiou – 24 stundas diennaktī.

Mertziani vārti darbojas no plkst.8.00 līdz 20.00.

 

Papildināts 10.05.2022.

Gruzija: ieceļojot Gruzijā, nepieciešams uzrādīt:

 • vakcinētām personām jāuzrāda apliecinājumu par pilna vakcinācijas kursa saņemšanu (ES digitālais Covid-19 sertifikāts). Šis apliecinājums derīgs gan divu vakcīnu gadījumā, gan vienas vakcīnas – gadījumos, kas paredz tikai vienreizēju vakcināciju;
 • nevakcinētām vai Covid-19 pārslimojušām personām jāuzrāda negatīvu PCR testu (ne vecāku par 72 stundām).
 • Bērniem līdz 10 gadu vecumam Covid-19 tests nav nepieciešams.
 • Personām, kuras veic Covid-19 testu Gruzijā, izmaksas ir jāsedz no personīgajiem līdzekļiem. Testa izmaksas – aptuveni no 20 līdz 30 eiro. Testu var veikt vairumā medicīnas iestāžu vai jebkurā laboratorijā visā Gruzijā. 
 • No 2022. gada 1. februāra ir atcelta prasība publisko un izklaižu vietu apmeklēšanai uzrādīt ES digitālo sertifikātu (QR kodu).
 • Gruzijas Ārlietu ministrijas informācija angļu valodā par ieceļošanas noteikumiem atrodama šeit.

Veselības pārbaudes veic Gruzijas atbildīgās personas. Autovadītāji ar Covid-19 saslimšanas simptomiem netiks ielaisti valstī 12 dienas.

 

Papildināts 10.05.2022.

Horvātija: no 2022. gada 1. maija Horvātija atceļ ieceļošanas ierobežojumus un personām, ieceļojot valstī, nav jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts, kā arī nav jāievēro pašizolācija pēc ieceļošanas.

Detalizēta informācija par ieceļošanas nosacījumiem un izņēmumiem ir pieejama Horvātijas Iekšlietu ministrijas tīmekļvietnē.

Aktuālā Horvātijas iestāžu informācija par Covid-19 ir atrodama šeit: https://mup.gov.hr/uzg-covid/english/286212

Rekomendācijas un ieteikumus ieceļotājiem Horvātijā var atrast šeit.  

Horvātijas Sabiedrības veselības institūta noteiktie ierobežojumi un rekomendācijas atrodami šeit: https://vlada.gov.hr/coronavirus-protection-measures/28950#recommendations

 

Papildināts 04.04.2022.

Igaunija: atvērtas Latvijas, Igaunijas, Lietuvas iekšējās robežas.

No 2022. gada 1. aprīļa ieceļotājiem Igaunijā no ES, EEZ valstīm, Monako, Andoras, Sanmarīno, Šveices, Vatikāna un Lielbritānijas nav jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas/pārslimošanas sertifikāts un nav jāievēro pašizolācija.

Ieceļotāji no trešajām valstīm var neievērot pašizolāciju, ja tie var uzrādīt derīgu Covid-19 vakcinācijas / pārslimošanas sertifikātu vai negatīvu testu. Izņēmums attiecas uz bērniem līdz 12 gadu vecumam, tranzīta pasažieriem un bēgļiem.

Informācija par valstī spēkā esošajiem Covid-19 ierobežojošajiem pasākumiem atrodama šajā tīmekļa vietnē: https://kkk.kriis.ee/en/faq/focus-covid-19-vaccination-self-isolation-crossing-the-estonian-border-personal-protection-equip.

Informācija par satiksmi:

Aktuālāko informāciju par nosacījumiem lūdzam meklēt: Igaunijas policijas un robežsardzes pārvalde: angliskikrieviski. Igaunijas Ārlietu ministrija: angliskikrieviski. Igaunijas valdības mājaslapa par Covid-19 ierobežošanu: angliskikrieviski.

Sabiedriskie ierobežojumi

No 15. marta sabiedriskās vietās atcelta prasība par Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta uzrādīšanu. No 3. aprīļa ir atcelta prasība par sejas masku valkāšanu publiskās vietās.

Asimpromātiski kravas un pasažieru pārvadājumu darbinieki, kuri tiešā veidā iesaistīti starptautisku pārvadājumu veikšanā, ir atbrīvoti no visām Covid-19 ierobežošanas prasībām.

Pilns izņēmumu saraksts pieejams https://vm.ee/en/information-countries-and-self-isolation-requirements-passengers.

 

Papildināts 11.03.2022.

Īrija: no 2022. gada 6. marta atcelti visi ar Covid-19 saistītie ceļošanas ierobežojumi! Ieceļotājiem nav jāuzrāda vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāti, kā arī nav nepieciešami Covid-19 testi. Pirms ieceļošanas vairs nav jāpilda Passenger Locator Form elektronisko anketu.

Ja esat kontaktpersona un ir manāmi Covid-19 simptomi, jāseko veselības dienesta ierosinājumiem, kas pieejami šeit.

Aktuālā Īrijas iestāžu informācija par Covid-19 un ar to saistītajiem ierobežojumiem valstī ir atrodama:

 

Papildināts 10.05.2021.

Itālija: Detalizēta informācija ar iebraukšanas nosacījumiem Itālijā pieejama https://infocovid.viaggiaresicuri.it/.

Līdz 2022. gada 31. maijam personām, kuras ieceļo Itālijā no Latvijas ir jāuzrāda derīgs ES digitālais Covid-19 sertifikāts, kas apliecina:

 • pabeigtu Covid-19 vakcinācijas kursu, pēc kuras ir pagājušas 14 dienas vai;
 • negatīvu antigēnu (ne vecāku par 48 stundām) vai molekulāro (PCR) Covid-19 testa rezultātu (ne vecāku par 72 stundām), vai;
 • izslimotu Covid-19.

Ieceļošanas nosacījumi bērniem:

 • līdz piecu gadu vecumam (ieskaitot) – ieceļojot Itālijā nav jāuzrāda Covid-19 sertifikāts;
 • no sešu līdz 17 gadu vecumam (ieskaitot) – ieceļojot Itālijā ir jāuzrāda derīgs ES digitālais Covid-19 sertifikāts, kas apliecina vakcināciju, izslimošanu vai antigēnu vai molekulārā (PCR) testa negatīvu rezultātu.

Personām, kuras ieceļojot nevar uzrādīt minētos dokumentus, ir pienākums ievērot piecu dienu pašizolāciju un pēc piecu dienu pašizolācijas veikt atkārtotu antigēnu vai molekulāro (PCR) Covid-19 testu.

Izņēmumi no digitālā Covid-19 sertifikāta uzrādīšanas, Covid-19 testa un pašizolācijas ievērošanas pēc ieceļošanas (pie nosacījuma, ka personai nav Covid-19 saslimšanas simptomi):

 • jebkura pārvadātāja – avio, jūras, dzelzceļa vai sauszemes transporta – apkalpes locekļiem;
 • preču pārvadātājiem;
 • pierobežu darbiniekiem, kuri pārvietojas uz / no dzīvesvietas vai darbavietas;
 • skolēniem un studentiem, kuri apmeklē studiju kursus ārpus savas dzīvesvietas katru dienu vai atgriežas tajā vismaz katru nedēļu;
 • personām, kuras ieceļo Itālijā tranzīta nolūkos ar privātu transportlīdzekli uz laika posmu, kas nepārsniedz 36 stundas;
 • atgriežoties Itālijā ar privātu transportlīdzekli pēc uzturēšanās ārzemēs, kas atrodas ne vairāk kā 60 kilometru attālumā no dzīvesvietas Itālijā un nav pagājušas vairāk kā 48 stundas;
 • bērni līdz sešu gadu vecumam.

Digitālajiem Covid-19 sertifikātiem ir jāatbilst ES un Itālijas valdības noteiktajām prasībām un tiem jābūt tulkotiem itāļu, angļu, franču, spāņu vai vācu valodā. Digitālo Covid-19 sertifikātu var uzrādīt digitālā vai papīra formā.

Ieceļojot Itālijā no trešajām valstīm, spēkā ir tie paši noteikumi, kā ieceļojot no ES valstīm. Ar ieceļošanas nosacījumiem var iepazīties šeit. 

Uzturēšanās un pārvietošanās ierobežojumi Itālijas iekšzemē:

Uzturēšanās un pārvietošanās ierobežojumi Itālijas iekšzemē:

Itālijā masku valkāšana publiskās vietās ir obligāta gan iekštelpās, gan ārtelpās.

1. Green pass base – pamata Covid-19 sertifikāts, kas apliecina  negatīvu antigēnu vai molekulārā Covid-19 testa rezultātu (antigēnu tests – ne vecāks par 48 stundām, molekulārais tests – ne vecāks par 72 stundām).

2. Green pass rafforzato (vai super Green pass) – Covid-19 sertifikāts, kas apliecina vakcināciju pret Covid-19 no 2022. gada 1. februāra derīgs sešus mēnešus) vai izslimotu Covid-19 (derīgs sešus mēnešus;

3. Green pass booster – Covid-19 sertifikāts, kas apliecina balstvakcinācijas saņemšanu ar Eiropas Zāļu aģentūrā atzītām vakcīnām (no 2022. gada 1. februāra Itālijā derīgs deviņus mēnešus).

Atsevišķos Itālijas reģionos vai pašvaldībās var būt papildus individuāli ierobežojumi.

Precīzu reģionu krāsu sadalījumu un tajos noteiktos ierobežojumus var skatīt šeit.

Aktuālā informācija angļu valodā par plānotajiem satiksmes ierobežojumiem Monblāna tunelī pieejama šeit.

 

Papildināts 25.03.2022.

Kazahstāna: ieceļojot Kazahstānā jāuzrāda negatīvs Covid-19 PCR tests, kas veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms robežas šķērsošanas. Bērni, kuri ir jaunāki par pieciem gadiem, ir atbrīvoti no PCR testa prasības. 

Pie ieceļošanas tiek veiktas veselības pārbaudes, anketēšana un paaugstinātas ķermeņa temperatūras gadījumā persona tiek nosūtīta uz ārstniecības iestādi, kurā jāuzturas, kamēr tiek veikts atkārtots Covid-19 tests un saņemti rezultāti (līdz divām diennaktīm).

