Valstu noteiktie ierobežojumi autopārvadājumu jomā saistībā ar Covid-19 vīrusa ierobežošanas pasākumiem (aktualizēts 03.08. plkst.14.45)

Eiropas Komisija publicējusi “Vadlīnijas par nodarbināto brīvas pārvietošanās īstenošanu Covid-19 uzliesmojuma laikā”, skaidrojot darba ņēmēju (tai skaitā transporta sektora darbinieku) pārvietošanās nosacījumus Eiropas Savienībā Covid-19 uzliesmojuma laikā.

 

Detalizēta informācija par zaļajiem koridoriem pieejama, izmantojot arī Galileo Green lanes aplikāciju: https://galileogreenlane.eu/

 

Ceļojumu plānotājs EEZ dalībvalstīs pieejams Eiropas Savienības tīmekļvietnē: https://reopen.europa.eu/en/from-to/*/.

 

Covid-19 valstu saslimstības rādītāji pieejami SPKC mājaslapā.

 

No 2022. gada 1. marta, ieceļojot Latvijā, atcelta prasība aizpildīt elektronisko apliecinājuma anketu https://covidpass.lv/.

 

Papildināts 22.07.2022.

Albānija: no 2022. gada 1. maija ir atceltas visas ar Covid-19 saistītās ceļošanas prasības. Lai ieceļotu Albānijā, ceļotājiem vairs nav jāuzrāda pierādījums par vakcināciju pret Covid-19 vai negatīvs PCR tests.

Informācija par Covid-19 ierobežojumiem Albānijā pieejama šeit: https://punetejashtme.gov.al.

Covid-19 informatīvais tālrunis uzziņām Albānijā – 127.

 

Papildināts 22.07.2022.

Armēnija: atcelta prasība ieceļotājiem uzrādīt Covid-19 negatīvu testu vai apliecinājumu par pabeigtu vakcināciju. Gan gaisa satiksme, gan sauszemes robežas ieceļošanai ir atvērtas.

Atrodoties publiskās vietās (arī transportā), jālieto sejas aizsargmaska, kā arī jāievēro distancēšanās prasība un roku higiēna. Par noteikumu neievērošanu var piespriest naudas sodu.

Sīkāka informācija pieejama šeit: https://www.gov.am/en/covid-travel-restrictions/.

 

Papildināts 30.05.2022.

Austrija: atcelti ar Covid-19 saistītie ceļošanas ierobežojumi. Iebraucot valstī, nav jāuzrāda ES digitālais COVID sertifikāts, proti, nav jāuzrāda vakcinācijas, pārslimošanas vai negatīvā testa pierādījums.

Austrijas federālajās zemēs prasības attiecībā uz COVID-19 apliecinājumiem un masku valkāšanu publiskajās telpās var atšķirties. Informācija (vācu valodā) par katru zemi ir pieejama šeit: https://www.sozialministerium.at/Informationen-zum-Coronavirus/Coronavirus---Aktuelle-Ma%C3%9Fnahmen.html#uebersicht-aktuelle-bundesweit-abbr-title-beziehungsweise-bzw-abbr-regional-geltende-massnahmen.

Vairāk informācijas par Covid-19 izplatību ierobežojošajiem pasākumiem: https://www.sozialministerium.at/en/Coronavirus/Information-in-English.html.

 

Papildināts 22.07.2022.

Azerbaidžāna: karantīnas režīms pagarināts līdz 2022. gada 1. septembrim.

Ieceļojot Azerbaidžāna:

 • visām personām, kuras vecākas par vienu gadu ir nepieciešams uzrādīt negatīvu Covid-19 PCR testu, kas veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas. Personām, kuras vecākas par 18 gadiem nepieciešams uzrādīt arī apliecinājumu par pilna vakcinācijas kursa saņemšanu (ES digitālais Covid-19 sertifikāts) vai apliecinājumu par Covid-19 pārslimošanu pēdējo 100 dienu laikā;
 • Azerbaidžānā tiek ieviestas vietējās Covid-19 vakcinācijas pases un Covid-19 izslimošanas sertifikāti;
 • kopš 2021. gada 15. februāra Azerbaidžāna ir noteikusi Vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņu, kas ir noteikts seši mēneši  jebkurai no pret Covid-19 veiktajām vakcīnām pēc primārās vakcinācijas kursa pabeigšanas;
 • personām, kuras saņēmušas arī balstvakcīnu Covid-19 vakcinācijas sertifikāta derīgums šobrīd ir beztermiņa;
 • no 2021. gada 1. septembra, lai iekļūtu sabiedriskās ēdināšanas iestādēs, viesnīcās un lielajos iepirkšanās centros, nepieciešams uzrādīt QR kodus, kas satur Covid-19 vakcinācijas pases vai Covid-19 izslimošanas sertifikātus;
 • slēgtās telpās ir jānēsā sejas maskas;
 • sporta zāles, teātrus un kinoteātrus iespējams apmeklēt, uzrādot Covid-19 vakcinācijas pases vai Covid-19 izslimošanas sertifikātus;
 • no 2021. gada 1. oktobra apmeklētājiem ir pieejamas atpūtas un izklaides vietas, kultūras iestādes, muzeji, teātri un kinoteātri. Minēto iestāžu piepildījums nedrīkst pārsniegt 50%.