Kazahstānas atbildīgās iestādes sagatavojušas vadlīnijas angļu un krievu valodā transportlīdzekļu vadītājiem par veicamajiem profilakses pasākumiem saistībā ar Covid-19 izplatību. 

Informatīvie uzziņas tālruņi Kazahstānā pieejami šeit.

 

Papildināts 18.01.2022.

Kirgizstāna: no 2020. gada 25. septembra, ieceļojot Kirgizstānā, jāuzrāda negatīvs Covid-19 testa rezultāts, kas veikts ne vēlāk kā 72 stundas pirms ierašanās valstī. Ceļotājiem, kuri nespēs uzrādīt derīgu Covid-19 testa rezultātu, tiks liegta iebraukšana Kirgizstānā. Atkarībā no ceļojuma ilguma un / vai simptomiem pasažieriem pēc ierašanās var tikt pieprasīts veikt vēl vienu (atkārtotu) Covid-19 testu.

Covid-19 testus Kirgizstānā var veikt “Bonetsky laboratorijā”. Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar laboratoriju. “Bonetsky laboratorija”, www.intelmed.kg, tālrunis: (312) 316074, 316333.

Ieceļošanas ierobežojumi neattiecas uz:

 • ārvalstniekiem, kuri pastāvīgi ar uzturēšanās atļaujām dzīvo Kirgizstānā;
 • personām, kurām ir derīga Kirgizstānas darba vīza;
 • ārvalstniekiem – Kirgizstānas pilsoņu ģimenes locekļiem (laulātais, vecāks, bērns vai mazbērns), kuri var dokumentāli pierādīt radniecību (tikai dokumentu oriģināli, bez kopijām);
 • universitātes studenti (ar vīzām un apliecinājumu par uzņemšanu mācību iestādē – uzrādot dokumentu orģinālu).

Papildus noteiktas prasības transportlīdzekļa autovadītāja tālrunī uzstādīt aplikāciju “Stop Covid-19” mobilo aplikāciju, kā arī transportlīdzekļa eskortēšana līdz izkraušanas vietai. Autovadītājam pirms iebraukšanas Kirgizstānā jāaizpilda anketa, kurā tiek norādītas visas apstāšanās vietas.

Kirgizstānas ekonomikas ministrija izplatījusi informatīvu materiālu krievu valodā par veiktajiem pasākumiem kravu pārvadājumu jomā Covid-19 izplatības laikā.

Materiālā ietverta informācija par robežkontroles punktu darbību izvirzītajām prasībām to šķērsošanai u.c.

Ierobežota satiksmes plūsma uz Kirgizstānas un Tadžikistānas robežas. Slēgti šādi robežšķērsošanas punkti:

 • Кызыл–Бель;
 • Кулунду–автодорожный;
 • Кайрагач–автодорожный;
 • Кызыл-Бель–автодорожный;
 • Бордобо–автодорожиый;
 • Карамык–автодорожный.

 

Papildināts 10.05.2022.

Kosova: ārvalstniekim, kuri ieceļo Kosovā, nepieciešam uzrādīt sekojošus dokumentus:

 • sertifikātu par pabeigtu Covid-19 vakcinācijas kursu un balstsvakcīnu, vai
 • serifikātu par pabeigtu Covid-19 vakcinācijas kursu ar divām vakcinām  kopā ar negatīvu Covid-19 PCR testu, kas veikts vismaz 48 stundas pirms ieceļošanas.

Vairāk informācijas par ieceļošanas nosacījumiem Kosovas Ārlietu un diasporas ministrijas mājaslapā: https://mfa-ks.net/en/baner 

 

Papildināts 04.03.2022.

Krievija: ņemot vērā pret Krievijas Federāciju ieviestās starptautiskās sankcijas, iespējamo drošības situācijas pasliktināšanos, kā arī ierobežotās izbraukšanas iespējas, aicinām Latvijas valstspiederīgos neapmeklēt Krieviju. Tos valstspiederīgos, kuri šobrīd tur atrodas, aicinām iespējami ātrāk atgriezties Latvijā!

Sakarā ar starptautisko sankciju ieviešanu attiecībā pret Krieviju norēķini ar banku kartēm, īpaši izmantojot SWIFT starpniecību, var būt ierobežoti.

Ņemot vērā saspringto drošības situāciju reģionā, īpaši aicinām atturēties no došanās uz Baltkrievijas dienvidu un rietumu reģioniem, kā arī Krievijas–Ukrainas un Krievijas–Baltkrievijas pierobežu rajonu apmeklēšanas.

No 2022. gada 13. janvāra atcelts Latvijas Republikas valdības lēmums par personu, kuras ieceļo Latvijā, šķērsojot ārējo sauszemes robežu robežpunktā “Grebņeva” vai “Terehova”, obligātu Covid-19 testēšanu.

2020. gada 28. martā Krievijas valdība izdeva rīkojumu, ka no 2020. gada 30. marta plkst. 00.00 uz nenoteiktu laiku tiek būtiski ierobežota personu un transportlīdzekļu kustība pār Krievijas sauszemes robežu, lai ierobežotu koronavīrusa Covid-19 izplatību.

No 2020. gada 15. jūlija ir noteikta sanitārās karantīnas kontroles kārtība, šķērsojot Krievijas Federācijas valsts robežu. Ārvalstu pilsoņiem un bezvalstniekiem, ieceļojot Krievijā, amatpersonām, kuras veic sanitāro karantīnas kontroli, jāuzrāda dokuments (krievu vai angļu valodā), kas apliecina Covid-19 izmeklējuma negatīvu rezultātu. Izmeklējumam jābūt veiktam ne vēlāk kā trīs kalendārās dienas pirms ierašanās Krievijā. Gadījumā, ja ceļotājs nevar uzrādīt dokumentu, kas apliecina Covid-19 negatīvu rezultātu, triju kalendāro dienu laikā ir jāveic laboratoriska izmeklēšana Krievijā – izmeklējumi tiek veikti saskaņā ar Krievijas tiesību aktiem.

Augstāk minētie ierobežojumi nav attiecināmi uz starptautisko kravu pārvadājumos iesaistītiem autovadītājiem (Rīkojuma No. 635-p 2. paragrāfs).

25. martā stājas spēkā Rīkojums No. 730-p, ar kuru groza Rīkojumu No. 635-p, nosakot izņēmumus ārvalstu pilsoņu iebraukšanai Krievijas Federācijā.

Personu kategorijas, kuras pēc 2020. gada 30. marta var ieceļot vai izceļot no Krievijas, pieejamas Krievijas robežsardzes tīmekļa vietnē. 

Starptautisko autopārvadājumu veicējiem jālieto individuālie aizsardzības līdzekļi (cimdi, sejas maskas).

Vairāk informācijas un rekomendācijas par Covid-19 Krievijā ir pieejamas Krievijas valdības tīmekļvietnē. Informācija par QR koda, kas apliecina Krievijā reģistrētas Covid-19 vakcīnas esamību vai pārslimošanu ar Covid-19 pēdējo sešu mēnešu laikā vai negatīva Covid-19 testa, kas veikts pēdējo 72 stundu laikā, esamību, saņemšanu pieejama šeit.  

Sakarā ar rekonstrukcijas darbu veikšanu no 2020. gada oktobra līdz 2022. gada decembrim ir ierobežota transportlīdzekļu caurlaidība Terehovas robežkontroles punktā (Krievijas pusē robežkontroles punkts “Burački”) uz Latvijas–Krievijas robežas. Diennaktī robežu varēs šķērsot 100 kravas transportlīdzekļu vienības, 100 vieglo transportlīdzekļu vienības, četri autobusi. Rekonstrukcijas darbu veikšanas periodā darbosies dzīvnieku un citu preču, kuras pakļautas veterinārajai un / vai fitosanitārās karantīnas kontrolei, pārvietošanas liegums, kā arī darbosies liegums fiziskām personām Krievijas valsts robežu šķērsot ar kājām. Aicinām gan ceļotājus, gan kravu pārvadātājus ņemt vērā iepriekš minēto, plānojot ierašanās laiku ceļojuma galamērķī un kravas nogādāšanas termiņus. Krievijas Transporta ministrija operatīvākai robežas šķērsošanai iesaka kravu pārvadātājiem izvēlēties citus Pleskavas apgabalā esošos robežkontroles punktus, kuros diennakts režīmā ir nodrošināta kravas transportlīdzekļu kustība – “Ubilinka”, “Kuničina Gora” un “Šumilkino”. Informācija par transportlīdzekļu rindu līdz valsts robežai pieejama Valsts robežsardzes tīmekļa vietnē.

Informācija par braukšanas ierobežojumiem Krievijā 2021. gadā pieejama šeit.

Informācija par jauno kravas transportlīdzekļu iebraukšanas kārtību un kustības izmaiņām Maskavā un uz Maskavas apvedceļa (MKAD) pieejama šeit.

 

Papildināts 05.04.2022.

Lielbritānija: no 2021. gada 1. oktobra ES pilsoņiem par vienīgo ieceļošanas dokumentu noteikta pase. ID kartes vairs netiks atzītas par derīgu ceļošanas dokumentu, ieceļojot Apvienotajā Karalistē. Ar ID karti tranzītā var ceļot tikai tie ES pilsoņi, kuriem ir pastāvīgais vai pagaidu statuss Apvienotajā Karalistē.

Saskaņā ar Apvienotās Karalistes valdības lēmumu no 2022. gada 18. marta atceltas visas ar Covid-19 izplatības ierobežošanu saistītās prasības ieceļošanai Anglijā. No 18. marta neatkarīgi no vakcinācijas statusa nav jāveic Covid-19 tests pirms vai pēc ieceļošanas, nav jāaizpilda “passenger locator form” un nav jāizolējas pēc ieceļošanas Anglijā.

Tie paši noteikumi attiecas uz ceļošanu tranzītā caur Apvienoto Karalisti.

Ja tiek novēroti Covid-19 simptomi, jāveic antigēnu tests. Ja rezultāts ir pozitīvs, tas jāreģistrē Apvienotās Karalistes valdības vietnē: https://www.gov.uk/report-covid19-result

Sīkāka informācija Apvienotās Karalistes valdības mājas lapā.

Noteikumi reģionos var atšķirties. Ar ieviestajiem veselības drošības pasākumiem SkotijāVelsā un Ziemeļīrijā aicinām iepazīties valdību mājaslapā.