Sīkāka informācija pieejama https://www.azal.az/en/information/covid-azerbaijan.

Kravu transportlīdzekļu iebraukšana, izbraukšana un tranzīta pārvadājumi Azerbaidžānā netiek ierobežoti.

Kravu pārvadājumi: visi robežšķērsošanas punkti (ar Irānu, Krieviju, Gruziju un Turciju) atvērti kravu transportlīdzekļu plūsmai.

Krievijas muitas iestāde informē, ka saistībā ar Jaragas–Kašmalāras (Yarag–Kazmalyar) robežšķērsošanas punkta (Krievijas un Azerbaidžānas robeža) rekonstrukciju tukšu kravas transportlīdzekļu kontrole, kas šķērso Krievijas robežu, tiek novirzīta uz Novo–Filya robežšķērsošanas punktu. Šī kārtība spēkā līdz Jaragas–Kašmalāras robežšķērsošanas punkta rekonstrukcijas beigām.

Novo–Filya robežšķērsošanas punkts dienā apkalpo līdz 50 tukšiem kravas transportlīdzekļiem (ierobežojums attiecas uz transportlīdzekļiem, kas izbrauc no Krievijas). Novo–Filya robežšķērsošanas vietas darbalaiks: no plkst.8.30 līdz 17.00.

Informācija saziņai:

 

Papildināts 03.08.2022.

Baltkrievija: no 2022. gada 15. aprīļa līdz 31. decembrim Latvijas valstspiederīgajiem sauszemes robežas šķērsošanas punktos atļauta ieceļošana Baltkrievijā bez vīzas. Latvijas Republikas Ārlietu Ministrija vērš uzmanību, ka Latvijas un citi NATO valstu izlūkdienesti publiski ir brīdinājuši par Baltkrievijas specdienestu izvērstajām izlūkošanas un kaimiņvalstu pilsoņu vervēšanas aktivitātēm, radot risku, ka šādas aktivitātes tiks vērtas arī pret Latvijas valstspiederīgajiem.

Latvijas vēstniecības Minskā darbība ir pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Konsulārā palīdzība un konsulārie pakalpojumi vēstniecībā Minskā netiek nodrošināti. Ja esat nonācis ārkārtas situācijā, aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv vai vērsties citu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu pārstāvniecībās.

No 2022. gada 3. aprīļa Baltkrievija atceļ sauszemes robežšķērsošanas ierobežojumus saistībā ar epidemioloģisko situāciju. Visiem Baltkrievijas pilsoņiem un ārvalstu pilsoņiem ieceļošana Baltkrievijā un izceļošana no Baltkrievijas no 3. aprīļa vairs nav ierobežota.

Baltkrievija ir atcēlusi arī nepieciešamību uzrādīt Covid-19 PCR testu vai vakcinācijas sertifikātu ārvalstu pilsoņiem, ieceļojot Baltkrievijā.

Informācija par elektronisko plombu izmantošanu pieejama šeit.

Informācija par pavasara un vasaras periodu braukšanas ierobežojumiem Baltkrievijā 2022. gadā pieejama šeit.

 

Papildināts 22.07.2022.

Beļģija: saistībā ar Covid-19 izplatību Beļģijas iestādes  piemēro ieceļošanas ierobežojumus un kontroli personām, kas ieceļo no īpaši augsta riska valstīm.  Latvija nav iekļauta īpaši augsta riska valstu sarakstā, tādēļ ieceļošanai Beļģijā no Latvijas netiek piemēroti ierobežojumi. Informācija par ieceļošanu, testēšanu un ierobežojumiem Beļģijā un atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem ir pieejamas šeit:

https://www.info-coronavirus.be/en/travels/#2

https://www.info-coronavirus.be/en/testing/

 

Papildināts 10.05.2022.

Bulgārija: no 2022. gada 1. maija atcelti visi Covid-19 dēļ ieviestie ierobežojumi.

 

Papildināts 20.04.2022.

Čehija: no 2022. gada 9. aprīļa visiem ceļotājiem, kuri iebrauc Čehijā, nav jāaizpilda Sabiedrības veselības pasažieru veidlapa, nav jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, nav jāveic tests.

No 14. aprīļa sejas masku – FFP2, nano filtru – lietošana vairs nebūs obligāta sabiedriskajā transportlīdzeklī, joprojām tās būs jāvalkā sociālajās un medicīnas iestādēs.

Valdības informācija par ierobežojumiem ir pieejama šeit: https://covid.gov.cz/.