Covid-19 sertifikāts

No 2021. gada 29. oktobra Apvienotajā Karalistē izsniegts Covid-19 sertifikāts tiek pielīdzināts ES digitālajam Covid-19 sertifikātam (viedierīcē vai papīra formā).

Apvienotajā Karalistē izsniegts sertifikāts ir derīgs ieceļošanai Latvijā un to var izmantot Latvijā, lai apmeklētu vietas un pasākumus, kur ir nepieciešams uzrādīt ES digitālo Covid-19 sertifikātu.

Covid-19 ierobežojumi

Apvienotās Karalistes valdība rekomendē turpināt valkāt maskas sabiedriskās vietās.

Aktuālā Apvienotās Karalistes informācija par Covid-19 izplatību ir pieejama AK valdības mājaslapā un AK Nacionālā Veselības dienesta mājaslapā.

 

Papildināts 10.05.2022.

Lietuva: no 2022. gada 1. maija, ierodoties Lietuvā, netiek piemēroti ar ceļošanu saistīti ierobežojumi Covid-19 kontekstā:

•           nav aizliegumu ieceļot valstī;

•           nav jāaizpilda pasažieru anketa NVSC mājaslapā;

•           nav jāveic Covid-19 pārbaude, pat ja persona nav vakcinēta;

•           nav nepieciešams izolēties.

Informācija pieejama arī Lietuvas Ārlietu ministrijas un Lietuvas Veselības ministrijas tīmekļa vietnēs.

Laboratoriju, kas veic Covid-19 testēšanu, saraksts pieejams šeit: https://nvsc.lrv.lt/lt/informacija-visuomenei-apie-covid-19/grizusiems-atvykusiems-is-uzsienio-1/laboratorijos.

 

Papildināts 05.04.2022.

Luksemburga: visām personām, kuras vecākas par divpadsmit gadiem un ieceļo Luksemburgā ar lidmašīnu, nepieciešams uzrādīt vienu no zemāk minētajiem dokumentiem:

 • Covid-19 PCR testu, kas ir ne vecāks par 72 stundām, vai Covid antivielu testu, kas veikts ne ātrāk kā 48 stundas pirms lidojuma. Izņēmumi testam, ieceļojot ar lidmašīnu: transporta sektora darbinieki un personas tranzītā;
 • pārslimošanas sertifikāts personām, kas izsniegts ES vai Šengenas zonas medicīnas iestādē. Personām jābūt pārslimojušām Covid-19 sešu mēnešu laikā pirms ceļošanas un pabeigušām karantīnas periodu pēc slimības;
 • vakcinācijas sertifikātu, kas apliecina vakcinācijas pabeigšanu iepriekšējos deviņos mēnešos vai balstvakcīnas saņemšanu.

Pēc ierašanās Luksemburgā pašizolācija nav nepieciešama.

Trešo valstu pilsoņi nevar ieceļot Luksemburgā, tiek piemēroti izņēmumi personām, kuras vakcinētas ar ES atzītu vakcīnu, ar būtisku ieceļošanas mērki un citi (vairāk skatīt šeit: https://covid19.public.lu/en/travellers/visiting-luxembourg.html).

Luksemburgā ir ieviesta Covidcheck aplikācija, kas ļauj pārliecināties par sertifikāta autentiskumu. Sertifikāts jāuzrāda apmeklējot slimnīcas un aprūpes iestādes.  Maskas jālieto publiskajā transportā. Testēšanās iespējas ieceļojot / izceļojot: bezmaksas Covid-19 testu iespējams veikt  ielidošanas dienā lidostā, saņemot vaučeri kopā ar bagāžu.

Testēšanu par maksu var veikt  lidostā un lielajos Luksemburgas testēšanas centros.

Sīkāka informācija par ieceļošanu, ierobežojumiem un izņēmumiem ir pieejama šeit:  https://covid19.public.lu/en/travellers/visiting-luxembourg.html un https://covid19.public.lu/en.html.

Kravu pārvadājumi:

2022. gada 15. janvārī Luksemburgā stājas spēkā jauni noteikumi cīņai ar koronavīrusa izplatību: “3G” (geimpft, genesen, getest –“3G”) prasību ievērošana darba vietā.

Ikvienam darba ņēmējam, algotajam vai pašnodarbinātajam, lai varētu piekļūt savai darba vietai, jāuzrāda:

 • vakcinācijas sertifikāts; vai
 • Covid-19 atveseļošanas sertifikāts; vai
 • negatīva Covid-19 testa rezultāts.

3G noteikumi tiek attiecināti uz kravas transportlīdzekļu autovadītājiem izņemot:

 • 3G noteikums neattiecas uz autovadītājiem, kas šķērso Luksemburgu tranzītā;
 • 3G noteikums neattiecas uz ārvalstu transporta uzņēmumos strādājošiem vadītājiem, kas ierodas Luksemburgā, lai izkrautu / iekrautu kravu un pēc tam atkal izbrauktu no valsts (nav laika ierobežojuma, tāpēc vadītājs var pavadīt savu ikdienas / iknedēļas atpūtu Luksemburgā);

3G noteikums attiecas uz ārvalstu transporta uzņēmumu autovadītājiem, ja tie Luksemburgā veic kabotāžas pārvadājumus.

Luksemburgā reģistrēti uzņēmumi var nolemt piemērot "3G" noteikumus arī ārvalstu pilsoņiem, tai skaitā ārvalstīs reģistrētu transporta uzņēmumu darbiniekiem.  Pārvadātāji tiek aicināti sazinās ar Luksemburgā bēzētiem sadarbības partneriem, lai precizētu uzņēmuma iekšējos nosacījumus saistībā ar "3G" noteiku piemērošanu.

Atvērti visi robežšķērsošanas punkti. Autovadītājiem netiek prasīti papildu dokumenti, kas apliecina pārvietošanās nepieciešamību (pietiek ar CMR pavadzīmi u.c.).

Luksemburgā nav noteiktas braukšanas ierobežojumu atkāpes.

 

Papildināts 10.05.2022.

Malta: personām, ieceļojot Maltā, ir jāuzrāda ES digitālais Covid-19 sertifikāts, kas apliecina:

 • pabeigtu Covid-19 primāro vakcinācijas kursu, pēc kura ir pagājušas vismaz 14 dienas (derīgs: 270 dienas) vai Covid-19 balstvakcīnas saņemšanu, vai
 • izslimotu Covid-19 (derīgs: 180 dienas), vai
 • negatīvu Covid-19 molekulārā (PCR) testa (ne vecāku par 72 stundām) vai antigēnu testa (ne vecāku par 24 stundām) rezultātu angļu valodā.

Bērniem līdz piecu gadu vecumam (ieskaitot) nav jāuzrāda Covid-19 testa rezultāts.

Informācija par Maltā atzītajiem vakcinācijas sertifikātiem, ir pieejama šeit

Maltas kompetentās iestādes darbinieki izlases kārtībā var veikt ieceļotāju Covid-19 testēšanu.

Personām, kuras ieceļojot nevar uzrādīt derīgu Covid-19 digitālo sertifikātu, kas apliecina vakcināciju, izslimošanu vai negatīvu Covid-19 testa rezultātu, ir pienākums ievērot pašizolāciju, izdevumus sedzot no personīgajiem līdzekļiem.

Ārtelpās un iekštelpās sejas masku lietošana nav obligāta, taču atsevišķas iestādes var lūgt uzrādīt Covid-19 sertifikātu vai lietot sejas masku. To lietošana ir obligāta lidmašīnās, slimnīcās un pansionātos. Personas, kuras uzturas Maltā, aicinām sekot līdzi atbildīgo dienestu sniegtajiem norādījumiem.

Starptautiski kravu un pasažieru pārvadājumi netiek ierobežoti.

 

Papildināts 10.05.2022.

Maroka: ārkārtas stāvoklis valstī saistībā ar Covid-19 ir pagarināts līdz 2022. gada 31. maijam. 2022. gada 7. februārī Maroka ir atvērusi gaisa robežas komerclidojumiem. Prāmju satiksme joprojām nav atjaunota, sauszemes robeža ar Alžīriju ir slēgta.

Ieceļotājiem jābūt vakcinētiem un jāuzrāda negatīvs PCR tests, kas veikts vismaz 48 stundas pirms ierašanās Marokā. Bērni līdz sešu gadu vecumam drīkst neveikt PCR testu, savukārt bērniem līdz 18 gadu vecumam netiek prasīts vakcinācijas sertifikāts. Vakcinācijas sertifikāts neaizvieto negatīvu PCR testu.

Visiem ieceļotājiem jāizdrukā un jāaizpilda aptauja par veselības stāvokli pirms ierašanās Marokā. Plānojot izbraukšanu no Marokas, iesakām pārliecināties par Covid-19 testa negatīva rezultāta nepieciešamību konkrētajam pasažieru pārvadātājam.

Ierodoties lidostā, visiem pasažieriem tiks veikti antigēnu testi, kā arī dažiem izlases kārtā tiks veikti PCR testi. Atsevišķi pasažieri var tikt izvēlēti papildus PCR testam 48 stundu laikā pēc ierašanās. Pozitīva rezultāta situācijā tiks piemēroti īpaši mēri, tostarp pašizolācija personas uzturēšanās vietā. Smagākas saslimšanas gadījumā persona var tikt ievietota slimnīcā.

Marokā joprojām ir spēkā ārkārtas situācija veselības jomā, publiskās vietās ļauta pulcēšanās līdz 50 personām un sejas aizsargmasku lietošana ir obligāta. Par šī noteikuma neievērošanu draud cietumsods no viena līdz trīs mēnešiem un soda nauda līdz 1300 dirhamu (~120 eiro) apmērā. Publiskām saunām, peldbaseiniem un sporta klubiem ļauts darboties ar 50% kapacitāti, savukārt restorāni, kafejnīcas un lielveikali slēdzas plkst.23.00. Atsevišķās valsts daļās, vai pilsētu apkaimēs var būt papildu ierobežojumi. Lai apmeklētu šīs un citas publiskas vietas, tostarp administratīvās, jāuzrāda derīgs vakcinācijas sertifikāts.

Kopš 2021. gada 15. septembra ir spēkā ES–Marokas savstarpējā vakcinācijas sertifikātu atzīšana, atvieglojot ceļošanu vakcinētajām personām.

Starptautiski kravu pārvadājumi netiek ierobežoti.

 

Papildināts 27.04.2022.