Aktuālā Čehijas iestāžu informācija par Covid-19 ir atrodama šeit:

https://www.vlada.cz/en/;

https://www.mvcr.cz/mvcren/;

https://www.mzv.cz/jnp/;

http://www.mzcr.cz/Cizinci/

Saskaņā ar Čehijas Republikā pieņemtiem Covid-19 apkarošanas pasākumiem un grozījumiem Čehijas Autopārvadājumu likumā (4. daļas 27. pants) no 2020. gada 1. jūlija, ieceļojot Čehijā, transportlīdzeklī jāatrodas šādiem dokumentiem:

 • starptautisko pārvadājumu darbinieka statusu apliecinošam dokumentam (angļu un čehu valodā);
 • transportlīdzekļa autovadītāja profesionālās kompetences apstiprinošam dokumentam (95. kods);
 • darba un atpūtas laikposmu uzskaitei;
 • A1 sertifikātam;
 • darba līgumam;
 • ES dalībvalstīs reģistrētiem uzņēmumiem – darba līguma tulkojumam čehu valodā.

 

Papildināts 03.08.2022.

Dānija: no 2022. gada 1. marta ir atcelti visi ar Covid-19 saistītie ierobežojumi ieceļošanai Dānijā.

Robežkontroli veic un lēmumu par personas ielaišanu valstī pieņem Dānijas policija.

Testēšanās iespējas ieceļojot / izceļojot:

Personām bez Dānijas personas koda (CPR numura), kuras vēlas veikt Covid-19 testu Dānijas teritorijā, ir jāreģistrējas mājaslapā https://sts.covidresults.dk  Personai tiek izdots svītru kods, ar kuru bez iepriekšēja pieraksta jādodas uz oficiālajām Dānijas Covid-19 testu vietām. Testa rezultāts tiek nosūtīts uz personas e-pastu 48 stundu laikā kopš testa veikšanas brīža. Tests ir bezmaksas.

Dānijas transporta un loģistikas asociācija sagatavojusi rekomendācijas kravu pārvadātājiem, nosūtītājiem un saņēmējiem. Materiālu angļu valodā skatīt šeit.

 

Papildināts 22.07.2022.

Francija: ir izdalījusi divas valstu kategorijas, attiecinot uz tām dažādus ieceļošanas Francijā noteikumus - “zaļās” un “oranžās” valstis. Situācijā, ja vīruss sāks atkārtoti aktīvi izplatīties, jebkurā mirklī var tikt iedarbināts ārkārtas mehānisms un bīstamās valstis var tikt iekļautas “sarkano” valstu sarakstā, ceļošanai no un uz kurām būs nepieciešams būtisks ceļošanas iemesls, testu prasība, tai skaitā vakcinētām personām un, iespējams, pašizolācija, par to lemjot prefektūrām.

Informācija par valstīm var mainīties tāpēc aicinām ar jaunāko informāciju pirms ceļojuma vienmēr iepazīties Francijas iekšlietu ministrijas mājas lapā.

Vakcinētām personām ieceļojot no “zaļajām” valstīm”  ir jāuzrāda derīgs vakcinācijas sertifikāts.

Nevakcinētām personām vai vakcināciju nepabeigušām personām  ieceļojot no “zaļajām valstīm”  pirms izceļošanas uz Franciju ir jāuzrāda negatīvs testa rezultāts - PCR testam ir jābūt veiktam ne agrāk kā 72h pirms ceļojuma; antigēna testam - 48h.

Pārslimojušām personām ieceļojot Francijā ir jāuzrāda derīgs pārslimošanas sertifikāts.

Ieceļojot Francijā no ES dalībvalstīm, ceļotājiem var tikt lūgts aizpildīt Eiropas digitālo pasažieru lokācijas formu.

Ieceļojot Francijā no “oranžajām” valstīm un teritorijām, ir nepieciešams aizpildīt Eos elektronisko formu, kā arī jāaizpilda apliecinājums, kurā ir norādīts, ka personai nav Covid-19 infekcijas simptomu un nav bijis kontakts ar personām, kam ir apstiprināta Covid-19 infekcija. Veidlapa pieejama Francijas Iekšlietu ministrijas mājaslapā.

Nevakcinētām personām vai vakcināciju nepabeigušām personām ieceļojot  Francijā no “oranžajām valstīm”  ir jābūt būtiskam ieceļošanas iemeslam, pirms izceļošanas uz Franciju ir jāuzrāda negatīvs testa rezultāts - PCR testam ir jābūt veiktam ne agrāk kā 72h pirms ceļojuma; antigēna testam - 48h, kā arī var tikt brīvas izlases kārtā pārbaudīti pēc ieceļošanas Francijā.

Nevakcinētām personām vai vakcināciju nepabeigušām personām izceļošanai no Francijas uz “oranžajām” valstīm ir nepieciešams dokumentāli pierādīt būtisku ceļošanas iemeslu. Būtiskas ieceļošanas iemeslu saraksts un plašāka informācija ir pieejama Francijas Ārlietu ministrijas mājaslapā.