Melnkalne: obligāta sejas aizsargmasku lietošana un distancēšanās. Atsevišķu pakalpojumu sniegšana ir ierobežota. Lai gan Melnkalnes robežas ir atvērtas, aicinām rūpīgi sekot līdzi tās kaimiņvalstu noteiktajiem ceļošanas ierobežojumiem. 

Personām, ieceļojot Melnkalnē, nav jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts.

Ar aktuālajiem ierobežojumiem Melnkalnē aicinām iepazīties šeit: https://www.gov.me/en/article/covid-19-measures-and-recommendations.

Tālrunis uzziņām: 020/412-858 (darbdienās no plkst.8.00 līdz 22.00, sestdienās no plkst.10.00 līdz 14.00).

Ārvalstniekiem, ieceļojot Melnkalnē, 24 stundu laikā ir jāreģistrējas tuvākajā policijas iecirknī. Tāpat vismaz vienu dienu pirms ir jāinformē par izceļošanu no Melnkalnes. Ja plānots uzturēties viesnīcā vai oficiālā tūristu apmešanās vietā, minētās iestādes reģistrāciju veiks ceļotāju vietā. Par šīs prasības neievērošanu var tikt piemērots naudassods.

Ceļotājiem ir jārēķinās ar papildu drošības pārbaudēm Horvātijas un Melnkalnes sauszemes robežkontroles punktos.  

 

Papildināts 10.05.2022.

Moldova: ņemot vērā pastāvošos reģionālos un valsts drošības draudus 2022. gada 21. aprīlī. Moldovas Republikas parlaments pieņēmis lēmumu Nr.105/2022 par ārkārtas stāvokļa pagarināšanu visā valsts teritorijā uz 60 dienām no 2022. gada 25. aprīļa. Sekot līdzi Nacionālās ārkārtas komisijas sabiedrības veselības jomā  lēmumiem iespējams šeit.

Informācija par  pasažieru avioreisiem pieejama Moldovas Republikas Civilās aviācijas pārvaldes mājaslapā un Kišiņevas starptautiskās lidostas mājaslapā

Valstī noteikti šādi pārvietošanās un pulcēšanās ierobežojošie pasākumi:

 • publiskās vietās – iekštelpās obligāti jālieto mutes un deguna aizsegs, kā arī ārtelpās, ja nav iespējams ievērot vismaz viena metra fizisko distanci, obligāti jālieto mutes un deguna aizsegs.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā šeit.

Noderīgas saites:

https://anta.gov.md/

http://www.border.gov.md/index.php/ro/

https://customs.gov.md/

 

Papildināts 05.04.2022

Mongolija: valstī izsludināts ārkārtas stāvoklis. Starptautiskā un iekšzemes aviosatiksme ir ļoti ierobežota. Ārvalstnieku ieceļošana valstī ir iespējama tikai retos izņēmuma gadījumos, izpildot noteiktus kritērijus.

Visiem pasažieriem, kuriem ir atļauts ieceļot Mongolijā, ir jāuzrāda negatīvu Covid-19 PCR testu, kas veikts 72 stundu laikā pirms iekāpšanas lidmašīnā.

Ierodoties, pasažieriem tiek ieteikts pašizolēties mājās trīs dienas, kā arī var pieprasīt pasažieriem veikt un apmaksāt papildu PCR testu Činggisas Kānas starptautiskajā lidostā.

 

Papildināts 10.05.2022.

Nīderlande: ieceļojot no ES / Šengenas valstīm (kā arī no Andoras, Fēru salām, Grenlandes, Monako, Sanmarīno, Svalbāras (Spitsbergen), Vatikāna vai Nīderlandes Karību jūras reģiona teritorijām) vairs nav nepieciešams uzrādīt vakcinācijas, atveseļošanās apliecinājumu vai arī negatīva testa rezultātu Covid-19 sertifikāta formā.

Ieceļojot no trešajām valstīm, ES pilsoņiem vairs nav nepieciešams negatīvs Covid-19 testa rezultāts, apliecinājums par atveseļošanos vai vakcinācijas apliecinājums. Tomēr valdība iesaka ikvienam, kurš ieceļo uz Nīderlandē, veikt paštestu tūlīt pēc ierašanās un atkārtoti piektajā dienā.

Joprojām spēkā ES ieceļošanas aizliegums trešo valstu pilsoņiem.  Tomēr vairākos gadījumos tiek piemēroti izņēmumi, piemēram, cilvēkiem, kuri ieceļo no ‘drošām’ valstīm, cilvēkiem, kuri ir vakcinēti vai atveseļojušies no koronavīrusa, un cilvēkiem ar īpašu ieceļošanas mērķi. 

Starptautiski kravu un pasažieru pārvadājumi netiek ierobežoti.

Informāciju par Covid-19 testēšanas vietām Nīderlandē iespējams iegūt šeit:

 

Papildināts 22.02.2022.

Norvēģija: no 2022. gada 12. februāra Norvēģijā ir atcelti visi ieceļošanas ierobežojumi.

Informācija par ieceļošanu valstī pieejama: https://www.helsenorge.no/en/coronavirus/international-travels/#rules-upon-entry-into-norway

Pārvietošanās ierobežojumi iekšzemē – ceļošana valsts iekšienē ir bez ierobežojumiem, izņemot gadījumus, kad tiek konstatēti lokāli Covid-19 uzliesmojumi. Šādos gadījumos komūnas pašas var ieviest reģionālus ierobežojumus.

 

Papildināts 10.05.2022.

Polija: no 2022. gada 28. marta Polijā tiek atcelti iepriekš noteiktie epidemioloģiskie ierobežojumi. Ieceļojot Polijā, vairs nav nepieciešams ievērot karantīnu, nav nepieciešams vakcinācijas sertifikāts, nav nepieciešams negatīvs Covid-19 testa rezultāts.

Covid-19 sertifikātu derīguma termiņš ir 270 dienas (deviņi mēneši) pēc vakcinācijas kursa pabeigšanas.  

Sejas aizsargmaskas obligāti jālieto tikai medicīnas iestādēs un aptiekās.

Gadījumā, ja ir aizdomas par inficēšanos ar Covid-19, vispirms jāsazinās ar pamata veselības aprūpes (POZ) ārstu (ģimenes ārstu), izmantojot attālinātas konsultācijas. Sarakstu pa vojevodistēm var atrast vietnē: https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/teleporady-dotyczace-koronawirusa-w-przychodniach,7621.html

Attālinātās konsultācijas laikā ārsts pēc attiecīgās intervijas var noteikt Covid-19 testu.

Lēmumu par pacienta nosūtīšanu uz slimnīcu pieņem ārstējošais ārsts. Pats pacients bez iepriekšējas vienošanās ar veselības aprūpes (POZ) ārstu (ģimenes ārstu), nedrīkst doties uz slimnīcu. Slimnīcu saraksts ir pieejams vietnē: https://www.gov.pl/web/coronavirus/hospitals

Savukārt, ja personas stāvoklis ir smags, jāzvana uz neatliekamās palīdzības numuru 112 vai 999.

Detalizētu informāciju par to, kā jārīkojas, ja ir aizdomas par inficēšanos, var saņemt pa Nacionālās veselības fonda diennakts tālruņa numuru: 800190590, +48 221256600 (zvaniem no ārvalstīm).

Ar konsultantiem iespējams sazināties arī elektroniski. Informācija par saziņas iespējām pieejama šeit.

Starptautiski kravu un pasažieru pārvadājumi netiek ierobežoti.

 

Papildināts 05.04.2022.

Portugāle: Portugālē no Eiropas Savienības vai Šengenas līguma dalībvalstīm atļauts ieceļot bez ierobežojumiem.

Ceļotājiem uz kontinentālo Portugāli ir jāuzrāda viens no dokumentiem:

 • sertifikāts, kas apliecina Covid-19 trīs (Janssen gadījumā divu) vakcīnu, kas apstiprinātas ES teritorijā, devu saņemšanu;
 • sertifikāts, kas apliecina Covid-19 divu (Janssen gadījumā vienas) vakcīnu, kas apstiprinātas ES teritorijā, devu saņemšanu 14–270 dienas pirms ieceļošanas Portugālē (personām līdz 18 gadu vecumam šāds sertifikāts tiek uzskatīts par beztermiņa);
 • laboratorijā veikts negatīvs antigēna tests, kas veikts ne agrāk kā 24 stundas pirms lidojuma;
 • negatīvs NAAT tests, kas veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms lidojuma;
 • SARS-CoV-2 pārslimošanas sertifikāts, kas apstiprina pārslimošanas faktu 11–180 dienas pirms ieceļošanas Portugālē;
 • izvēles kārtā personām, kuras ierodas Portugālē, var tikt veikta veselības pārbaude, paaugstinātas ķermeņa temperatūras gadījumā persona var tikt nosūtīta veikt SARS-CoV-2 testu.

Bērni, kuri jaunāki par 12 gadiem, ir atbrīvoti no augstāk minētajām prasībām.

Papildus noderīgu informāciju var iegūt:

Portugāles tūrisma mājaslapā

Portugāles lidostas mājaslapā

Portugāles imigrācijas dienesta mājaslapā

Atbildes uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem par ieceļošanu Portugālē šeit.

Portugālē ieviesta ārkārtas situācija, kas paredz dažādus ierobežojumus. Epidemioloģiskās drošības prasības valstī paredz divu metru distances ieturēšanu, sejas aizsargmasku valkāšanu sabiedriskās vietās, kā arī vispārējās higiēnas prasību ievērošanu. Ar vispārējiem ārkārtas situācijas ierobežojumiem Portugālē iespējams iepazīties šeit

Starptautiski kravu un pasažieru pārvadājumi netiek ierobežoti, autovadītājiem nav pienākums uzrādīt vakcinācijas sertifikātu vai negatīva Covid-19 testa rezultātu.

 

Papildināts 24.03.2022.

Rumānija: no 2022. gada 9. marta plkst.00.00 Rumānijas valdība atcēla visus Covid-19 ierobežojumus, tai skaitā pienākumu valkāt aizsargmaskas gan telpās, gan ārpus tām, prasību uzrādīt digitālo Covid-19 sertifikātu vai negatīvu testa rezultātu, ierodoties valstī.

No 2022. gada 12. marta atcelta prasība par obligāto ceļotāja lokalizācijas anketas (PLF) aizpildīšanu.

 

Papildināts 07.02.2022.