Bērni, kuri ir jaunāki par 12 gadiem, ir atbrīvoti no testēšanas.

Persona skaitās vakcinēta 28 dienas pēc Janssen vakcīnas saņemšanas vai 7 dienas pēc otras Pfizer, Moderna, AstraZeneca vakcīnas devas saņemšanas.

Ja Covid-19 tiek konstatēts pēc ieceļošanas Francijā, personām ir noteikta 7 dienu pašizolācija, 7. dienā ir jāveic atkārtots tests, atkārtota pozitīva testa gadījumā pašizolācija ir jāpagarina vēl uz 3 dienām. Personām ar simptomiem 7. un 10. dienā ir jāturpina pašizolācija līdz simptomu pāriešanai. Pašizolācija ir jānodrošina no privātiem līdzekļiem. Francijas institūcijas nenodrošina ar karantīnas izmitināšanas vietām. Plašāka informācija ir pieejama TousAntiCovid aplikācijā un Francijas Veselības ministrijas Covid-19 palīdzības dienestā  +33 (0)800 130 000.

No 14.marta tiek apturēta vakcinācijas pases darbība Francijā. Spēkā paliek veselības (sanitārā) pase pansionātu un aprūpes vietu apmeklējumam.

No 16.maija Francijā tiek atcelta prasība nēsāt sejas maskas sabiedriskajā transportā, lidostās un lidojumos Eiropas ietvaros. Maskas aizvien ir obligātas slimnīcu apmeklējumiem.

 

Papildināts 10.05.2022.

Grieķija: detalizēta informācija par Grieķijā ieviestiem ierobežojumiem pieejama šeit: https://covid19.gov.gr/covid-map.

No 2022. gada 1. maija līdz 31. augustam jebkādi ieceļošanas ierobežojumi Grieķijā ir atcelti.

Tādējādi ieceļošana Grieķijā:

 • Latvijas valstspiederīgajiem ir atļauta;
 • karantīna vai pašizolācija nav jāievēro;
 • atcelta prasība pirms ieceļošanas Grieķijā aizpildīt elektronisko ieceļošanas veidlapu (“Passenger Location Form - PLF”);
 • atcelta prasība uzrādīt izslimošanas/vakcinācijas/testa sertifikātus.

Detalizēta informācija par minētajām un citām ieceļošanas prasībām Grieķijā atrodama mājaslapā: travel.gov.gr 

Pirms ceļojuma ieteicams vēlreiz pārliecināties par aktuālo informāciju.

Par aktuālo informāciju, ieceļojot Grieķijā, var lasīt arī Atēnu lidostas tīmekļa vietnē: https://www.aia.gr/en/traveler/travellers-info/faq-for-covid19.

Nacionālā Covid-19 palīdzības tālruņa līnija: “1135”.

Starptautiskie kravu pārvadājumi netiek ierobežoti.

Kravas transportlīdzekļu vadītājiem nav pienākuma pirms iebraukšanas Grieķijā uzrādīt negatīvu Covid-19 testa rezultātu.

Veicot kravu pārvadājumus:

 • transportlīdzeklī jāatrodas pārvadājumu apliecinošam dokumentam (CMR pavadzīmei).

 

Papildināts 22.06.2022.

Gruzija: no 2022. gada 15. jūnija ieceļotājiem Gruzijā nav nepieciešams uzrādīt negatīvu Covid-19 testu, atveseļošanās vai vakcinācijas sertifikātu.

Gruzijas Ārlietu ministrijas informācija angļu valodā par ieceļošanas noteikumiem atrodama šeit.

 

Papildināts 10.05.2022.

Horvātija: no 2022. gada 1. maija Horvātija atceļ ieceļošanas ierobežojumus un personām, ieceļojot valstī, nav jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts, kā arī nav jāievēro pašizolācija pēc ieceļošanas.

Aktuālā Horvātijas iestāžu informācija par Covid-19 ir atrodama šeit: https://mup.gov.hr/uzg-covid/english/286212

Rekomendācijas un ieteikumus ieceļotājiem Horvātijā var atrast šeit.  

Horvātijas Sabiedrības veselības institūta noteiktie ierobežojumi un rekomendācijas atrodami šeit: https://vlada.gov.hr/coronavirus-protection-measures/28950#recommendations

 

Papildināts 22.06.2022.

Igaunija: atvērtas Latvijas, Igaunijas, Lietuvas iekšējās robežas.

No 2022. gada 1. aprīļa ieceļotājiem Igaunijā no ES, EEZ valstīm, Monako, Andoras, Sanmarīno, Šveices, Vatikāna un Lielbritānijas nav jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas/pārslimošanas sertifikāts un nav jāievēro pašizolācija.

Ieceļotāji no trešajām valstīm var neievērot pašizolāciju, ja tie var uzrādīt derīgu Covid-19 vakcinācijas / pārslimošanas sertifikātu vai negatīvu testu. Izņēmums attiecas uz bērniem līdz 12 gadu vecumam, tranzīta pasažieriem un bēgļiem.

Informācija par valstī spēkā esošajiem Covid-19 ierobežojošajiem pasākumiem atrodama šajā tīmekļa vietnē: https://kkk.kriis.ee/en/faq/focus-covid-19-vaccination-self-isolation-crossing-the-estonian-border-personal-protection-equip.

Informācija par satiksmi:

Aktuālāko informāciju par nosacījumiem lūdzam meklēt: Igaunijas policijas un robežsardzes pārvalde: angliskikrieviski. Igaunijas Ārlietu ministrija: angliskikrieviski. Igaunijas valdības mājaslapa par Covid-19 ierobežošanu: angliskikrieviski.

Asimptomātiski kravas un pasažieru pārvadājumu darbinieki, kuri tiešā veidā iesaistīti starptautisku pārvadājumu veikšanā, ir atbrīvoti no visām Covid-19 ierobežošanas prasībām.

 

Papildināts 11.03.2022.

Īrija: no 2022. gada 6. marta atcelti visi ar Covid-19 saistītie ceļošanas ierobežojumi. Ieceļotājiem nav jāuzrāda vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāti, kā arī nav nepieciešami Covid-19 testi. Pirms ieceļošanas vairs nav jāpilda Passenger Locator Form elektronisko anketu.

Ja esat kontaktpersona un ir manāmi Covid-19 simptomi, jāseko veselības dienesta ierosinājumiem, kas pieejami šeit.

Aktuālā Īrijas iestāžu informācija par Covid-19 un ar to saistītajiem ierobežojumiem valstī ir atrodama:

 

Papildināts 03.08.2022.

Itālija: Detalizēta informācija ar iebraukšanas nosacījumiem Itālijā pieejama https://infocovid.viaggiaresicuri.it/.

No 2022. gada 1. jūnija, lai ieceļotu Itālijā, vairs nav nepieciešama Green Pass vai līdzvērtīgs Covid-19 sertifikāts. Visi ar Covid-19 saistītie ieceļošanas ierobežojumi ir atcelti.

Derīgs ES digitālais Covid- 19 sertifikāts Itālijā var tikt pieprasīts pansionātu, slimnīcu un līdzīgu iestāžu apmeklētājiem.

Aktuālā informācija angļu valodā par plānotajiem satiksmes ierobežojumiem Monblāna tunelī pieejama šeit.

 

Papildināts 22.06.2022.

Kazahstāna: no 2022. gada 8. jūnija ieceļojot Kazahstānā ir atcelta prasība uzrādīt Covid-19 sertifikātu vai negatīvu Covid-19 testu. Kazahstānas atbildīgās iestādes sagatavojušas vadlīnijas angļu un krievu valodā transportlīdzekļu vadītājiem par veicamajiem profilakses pasākumiem saistībā ar Covid-19 izplatību. 

Informatīvie uzziņas tālruņi Kazahstānā pieejami šeit.

 

Papildināts 30.05.2022.

Kirgizstāna: no 2022. gada 1. maija Kirgizstānā ir atcelti visi ieceļošanas ierobežojumi, ieceļojot nav jāuzrāda Covid-19 sertifikāts vai PCR tests. Covid-19 testus Kirgizstānā var veikt “Bonetsky laboratorijā”. Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar laboratoriju. “Bonetsky laboratorija”, www.intelmed.kg, tālrunis: (312) 316074, 316333.

 

Papildināts 10.05.2022.

Kosova: ārvalstniekiem, kuri ieceļo Kosovā, nepieciešam uzrādīt sekojošus dokumentus:

 • sertifikātu par pabeigtu Covid-19 vakcinācijas kursu un balstsvakcīnu, vai
 • sertifikātu par pabeigtu Covid-19 vakcinācijas kursu ar divām vakcīnām  kopā ar negatīvu Covid-19 PCR testu, kas veikts vismaz 48 stundas pirms ieceļošanas.

Vairāk informācijas par ieceļošanas nosacījumiem Kosovas Ārlietu un diasporas ministrijas mājaslapā: https://mfa-ks.net/en/baner 

 

Papildināts 22.07.2022.

Krievija: ņemot vērā pret Krievijas Federāciju ieviestās starptautiskās sankcijas, iespējamo drošības situācijas pasliktināšanos, kā arī ierobežotās izbraukšanas iespējas, aicinām Latvijas valstspiederīgos neapmeklēt Krieviju.

Sakarā ar starptautisko sankciju ieviešanu attiecībā pret Krieviju norēķini ar banku kartēm, īpaši izmantojot SWIFT starpniecību, var būt ierobežoti.

Ņemot vērā saspringto drošības situāciju reģionā, īpaši aicinām atturēties no došanās uz Baltkrievijas dienvidu un rietumu reģioniem, kā arī Krievijas–Ukrainas un Krievijas–Baltkrievijas pierobežu rajonu apmeklēšanas.