Serbija: visiem ieceļotājiem jāuzrāda viens no zemāk uzskaitītajiem dokumentiem:

 • negatīvs Covid-19 PCR testa rezultāts, kas veikts ne agrāk kā 48 stundas pirms ieceļošanas. Testu nevar veikt ieceļošanas brīdī vai pēc ieceļošanas;
 • vakcinācijas sertifikāts, kas izsniegts Serbijā vai valstī, ar kuru Serbija veikusi savstarpēju sertifikātu atzīšanu;
 • pārslimošanas sertifikāts (ieceļot drīkst ne agrāk kā 14 dienas, bet ne vēlāk kā sešu mēnešu laikā no saslimšanas brīža), kas izsniegts Serbijā, vai valstī, ar kuru Serbija veikusi savstarpēju sertifikātu atzīšanu;
 • ES izsniegtie vakcinācijas un pārslimošanas sertifikāti ir derīgi ieceļošanai Serbijā.

Serbijas pilsoņi un personas ar uzturēšanās atļaujām var izvēlēties uzrādīt testu vai pavadīt 10 dienas pašizolācijā. Personām, kuras dodas pašizolācijā, jāreģistrējas vietnē http://www.e-zdravlje.gov.rs .

Izņēmumi minētajai kārtībai:

 • ieceļotāji no Albānijas, Bosnijas un Hercegovinas, Bulgārijas, Ungārijas, Melnkalnes un Ziemeļmaķedonijas;
 • personas, kas šķērso Serbiju tranzītā (līdz 12 stundām);
 • starptautisko pārvadājumu apkalpe;
 • lidmašīnu apkalpes locekļi;
 • bērni, kuri jaunāki par 12 gadiem, kuru vecāki / pilnvarotās personas izpildījuši ieceļošanas prasības;
 • diplomātisko pārstāvniecību un starptautisko organizāciju darbinieki.  

Vairāk informācijas par ieceļošanas nosacījumiem Serbijas Ārlietu ministrijas mājaslapā.

Sabiedriskās vietās joprojām jāievēro distancēšanās. Sejas aizsargmaskas lietošana sabiedriskās vietās ir obligāta gan slēgtās telpās, gan ārā, ja nav iespējams nodrošināt distanci. Restorāni, kafejnīcas un iepirkšanās centri strādā ierobežotu darba laiku. Katrā pilsētā ierobežojumi var atšķirties un strauji mainīties atkarībā no saslimšanas rādītājiem. Par noteikumu neievērošanu var tikt piemērots naudas sods vai apcietinājums.

Starptautiski kravu pārvadājumi netiek ierobežoti.

Aktuālā informācija pieejama oficiālajā valdības mājaslapā.

 

Papildināts 20.04.2022.

Slovākija: no 2022. gada 6. aprīļa Slovākijas Republikā ir atcelti ar Covid-19 saistītie ceļošanas ierobežojumi. Iebraucot valstī, nav jāuzrāda ES digitālais Covid-19 sertifikāts, nav jāuzrāda vakcinācijas, pārslimošanas vai negatīvā testa pierādījums.

Publiskajās vietās Slovākijā joprojām turpina pastāvēt prasība lietot deguna un mutes aizsegu:

 • visās iekštelpās;
 • sabiedriskajā transportā;
 • taksometros un citos transporta veidos, ja to lieto kopā ar personām, kuras nedzīvo vienā mājsaimniecība.

Vairāk informācijas Slovākijas Veselības dienesta mājaslapā (Public Health Authority of the Slovak Republik): https://www.uvzsr.sk/en/index.php?option=com_content&view=article&id=36&Itemid=13

Starptautiskos kravu un pasažieru komercpārvadājumi netiek ierobežoti.

 

Papildināts 05.04.2022.

Slovēnija: no 2022. gada 19. februāra Slovēnija atceļ ieceļošanas ierobežojumus un personām, ieceļojot valstī, nav jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts, kā arī nav jāievēro pašizolācija pēc ieceļošanas.

Ieceļošanas ierobežojumi no trešajām valstīm ir atcelti.

Priekšrocības vakcinētām personām

Slovēnijā iepriekš ieviestais RVT princips (recovered, vaccinated, tested) ir atcelts un tikai atsevišķās nozarēs tas vēl ir spēkā, piemēram, veselības nozarē, sociālās aprūpes namos un ieslodzījumā vietās.

Testēšanās iespējas ieceļojot/izceļojot

Ir iespēja veikt testus lidostā, privātās un valsts medicīnas iestādēs: https://www.gov.si/teme/koronavirus-sars-cov-2/testiranje-na-okuzbo/. Testi ir par maksu.

Pārvietošanās ierobežojumi un nosacījumi iekšzemē:

Jāievēro vispārēja piesardzība – iekštelpās un ārtelpās, kur nevar ievērot sociālo distancēšanos, obligāti jālieto FFP2 sejas maskas.

Ar pilniem ieviestajiem ierobežojumiem iekšzemē var iepazīties šeit: https://www.gov.si/en/topics/coronavirus-disease-covid-19/measures-to-contain-the-spread-of-covid-19-infections/

Digitālie (vakcinācijas) sertifikāti

No 2022. gada 1. februāra digitālajam vakcinācijas sertifikātam, kas izsniegts, pamatojoties uz vakcināciju ar divām devām, personām, kuras vecākas par 18 gadiem, tiks noteikts deviņu mēnešu derīguma termiņš. Ja sertifikāts saņemts, pamatojoties uz vakcināciju ar trešo (balsta vakcīnu), tad tam netiks noteikts derīguma termiņš.

Ar iekšējiem ierobežojumiem valstī, apmeklējot publiskas vietas vai pasākumus, aicinām iepazīties šeit.

 

Papildināts 05.04.2022.

Somija: no 2022. gada 15. februāra ieceļot Somijā bez ierobežojumiem var no Eiropas / Šengenas valstīm, kā arī ES Zaļā saraksta valstīm. Vienlaikus, iebraucot Somijā, var tikt pārbaudīts, vai personai ir vakcinācijas sertifikāts (kopš pēdējās vakcīnas devas pagājušas vismaz septiņas dienas), sertifikāts, kas apliecina, ka persona ir pārslimojusi Covid-19 pēdējo sešu mēnešu laikā,  sertifikāts par pārslimošanas faktu un vienas vakcīnas saņemšanu vai negatīvs Covid-19 tests, kas veikts ne ātrāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas Somijā. Sertifikāti nav jāuzrāda 2007. gadā dzimušiem un jaunākiem.

Ja persona ierodas Somijā no tām trešajām valstīm ārpus Šengenas zonas, kas nav ES zaļajā sarakstā, personai ir jāuzrāda vakcinācijas sertifikāts (kopš pēdējās vakcīnas devas pagājušas vismaz septiņas dienas),  sertifikāts, kas apliecina, ka persona ir pārslimojusi Covid-19 pēdējo sešu mēnešu laikā vai  sertifikāts par pārslimošanas faktu un vienas vakcīnas saņemšanu. Sertifikāti nav jāuzrāda 2007. gadā dzimušiem un jaunākiem. Iepriekšminēto sertifikātu uzrādīšanas prasība neattiecas uz Somijas pilsoņiem un pastāvīgajiem iedzīvotājiem, kuri atgriežas Somijā, kā arī uz personām, kuras ieceļo Somijā būtisku iemeslu dēļ, t.sk., lidojumu tranzītā uz savu dzīvesvietas valsti  (būtiskie iemesli atrodami Somijas Robežsardzes mājaslapā: https://raja.fi/en/guidelines-for-border-traffic-during-pandemic).

Plašāka informācija par robežšķērsošanu atrodama Somijas Robežsardzes mājaslapā. Somijas Robežsardzes informatīvais tālrunis (darba dienās no plkst.8.00 līdz 16.00): 00358 295 420 100.

Plašāka informācija par prasībām sertifikātiem, testiem un veselības drošības pasākumiem atrodama Somijas Veselības un labklājības institūta mājaslapā.

NB! Ja nepieciešams veikt Covid-19 testu, ceļojot uz Latviju no Somijas, jāņem vērā, ka to veic privātās medicīnas iestādes. Testa cena no 100 līdz 240 eiro.

Ierobežojumi valstī:

Somijā ir jāievēro divu metru distance un obligāti jālieto sejas aizsargmaskas lidostās, ostās, sabiedriskajā transportā un publiskās telpās, kur nav iespējams ievērot divu metru distanci. Sejas aizsargmaskas jālieto visiem, kuri atgriežas no augsta saslimstības riska valstīm un atrodas karantīnā, kā arī visiem, kuri dodas veikt Covid-19 testu un gaida tā rezultātu. Ieteikums lietot sejas aizsargmaskas neattiecas uz bērniem līdz 12 gadu vecumam un gadījumiem, kad sejas aizsargmaskas lietošana kaitē veselībai.

Citi ierobežojumi Somijā ir reģionāli, balstoties uz Covid-19 izplatības rādītājiem, piemēram, ierobežojumi Helsinkos: https://www.hel.fi/helsinki/coronavirus-en/information/recommendations-and-restrictions-effective

ES mērogā darbojas nacionālā mobilā lietotne brīdinājumiem par saskarsmi ar inficētajiem “Koronavilkku”.

Aicinām sekot līdzi Somijas atbildīgo iestāžu norādījumiem par preventīvajiem pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanā.

Starptautiski kravu un pasažieru pārvadājumi netiek ierobežoti.

Aktuālā Somijas iestāžu informācija par Covid-19 ir atrodama šeit:

https://vnk.fi/en/frontpage  (Premjerministres birojs)

https://thl.fi/en/web/infectious-diseases-and-vaccinations/what-s-new/coronavirus-covid-19-latest-updates/travel-and-the-coronavirus-pandemic    (Somijas Veselības un labklājības institūts)

https://www.finavia.fi/en/airports/helsinki-airport (Helsinki-Vantā lidosta)

https://www.raja.fi/en (Somijas Robežsardze)

https://www.hel.fi/helsinki/en (Helsinku pilsētas mājaslapa)

https://www.poliisi.fi/coronavirus_info (Policija)

 

Papildināts 20.04.2022.

Spānija: no 2022. gada 6. aprīļa, ieceļojot Spānijā, ir atcelta prasība elektroniski aizpildīt Spānijas Veselības ministrijas mājaslapā www.spth.gob.es  “Veselības pārbaudes veidlapu”.

Ieceļojot Spānijā pa gaisa vai jūras ceļiem, personām (izņemot bērnus, kuri jaunāki par 12 gadiem) ir jāuzrāda viens no trim digitālajiem Covid-19 sertifikātiem:

 • vakcinācijas sertifikāts (ja persona ir saņēmusi pilnu vakcināciju)

ar vakcinācijas sertifikātu Spānijā var ieceļot, ja pilna vakcinācija ir veikta vismaz 14 dienas pirms ceļošanas.

No 2022. gada 1. februāra vakcinācijas sertifikāts uzskatāms par derīgu ne ilgāk par 270 dienām (deviņiem mēnešiem) kopš primārās vakcinēšanas kursa pabeigšanas. Ja šis periods ir pagājis, vakcinēšanās sertifikāts ir derīgs tikai tad, ja ir saņemta balstvakcīna.

Bērnu un jauniešu (vecumā no 12 līdz 18 gadiem) vakcinācijas sertifikātiem ar pilnu vakcinācijas kursu netiek piemērots derīguma termiņš;

 • sertifikāts par izslimotu Covid-19 (ja persona ir izslimojusi Covid-19)

ārstniecības iestādes zīme / sertifikāts, ko izsniegusi Valsts iestāde vai medicīnas  centrs, skaitās derīgas vismaz 11 dienas pēc pirmā nukleīnskābju amplifikācijas testa (NAAT) veikšanas, kurā uzrādās pozitīvs rezultāts. Zīme / sertifikāts derīgs 180 dienas kopš pirmā pozitīvā rezultāta uzrādīšanas;

 • diagnostikas testa (PCR vai Rapid-Antigen) veikšanas sertifikāts

gadījumos, kad persona nav vakcinēta un slimība nav izslimota, ir jāuzrāda negatīvs PCR Covid-19 tests, kas veikts ne ātrāk kā 72 stundas pirms ceļošanas vai negatīvs Rapid-Antigen (ātrais antigēnu) tests, kas veikts ne ātrāk kā 24 stundas pirms ceļošanas. Seroloģiskie testi ieceļošanai Spānijā nav derīgi.

ES  DV izsniegtie dokumenti: personām, kurām ir derīgs vakcinācijas, atveseļošanās vai diagnostikas testa sertifikāts, ko izdevusi šīs valsts kompetentā iestāde (ES digitālais Covid-19 sertifikāts vai līdzvērtīgs ES sertifikāts) nav jāiesniedz papildus dokumenti.

Citās valstīs izsniegtie dokumenti: personām, kurām ir derīgs vakcinācijas, atveseļošanās vai diagnostikas testa sertifikāts, taču tas ir izdots ārpus ES un tas nav līdzvērtīgs ES digitālajam sertifikātam, papildus vakcinācijas, atveseļošanās vai diagnostikas testa sertifikātam nepieciešamas aizpildīt veselības kontroles anketu tīmekļa vietnē www.spth.gob.es

Ar detalizētu informāciju var iepazīties Spānijas Veselības ministrijas mājaslapā:

https://www.mscbs.gob.es/en/profesionales/saludPublica/ccayes/alertasActual/nCov/spth.htm

Citi ierobežojumi valstī:

 • no 2022. gada 10. februāra sejas un deguna aizsargmaskas lietošana, atrodoties ārā, nav obligāta, bet ir ieteicama, ja nav iespējams ievērot vismaz 1,5 metru distanci. Izņēmumi, kad maskas lietošana ārā ir obligāta: kultūras un sporta pasākumi, kas notiek ārā un kur nav ierādītas sēdvietas (skatītāji stāv kājās un brīvi pārvietojas, piemēram, koncerti), kultūras un sporta pasākumi ārā, kur skatītājiem ierādītas sēdvietas, taču nav ievērota vismaz 1,5 metru distance starp sēdvietām (piemēram, futbola stadionos);
 • sejas aizsargmaskas lietošana iekštelpās (arī sabiedriskajā transportā) ir obligāta;
 • restorāni, bāri un kafejnīcas ir atvērtas visos reģionos, taču atšķiras to slēgšanas laiks;

Starptautiski kravu pārvadājumi netiek ierobežoti.

 

Papildināts 20.04.2022.

Šveice: no 2022. gada 17. februāra Šveice atceļ visus ieceļošanas ierobežojumus, kas saistīti ar Covid-19 pandēmiju. Ieceļošanai valstī vairs nav nepieciešams uzrādīt ES Covid-19 sertifikātu, pārslimošanas sertifikātu, negatīvu testu vai aizpildīt online reģistrācijas formu.

Šobrīd paliek spēkā veselības aizsardzības pasākumi ceļotājiem, kuri ierodas no trešajām valstīm un augsta Covid-19 riska valstīm vai reģioniem. Personas ir aicinātas pārbaudīt, vai viņām ir atļauta ieceļošana Šveicē un kādi ar Covid-19 saistītie aizsardzības pasākumi ir jāievēro, vietnē Travelcheck.

Šveice ir atcēlusi prasību lietot deguna un mutes aizsegu visā valstī.

Neatkarīgi no valsts vispārējiem nosacījumiem, kantoniem ir paturētas tiesības piemērot vietējos ar Covid-19 apkarošanu saistītus noteikumus. Aicinām pirms ceļojuma noskaidrot noteikumus kantonā, kurā plānojiet uzturēties: https://www.bag.admin.ch/bag/en/home/krankheiten/ausbrueche-epidemien-pandemien/aktuelle-ausbrueche-epidemien/novel-cov/massnahmen-des-bundes.html#-2056515727.

Detalizētāka informācija par ieceļošanu Šveicē pieejama Šveices Sabiedrības veselības federālā biroja mājaslapā.

Starptautiski kravu un pasažieru pārvadājumi netiek ierobežoti.

 

Papildināts 05.04.2022.

Tadžikistāna: visiem ieceļotājiem (arī tranzīta pasažieriem) jāuzrāda negatīvs Covid-19 PCR tests, veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas. Tāpat tiek veikta veselības pārbaude un atkārtots Covid-19 tests pēc ieceļošanas. Pašizolācija jāievēro ne mazāk kā trīs dienas. Valstī obligāta prasība ir sejas aizsargmasku valkāšana visās publiskajās vietās un iestādēs, arī transportlīdzekļos.

Sauszemes robeža ar Uzbekistānu, Kirgizstānu, Ķīnu un Afganistānu ir slēgta. Daži robežšķērsošanas punkti ar Uzbekistānu, Kirgizstānu un Ķīnu ir atvērti kravu pārvadājumiem.

Negatīvs Covid-19 testa rezultāts nepieciešams arī izceļojot no Tadžikistānas caur Dušanbe lidostu.

Starptautiski kravu pārvadājumi netiek ierobežoti.

 

Papildināts 27.04.2022.

Turcija: no 2022. gada 3. marta ir noteiktas šādas prasības ieceļošanai Turcijas Republikā:

 • no nepieciešamības atrasties 14 dienu ilgā karantīnā ir atbrīvoti pasažieri, kuri uzrāda divu Covid-19 vakcīnu saņemšanu apliecinošus dokumentus (PVO noteiktās vai Turcijā ārkārtas situācijā lietošanai atļautās vakcīnas) (vienas Johnson&Johnson vakcīnas deva), ja pēdējā vakcinācija ir notikusi vismaz 14 dienas pirms ieceļošanas, un / vai pierādījumus par Covid-19 saslimšanas pārslimošanu pēdējo sešu mēnešu laikā, sākot ar 28.dienu kopš pirmā pozitīvā PCR testa rezultāta, negatīvu PCR testu pēdējo 72 stundu laikā vai ātro antigēnu testu rezultātu pēdējo 48 stundu laikā;
 • šīs prasības netiek attiecinātas uz pasažieriem, kuri caur Turcijas lidostām ceļo tranzītā;
 • pasažieriem, kuri jaunāki par 12 gadiem, lai ieceļotu Turcijā, nav jāuzrāda PCR / antigēnu testa rezultāti vai vakcinācijas sertifikāts.

Vakcinācijas sertifikātu un / vai  PCR / antigēnu testu rezultātu esamības pārbaudi pasažieriem veic aviopārvadātāju pārstāvji pirms atļaut personai reģistrēties lidojumam. Pasažieri, kuri nevarēs uzrādīt attiecīgus dokumentus, lidojumam netiks reģistrēti. Par pasažieru, kurš neatbilst ieceļošanas prasībām, pārvadāšanu atbildību nes aviopārvadātājs.

Personām, kuras ieceļo Turcijā pa sauszemi, jūru vai dzelzceļu, netiks prasīts uzrādīt ar Covid-19 pārslimošanu / vakcināciju saistītus dokumentus.

Ir atcelta prasība uzrādīt HES kodus, lai iekļūtu publiskās telpās vai izmantotu sabiedrisko transportu.

No 2022. gada 23. marta ir atcelta kravas automašīnu dezinfekcijas prasība, šķērsojot sauszemes robežu.

Lidmašīnu, kuģu apkalpes locekļi un kravu pārvadājumu automašīnu šoferi, kā arī tranzīta un transfēra pasažieri ir atbrīvoti no negatīva Covid-19 testa, vakcinācijas sertifikāta un karantīnas prasībām.

Braukšanas ierobežojumi Stambulā kravas transportlīdzekļiem.

No 2022. gada 23. marta atcelta prasība par Turcijā ieceļojošu kravas transportlīdzekļu dezinfekciju.

Saskaņā ar Stambulas Transporta koordinācijas komitejas lēmumu no 2021. gada 1. jūnija kravas transportlīdzekļiem (N3/O3/O4), kas šķērso Stambulu tranzītā, aizliegts pārvietoties pa autoceļiem D100, TEM un to pievadceļiem.

Transportlīdzekļiem, kas šķērso Stambulu tranzītā, jāizmantos ziemeļu Marmaras autoceļš, savukārt tiem transportlīdzekļiem, kas Stambulu tranzītā šķērso no rietumiem, jāizmanto Silivri-Kınalı krustojums, no kura jānokļūst uz ziemeļu Marmaras autoceļa. Nobraukšanai no Marmaras autoceļa jāizmanto Pendik-Kurnaköy krustojums. Transportlīdzekļiem, kas Stambulu tranzītā šķēro virzienā no austrumiem, jāizmanto Pendik-Kurnaköy krustojums, nokļūstot uz ziemeļu Marmaras autoceļa.  Nobraukšanai no Marmaras autoceļa jāizmanto Silivri-Kınalı krustojums.