No 2022. gada 13. janvāra atcelts Latvijas Republikas valdības lēmums par personu, kuras ieceļo Latvijā, šķērsojot ārējo sauszemes robežu robežpunktā “Grebņeva” vai “Terehova”, obligātu Covid-19 testēšanu.

Sākot no 2022.gada 14.jūnija Krievijā tiek atcelti  Covid-19 ierobežojumi ārvalstnieku ieceļošanai izmantojot aviosatiksmi un jūras ceļus. No 2022. gada 15. jūlija tiek atcelti visi ierobežojumi ārvalstnieku ieceļošanai pa sauszemi. Detalizēta informācija pieejama Krievijas Federācijas Operatīvā štāba oficiālajā tīmekļa vietnē. 

Atjaunota starptautiskā autobusu satiksme starp Rīgu – Maskavu, Rīgu – Sanktpēterburgu un Rīgu – Kaļiņingradu. Informācija ir pieejama starptautisko autopārvadātāju mājaslapās. Vēršam uzmanību, ka joprojām ceļošana ir pieļaujama tikai neatliekamos gadījumos.. 

No 2020. gada 15. jūlija ir noteikta jauna sanitārās karantīnas kontroles kārtība, šķērsojot Krievijas Federācijas valsts robežu. Ārvalstu pilsoņiem un bezvalstniekiem, ieceļojot Krievijā, amatpersonām, kuras veic sanitāro karantīnas kontroli, jāuzrāda dokuments (krievu vai angļu valodā), kas apliecina Covid-19 izmeklējuma negatīvu rezultātu. Izmeklējumam jābūt veiktam ne vēlāk kā divas kalendārās dienas pirms ierašanās Krievijā.

Vairāk informācijas un rekomendācijas par Covid-19 Krievijā ir pieejamas Krievijas valdības tīmekļa vietnē. 

Sakarā ar rekonstrukcijas darbu veikšanu no 2020. gada oktobra līdz 2022. gada decembrim ir ierobežota transportlīdzekļu caurlaidība Terehovas robežkontroles punktā (Krievijas pusē robežkontroles punkts “Burački”) uz Latvijas–Krievijas robežas. Diennaktī robežu varēs šķērsot 100 kravas transportlīdzekļu vienības, 100 vieglo transportlīdzekļu vienības, četri autobusi. Rekonstrukcijas darbu veikšanas periodā darbosies dzīvnieku un citu preču, kuras pakļautas veterinārajai un / vai fitosanitārās karantīnas kontrolei, pārvietošanas liegums, kā arī darbosies liegums fiziskām personām Krievijas valsts robežu šķērsot ar kājām. Aicinām gan ceļotājus, gan kravu pārvadātājus ņemt vērā iepriekš minēto, plānojot ierašanās laiku ceļojuma galamērķī un kravas nogādāšanas termiņus. Krievijas Transporta ministrija operatīvākai robežas šķērsošanai iesaka kravu pārvadātājiem izvēlēties citus Pleskavas apgabalā esošos robežkontroles punktus, kuros diennakts režīmā ir nodrošināta kravas transportlīdzekļu kustība – “Ubilinka”, “Kuničina Gora” un “Šumilkino”. Informācija par transportlīdzekļu rindu līdz valsts robežai pieejama Valsts robežsardzes tīmekļa vietnē.

Informācija par jauno kravas transportlīdzekļu iebraukšanas kārtību un kustības izmaiņām Maskavā un uz Maskavas apvedceļa (MKAD) pieejama šeit.

 

Papildināts 05.04.2022.

Lielbritānija: no 2021. gada 1. oktobra ES pilsoņiem par vienīgo ieceļošanas dokumentu noteikta pase. ID kartes vairs netiks atzītas par derīgu ceļošanas dokumentu, ieceļojot Apvienotajā Karalistē. Ar ID karti tranzītā var ceļot tikai tie ES pilsoņi, kuriem ir pastāvīgais vai pagaidu statuss Apvienotajā Karalistē.

Saskaņā ar Apvienotās Karalistes valdības lēmumu no 2022. gada 18. marta atceltas visas ar Covid-19 izplatības ierobežošanu saistītās prasības ieceļošanai Anglijā. No 18. marta neatkarīgi no vakcinācijas statusa nav jāveic Covid-19 tests pirms vai pēc ieceļošanas, nav jāaizpilda “passenger locator form” un nav jāizolējas pēc ieceļošanas Anglijā.

Tie paši noteikumi attiecas uz ceļošanu tranzītā caur Apvienoto Karalisti.

Ja tiek novēroti Covid-19 simptomi, jāveic antigēnu tests. Ja rezultāts ir pozitīvs, tas jāreģistrē Apvienotās Karalistes valdības vietnē: https://www.gov.uk/report-covid19-result

Sīkāka informācija Apvienotās Karalistes valdības mājas lapā.

Noteikumi reģionos var atšķirties. Ar ieviestajiem veselības drošības pasākumiem SkotijāVelsā un Ziemeļīrijā aicinām iepazīties valdību mājaslapā.

Covid-19 sertifikāts

No 2021. gada 29. oktobra Apvienotajā Karalistē izsniegts Covid-19 sertifikāts tiek pielīdzināts ES digitālajam Covid-19 sertifikātam (viedierīcē vai papīra formā).

Apvienotajā Karalistē izsniegts sertifikāts ir derīgs ieceļošanai Latvijā un to var izmantot Latvijā, lai apmeklētu vietas un pasākumus, kur ir nepieciešams uzrādīt ES digitālo Covid-19 sertifikātu.

Covid-19 ierobežojumi

Apvienotās Karalistes valdība rekomendē turpināt valkāt maskas sabiedriskās vietās.

Aktuālā Apvienotās Karalistes informācija par Covid-19 izplatību ir pieejama AK valdības mājaslapā un AK Nacionālā Veselības dienesta mājaslapā.

 

Papildināts 10.05.2022.

Lietuva: no 2022. gada 1. maija, ierodoties Lietuvā, netiek piemēroti ar ceļošanu saistīti ierobežojumi Covid-19 kontekstā:

•           nav aizliegumu ieceļot valstī;

•           nav jāaizpilda pasažieru anketa NVSC mājaslapā;

•           nav jāveic Covid-19 pārbaude, pat ja persona nav vakcinēta;

•           nav nepieciešams izolēties.

Informācija pieejama arī Lietuvas Ārlietu ministrijas un Lietuvas Veselības ministrijas tīmekļa vietnēs.

Laboratoriju, kas veic Covid-19 testēšanu, saraksts pieejams šeit: https://nvsc.lrv.lt/lt/informacija-visuomenei-apie-covid-19/grizusiems-atvykusiems-is-uzsienio-1/laboratorijos.

 

Papildināts 03.08.2022.

Luksemburga: Eiropas Savienības un Šengenas zonu asociēto valstu pilsoņi, kā arī Sanmarīno, Andoras, Monako un Vatikāna pilsoņi var ieceļot Luksemburgā bez ierobežojumiem. Informācija par ieceļošanas prasībām Luksemburgā: https://covid19.public.lu/en/travellers/visiting-luxembourg.html.

Trešo valstu pilsoņi nevar ieceļot Luksemburgā, tiek piemēroti izņēmumi personām, kas vakcinētas ar ES atzītu vakcīnu, ar būtisku ieceļošanas mērķi un citi.

Luksemburgā ir ieviesta Covidcheck aplikācija, kas ļauj pārliecināties par sertifikāta autentiskumu. Sertifikāts jāuzrāda apmeklējot slimnīcas un aprūpes iestādes.  Maskas jālieto publiskajā transportā. Testēšanās iespējas ieceļojot / izceļojot: bezmaksas Covid-19 testu iespējams veikt  ielidošanas dienā lidostā, saņemot vaučeri kopā ar bagāžu.

Testēšanu par maksu var veikt  lidostā un lielajos Luksemburgas testēšanas centros.

 

Papildināts 03.08.2022.

Malta: no 2022. gada 25. jūlija Maltā atcelti ar Covid-19 saslimšanu saistītie ieceļošanas ierobežojumi un personām, ieceļojot valstī, nav jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts, kā arī nav jāievēro pašizolācija pēc ieceļošanas.

Aktuālajiem ieceļošanas ierobežojumiem Maltā iespējams sekot šeit.

 

Papildināts 03.08.2022.

Maroka: ārkārtas stāvoklis valstī saistībā ar Covid-19 ir pagarināts līdz 2022. gada 30. septembrim. 2022. gada 7. februārī Maroka ir atvērusi gaisa robežas komerclidojumiem. Prāmju satiksme joprojām nav atjaunota, sauszemes robeža ar Alžīriju ir slēgta.

Ieceļotājiem jābūt vakcinētiem (noslēgts pilns vakcinācijas cikls) vai jāuzrāda negatīvs PCR tests, kas veikts vismaz 72h pirms ierašanās Marokā. Bērni līdz 12 gadu vecumam drīkst neveikt PCR testu, savukārt bērniem līdz 18 gadu vecumam netiek prasīts vakcinācijas sertifikāts.

Marokā joprojām ir spēkā ārkārtas situācija veselības jomā, publiskās vietās ļauta pulcēšanās līdz 50 personām un sejas aizsargmasku lietošana ir obligāta. Par šī noteikuma neievērošanu draud cietumsods no 1 līdz 3 mēnešiem un soda nauda līdz 1300 dirhamu (~120 EUR) apmērā. Restorāni, kafejnīcas un lielveikali   tiek slēgti plkst. 23:00. Lai apmeklētu publiskas vietas, tostarp administratīvās, jāuzrāda derīgs vakcinācijas sertifikāts.