 

Papildināts 05.04.2022.

Turkmenistāna: visi starptautiskie avioreisi uz / no valsts ir pārtraukti. Visas sauszemes robežas ir slēgtas. Arī starptautiskā jūras osta ir slēgta pasažieru pārvadājumiem. Ieceļošana Turkmenistānā atļauta tikai Turkmenistānas pilsoņiem, akreditētiem diplomātiem, pastāvīgi dzīvojošiem ārvalstniekiem un dažu starptautisku uzņēmumu un organizāciju darbiniekiem.

Valsti nav atļauts šķērsot tranzītā.

Ieceļojot no ārvalstīm ir jāuzrāda kāds no trim sertifikātiem:

 • Covid-19 vakcinācijas sertifikāts, kas apliecina, ka pēc pirmās vakcīnas ir pagājušas vismaz 42 dienas;
 • sertifikāts, kas apliecina, ka personai ir antivielas (Covid-19 pārslimošanas sertifikāts).

Tāpat visiem ieceļotājiem jāuzrāda negatīvs Covid-19 PCR testa rezultāts.

Visiem ieceļotājiem tiek veikts Covid-19 tests pēc ieceļošanas.

Neatkarīgi no testa rezultāta ir jāievēro 21 dienu pašizolācija valsts norādītā vietā. Vakcinētas personas var pašizolāciju ievērot savā uzturēšanās vietā. Arī izceļojot no Turkmenistānas, jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests, kas veikts 24 stundas pirms plānotā ceļojuma.

Drošības apsvērumu dēļ Aqina muitas punkts, kas atrodas robežšķērsošanas vietā starp Afganistānu un Turkmenistānu ir slēgta starptautiskam pārvadājumiem, kas teik veikti saskaņā ar TIR sistēmu un valsts tranzīta sistēmu (veidlapa T2).

Autopārvadātāji tiek aicināti izvairīties no iepriekšminētā robežšķērsošanas punkta izmantošanas.

Visiem TIR transporta operatoriem tiek lūgts izvairīties no TIR operācijām šajā robežšķērsošanas vietā.

Jautājumiem, kas saistīti ar preču pārvadāšanu Turkmenistānā un tranzītu caur tās teritoriju, zvanīt uz sekojošiem numuriem:

Ashgabata: + 99365647471;

Baku: + 994502900301;

Taškenta: + 998712023210 / 998901297455.

Sīkāka informācija angļu un krievu valodā pieejama Turkmenistānas oficiālajā vēstulē.

 

Papildināts 25.02.2022.

Ukraina:  Latvijas valstspiederīgie tiek aicināti pamest Ukrainu pašu spēkiem pa sauszemes maršrutiem, kas ved uz vai caur ES / NATO dalībvalstīm!

Latvijas vēstniecība Kijevā ir evakuēta, izveidojot konsulārās palīdzības punktu Ļvivā.

Ja nepieciešama palīdzība, aicinām doties uz Ļvivu [Hostelis Sakura, netālu no pasta iecirkņa Nova Poshta Nr 17 / Shevchenka 323 b // вулиця Шевченка, 323 б].

Visiem ārvalstniekiem ar termiņa uzturēšanās atļaujam un personām bez valstiskās piederības, ieceļojot Ukrainā vai šķērsojot Ukrainu tranzītā, neatkarīgi no ieceļotāja vecuma jābūt noformētai veselības apdrošināšanas polisei, kas sedz ārstēšanās izdevumus Covid-19 saslimšanas gadījumā. Apdrošināšanas kompānijai jābūt reģistrētai Ukrainā vai arī, ja reģistrēta citur, ar pārstāvniecību vai sadarbības partneri Ukrainā.

Iebraucot Ukrainā jāuzrāda:

 • dokuments par veikto pilno vakcinācijas kursu;
 • PCR tests 72 stundas pirms ieceļošanas Ukrainā;
 • antigēna tests (SARS-CoV-2 (RAT)) 72 stundas pirms ieceļošanas Ukrainā.

No testa prasības atbrīvoti bērni jaunāki par 12 gadiem.

No minētajām ieceļošanas prasībām tiek atbrīvotas šādas ieceļotāju kategorijas:

 • pastāvīgi Ukrainā dzīvojoši ārvalstnieki ar uzturēšanās atļaujām;
 • bēgļi un patvēruma meklētāji;
 • Ukrainā akreditēto diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību, oficiālo starptautisko pārstāvniecību darbinieki un viņu ģimenes locekļi, starptautisko vai humāno misiju vai organizāciju locekļi;
 • regulāru kravas un pasažieru pārvadājumu apkalpes locekļi;
 • NATO dalībvalstu bruņoto spēku instruktori, kuri piedalās apmācības programmās Ukrainas bruņotajiem spēkiem.

No 2021. gada 5. augusta visiem ieceļotājiem Ukrainā ir jāievēro 14 dienu pašizolācija, lietojot mobilo aplikāciju “Action”. Tās uzstādīšana un lietošana ir obligāta. https://visitukraine.today/#diya

No pašizolācijas prasības ir atbrīvoti:

 • personas līdz 18 gadu vecumam;
 • ārvalstu oficiālo delegāciju vadītāji un locekļi; starptautisko organizāciju darbinieki, kā arī personas, kuras tos pavada, un ierodas Ukrainā pēc Ukrainas Prezidenta, Ukrainas Verhovnas Radas, Ukrainas Ministru Kabineta, Ukrainas prezidenta administrācijas vai Ukrainas Ārlietu ministrijas ielūguma;
 • Ukrainā akreditēto diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību, oficiālo starptautisko pārstāvniecību darbinieki un viņu ģimenes locekļi;
 • Eiropas Savienības kaimiņvalstu eksperti, kuri ieceļo Ukrainā, lai piedalītos FRONTEX sadarbības operācijās;
 • personas, kuru rīcībā ir dokuments par veiktu Covid-19 pilnu vakcinācijas kursu, un to apliecina starptautiski vai iekšzemes atzīts sertifikāts.

Informāciju par aktuāliem robežšķērsošanas punktiem lūdzam meklēt šeit: https://dpsu.gov.ua/en/checkpoints/. Noderīga informācija par ieceļošanu Ukrainā atrodama šeit.

Aktuālā informācija par Covid-19 izplatību Ukrainā ir atrodama Veselības Ministrijas mājaslapā. Ukrainas Veselības ministrija pieņēmusi lēmumu:

 • noteikt karantīnu personām, kurām noteikta Covid-19 diagnoze un kuras izvairās no ārstēšanas brīvprātīgā kārtībā;
 • noteikt obligātu medicīnisko apsekošanu personām, kurām ir Covid-19 simptomi vai kuras atradušās kontaktā ar personām, kurām noteikta Covid-19 diagnoze, ja šīs personas atsakās no apsekošanas brīvprātīgā kārtībā;
 • noteikt šādu personu obligātu hospitalizāciju.

Detalizēta informācija par ieceļošanas prasībām pieejama šeit.

Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Ukrainā ir jānoformē vīza Ukrainas vēstniecībā Latvijā, informācija interneta vietnē: http://latvia.mfa.gov.ua/ua.

Ukrainas valdība 2020. gada 15. aprīlī apstiprināja mehānismu, kas, pamatojoties uz savstarpības principiem, ļauj veikt ierobežojošus pasākumus pret tām valstīm, kuras ir noteikušas ierobežojumus attiecībā uz Ukrainu. Balstoties uz šo principu, Ukraina var piemērot attiecīgus ierobežojošus pasākumus pret to valstu kravu transportlīdzekļiem un to vadītājiem, kuras noteikuši robežas šķērsošanas ierobežojumus Ukrainas pārvadātājiem. To valstu transportlīdzekļiem un to vadītājiem, kuras nav ieviesušas ierobežojumus Ukrainas pārvadātājiem, var šķērsot Ukrainas valsts robežu

bez ierobežojumiem.

Informācija par vasaras perioda braukšanas ierobežojumiem pieejama šeit.

 

Papildināts 11.03.2022.

Ungārija: Ungārijas valdība atcēlusi visus Covid-19 ierobežošanas pasākumus. No 2022. gada 7. marta ieceļošana Ungārijā iespējama bez ierobežojumiem. Aktuālā Ungārijas iestāžu informācija par Covid-19 ir atrodama šeit:

Informatīvie tālruņa numuri konsultācijām (lūdzot savienot ar angliski runājošu operatoru): +36 80 277 455; +36 80 277 456

2021. gada 1. janvārī Ungārijā ieviesa jaunu ārvalstīs licencēto pārvadātāju reģistru – BIREG, kas tiek ieviesta nodokļu kontroles jautājumu regulēšanai. Sīkāka informācija pieejama šeit.

 

Papildināts 05.04.2022.

Uzbekistāna: no 2022. gada 16. marta Uzbekistānā atcelti visi ieceļošanas ierobežojumi. Personām, kuru rīcībā nav Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta, jāuzrāda negatīvs Covid-19 PCR tests, kas veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms robežas šķērsošanas.

Uzbekistāna akceptēto Covid-19 laboratoriju saraksti pieejami:

 

Papildināts 05.04.2022.

Vācija: no 2022. gada 3. marta Vācija ir atvieglojusi ar Covid-19 izplatības ierobežošanu saistītos nosacījumus, kā arī svītrojusi Latviju no Covid-19 izplatības augsta riska reģiona valstu saraksta. Saskaņā ar aktuālo regulējumu personām,  kas pēc 2022. gada 3. marta ieceļos Vācijā no Latvijas ir jāspēj pēc pieprasījuma uzrādīt sadarbīgspējīgu potēšanās / izslimošanas sertifikātu, ko var aizstāt arī ar negatīvu Covid-19 testa rezultātu (antigēnu tests ne vecāks par 48 stundām, PCR tests ne vecāks par 48 stundām). Šī prasība neattiecas uz personām, kuras ir jaunākas par 12 gadiem.  Citi iepriekš spēkā esošie nosacījumi un ar tiem saistošie ierobežojumi (digitālā ieceļošanas reģistrācija, karantīnas pienākums, u.c.) ir atcelti.   

Neskatoties uz augstāk minētajiem atvieglojumiem, rekomendējam pirms ceļošanas pārliecināties par aktuālajām prasībām šeit, jo situācija un prasības var tomēr mainīties un to neievērošana var būt par pamatu liegumam iebraukt valstī vai pārkāpuma gadījumā administratīvā soda piespriešanai. Tāpat norādām, ka komerciālo pārvadātāju prasības var atšķirties no oficiālajām prasībām, tādēļ vienmēr pirms ceļošanas aicinām iepazīties arī ar attiecīgo pakalpojumu sniedzēju prasībām.

Attiecībā uz pasākumiem Vācijā tiek piemērots tā saucamais 3G (pilnībā vakcinēts, izveseļojies vai ar testu), 2G (pilnībā vakcinēts, izveseļojies) vai 2G + (pilnībā vakcinēts un tests, izveseļojies un tests vai pilnībā vakcinēts ar balsts vakcīnu) princips.  Šie piekļuves ierobežojumi tiek attiecināti uz plašu pakalpojumu klāstu. Aicinām sekot līdzi pasākumu organizatoru prasībām.

Vācijā spēkā iedalījums divās (līdz 31.07.2021. iesdalījums sastāvēja no trīs riska zonām) dažādās riska zonās:

 • “Augstas saslimstības riska zona” (“Hochinzidenzgebiete” = apgabali ar īpaši augstu saslimstības līmeni);
 • “Mainīgs saslimstības paveidu riska zona” (“Virusvarianten - Gebiete” apgabali ar tādu vīrusa veidu sastopamību, kas Vācijā vēl nav izplatīti).

Prasības starptautiskos komercpārvadājumos iesaistītiem autovadītājiem

Ieceļojot no mainīgas saslimstības paveidu riska zona

No 2022. gada 3. marta “mainīgas saslimstības paveidu riska zonā” nav iekļauta neviena valsts.

Pilns saraksts pieejams: https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Risikogebiete_neu.html.

Autovadītāji, kuri pēdējās 10 dienās pirms ieceļošanas Vācijas teritorijā atradās “mainīgas saslimstības paveidu riska zonā”:

 • obligāta iepriekšēja reģistrācija vietnē https://www.einreiseanmeldung.de (forma ir pieejama vairākās valodās) tikai gadījumos, ja uzturēšanās ilgums Vācijā pārsniegs 72 stundas, un “mainīgas saslimstības paveidu riska zonā” pavadītas vairāk nekā 72 stundas;
 • ja persona pēdējo 10 dienu laikā atradusies kādā no mainīgas saslimstības paveidu riska zonā ietvertajām valstīm, iebraucot Vācijā,  obligāti jāuzrāda negatīva Covid-19 testa rezultāts:
  • negatīvs Covid-19 PĶR tests, kas nav vecāks par 48 stundām, vai ātrais antigēnu tests, kas nav vecāks par 24 stundām;
  • atveseļošanos no Covid-19 apliecinājums un pierādījums par Covid-19 vakcinācijas veikšanu netiek ņemti vērā, tādējādi, jāievēro Covid-19 testēšanas prasības. No 2021. gada 23. decembra arī antigēna tests netiek ņēmts vērā.
 • Obligāta pašizolācija, ja uzturēšanās ilgums Vācijā pārsniedz 72 stundas (bez izņēmumiem).

Personām, kuras tranzītā (bez apstāšanās) šķērsojušas “mainīgas saslimstības paveidu riska zonu”, augstas saslimstības riska zonu” vai “riska zonu” nav jāievēro pašizolācijas un nav jāveic iepriekšēja reģistrācija vietnē einreiseanmeldung.de.

Jautājumam, kas jādara, ja neplānoti tiek pārsniegts 72 stundu uzturēšanās periods Vācijā, Robert Koch-Institūts (RKI) sniedzis skaidrojumu, ka vadītājam pirms ieceļošanas valstī jāveic Covid-19 pārbaude (tests), ja pastāv risks, ka 72 stundu uzturēšanās periods Vācijā tiks pārsniegts.

Visi iepriekšminētie pierādījumi tiek pieņemti vācu, angļu, franču, itāļu vai spāņu valodā – rakstiskā vai digitālā formātā.

Pilnu valstu sarakstu skatīt šeit: https://www.rki.de/risikogebiete.

Ieceļojot no augstas saslimstības riska zona

No 2022. gada 3. marta “ausgstas saslimstības riska zonā” nav iekļauta neviena valsts.

Autovadītāji, kuri pēdējās 10 dienās pirms ieceļošanas Vācijas teritorijā atradās “augstas saslimstības riska zonā”:

 • iepriekšēja reģistrācija https://www.einreiseanmeldung.de mājaslapā nav nepieciešama;
 • pirms iebraukšanas Vācijā nav jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests / vakcinācijas;
 • nav jāuzrāda apliecinājums / izziņa par atveseļošanos no Covid-19 (neatkarīgi no uzturēšanās);
 • nav jāievēro pašizolācija.

Covid-19 testus iespējams veikt:

Aktuālu informāciju par valstu klasifikāciju atbilstoši apdraudējuma līmenim var atrast https://www.rki.de/risikogebiete (vācu / angļu valodā).

Aicinām apmeklēt tās Vācijas federālās zemes vietni, uz kuru dodaties, kurā dzīvojat vai kurā plānojat uzturēties, jo Federālo zemju iekšējie noteikumi var atšķirties. Sīkāka informācija pieejama šeit.

Visaptveroša daudzvalodu informācija atrodama speciāli izveidotajā portālā šeit

Braukšanas ierobežojumu atvieglojumu saraksts vācu valodā pieejams BAG apkopotajā materiālā un Vācijas Federālās transporta un digitālās infrastruktūras ministrijas materiālā https://www.bmvi.de/SharedDocs/DE/Anlage/K/Corona/bundeslaender-ausnahme-lkw-sonn-und-feiertage.pdf?__blob=publicationFile.

 

Papildināts 07.02.2022.

Ziemeļmaķedonija: visiem ieceļotājiem, sākot no 18 gadu vecuma, ieceļojot Ziemeļmaķedonijā, jāuzrāda viens no šiem dokumentiem:

 • apliecinājums par pilnībā veiktu vakcināciju (vakcinācijas sertifikāts);
 • negatīvs Covid-19 PCR tests, kas veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas;
 • pārslimošanas sertifikāts, kas izsniegts 45 dienu laikā, skaitot no izveseļošanās datuma.

Lai ieietu Skopjes Starptautiskajā lidostā, ir jāuzrāda kāds no uzskaitītajiem apliecinājumiem.

Personām, kuras ieceļojušas Ziemeļmaķedonijā bez vakcinācijas, pārslimošanas sertifikāta vai negatīva Covid-19 PCR testa, jāievēro pašizolācija septiņas dienas.

Ziemeļmaķedonijas sauszemes robeža ir atvērta, tomēr, lai to šķērsotu tranzītā, lūdzam pārliecināties par tiesībām ieceļot kaimiņvalstīs, kurās spēkā varētu būt ieceļošanas ierobežojumi. Personām, kuras Ziemeļmaķedoniju šķērso tranzītā, tas jāizdara piecu stundu laikā no ieceļošanas brīža.

Sabiedriskās vietās jāievēro distancēšanās. Sejas aizsargmaskas lietošana sabiedriskās vietās ir obligāta gan slēgtās telpās, gan ārā, ja nav iespējams nodrošināt distanci (arī pārvietojoties sabiedriskajā transportā).

Ziemeļmaķedonijas Veselības ministrija aicina personas ar saslimšanas simptomiem meklēt palīdzību, zvanot +389 78 387 194 vai +389 2 15 123.

Cita noderīga informācija saistībā ar Covid-19 Ziemeļmaķedonijas valdības izveidotajā mājaslapā.

 

Papildināts 05.04.2022.

Zviedrija: no 2022. gada 1. aprīļa Zviedrija ir atcēlusi visus ar Covid-19 saistītos ieceļošanas aizliegumus.

Pasākumi infekcijas izplatības mazināšanai:

no 2022. gada 9. februāra Zviedrijā ir atcelti gandrīz visi ierobežojumi Covid-19 infekcijas izplatības mazināšanai.

Visas personas pēc ieceļošanas tiek aicinātas ievērot Zviedrijas atbildīgo iestāžu norādījumus par preventīviem pasākumiem šīs infekcijas izplatības ierobežošanā. Visiem (t.s. ieceļotājiem) būtu jāpaliek mājās un jāizvairās no kontaktiem ar citiem, ja ir konstatēti Covid-19 simptomi (pat ja ir pašveikta antigena testa negatīvs rezultāts).

Atbildīgā institūcija par ārkārtas mēru pieņemšanu Zviedrijā ir Sabiedrības veselības aģentūra. Tā ir izdevusi vadlīnijas, kas būtu jāievēro visiem, kuri ieceļo Zviedrijā: https://www.folkhalsomyndigheten.se/the-public-health-agency-of-sweden/communicable-disease-control/covid-19/if-you-are-planning-to-travel/recommendations-for-those-travelling/.

Aktuālā Zviedrijas iestāžu informācija par Covid-19 ir atrodama šeit: https://www.folkhalsomyndigheten.se/the-public-health-agency-of-sweden/communicable-disease-control/covid-19/.

Neatliekamo medicīnisko palīdzību var izsaukt pa tālruni 112. Lai iegūtu medicīnisku padomu vai saņemtu informāciju, kā pieteikties vizītei pie ārsta, nepieciešams zvanīt 1177 (no ārvalstīm: +46 77 111 7700). Informācija iegūstama arī mājaslapās: www.1177.se un www.krisinformation.se.

Nacionālais informatīvais tālrunis Zviedrijā, uz kuru zvanīt ārkārtas situācijās par jebkuru jautājumu saistībā ar Covid-19 vīrusu, bet ne slimības simptomiem, ir 11313.

Zviedrijas Ārlietu ministrijas aktuālā informācija un brīdinājumi Mobilo telefonu aplikācijā “UD Resklar” (aplikācija ir Zviedru valodā).

Informācija par Covid-19 PCR testu veikšanas vietām Zviedrijā ir atrodama šeit: https://www.folkhalsomyndigheten.se/the-public-health-agency-of-sweden/communicable-disease-control/covid-19/tests-for-travel-certificates/?fbclid=IwAR0Yp3S6jzwba7w41wJuBk9rrrLHRomppCFlgYcNWBsdWWnC0fWnbjobrSs.

 


Ieteikt šo rakstu