Kopš 2021. gada 15. septembra ir spēkā ES-Marokas savstarpējā vakcinācijas sertifikātu atzīšana, atvieglojot ceļošanu vakcinētajām personām.

 

Papildināts 03.08.2022.

Melnkalne: personām, ieceļojot Melnkalnē līdz 2022. gada 12. augustam, nav jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts.

Ar aktuālajiem ierobežojumiem Melnkalnē aicinām iepazīties šeit: https://www.gov.me/en/article/covid-19-measures-and-recommendations.

Tālrunis uzziņām: 020/412-858 (darbdienās no plkst.8.00 līdz 22.00, sestdienās no plkst.10.00 līdz 14.00).

 

Papildināts 30.05.2022.

Moldova: ņemot vērā pastāvošos reģionālos un valsts drošības draudus 2022. gada 21. aprīlī  Moldovas Republikas parlaments pieņēmis lēmumu Nr.105/2022 par ārkārtas stāvokļa pagarināšanu visā valsts teritorijā uz 60 dienām no 2022. gada 25. aprīļa.

Moldovas Republikā var ieceļot bez epidemioloģiskiem ierobežojumiem.

Sekot līdzi Nacionālās ārkārtas komisijas sabiedrības veselības jomā  lēmumiem var šeit.

Informācija par  pasažieru avioreisiem pieejama Moldovas Republikas Civilās aviācijas pārvaldes mājaslapā un Kišiņevas starptautiskās lidostas mājaslapā

Valstī noteikti šādi pārvietošanās un pulcēšanās ierobežojošie pasākumi:

 • publiskās vietās – iekštelpās rekomendēts lietot mutes un deguna aizsegu, kā arī ārtelpās, ja nav iespējams ievērot vismaz viena metra fizisko distanci, rekomendēts lietot mutes un deguna aizsegu.

Noderīgas saites:

https://anta.gov.md/

http://www.border.gov.md/index.php/ro/

https://customs.gov.md/

 

Papildināts 22.07.2022

Mongolija: ar Covid-19 saistītie ierobežojumi ieceļošanai Mongolijā ir atcelti visiem ceļotājiem. Negatīvi Covid-19 PCR testi pirms un pēc ierašanās nav nepieciešami.

Visiem pasažieriem, ierodoties robežkontroles punktos, ir jāaizpilda medicīniskās deklarācijas veidlapas.

 

Papildināts 22.07.2022.

Nīderlande: ieceļojot no ES / Šengenas valstīm (kā arī no Andoras, Fēru salām, Grenlandes, Monako, Sanmarīno, Svalbāras (Spitsbergen), Vatikāna vai Nīderlandes Karību jūras reģiona teritorijām) vairs nav nepieciešams uzrādīt vakcinācijas, atveseļošanās apliecinājumu vai arī negatīva testa rezultātu Covid-19 sertifikāta formā.

Ieceļošanas noteikumu pārskats ir pieejams: https://reizentijdenscorona.rijksoverheid.nl/en.

Starptautiski kravu un pasažieru pārvadājumi netiek ierobežoti.

Izņēmumu saraksts pieejams: https://www.government.nl/topics/coronavirus-covid-19/visiting-the-netherlands-from-abroad/exemptions-to-the-entry-ban/eu-entry-ban-exemption-categories

Informāciju par Covid-19 testēšanas vietām Nīderlandē iespējams iegūt šeit:

 

Papildināts 22.02.2022.

Norvēģija: no 2022. gada 12. februāra Norvēģijā ir atcelti visi ieceļošanas ierobežojumi.

Informācija par ieceļošanu valstī pieejama: https://www.helsenorge.no/en/coronavirus/international-travels/#rules-upon-entry-into-norway

Pārvietošanās ierobežojumi iekšzemē – ceļošana valsts iekšienē ir bez ierobežojumiem, izņemot gadījumus, kad tiek konstatēti lokāli Covid-19 uzliesmojumi. Šādos gadījumos komūnas pašas var ieviest reģionālus ierobežojumus.

 

Papildināts 10.05.2022.

Polija: no 2022. gada 28. marta Polijā tiek atcelti iepriekš noteiktie epidemioloģiskie ierobežojumi. Ieceļojot Polijā, vairs nav nepieciešams ievērot karantīnu, nav nepieciešams vakcinācijas sertifikāts, nav nepieciešams negatīvs Covid-19 testa rezultāts.

Covid-19 sertifikātu derīguma termiņš ir 270 dienas (deviņi mēneši) pēc vakcinācijas kursa pabeigšanas. 

Sejas aizsargmaskas obligāti jālieto tikai medicīnas iestādēs un aptiekās.

Gadījumā, ja ir aizdomas par inficēšanos ar Covid-19, vispirms jāsazinās ar pamata veselības aprūpes (POZ) ārstu (ģimenes ārstu), izmantojot attālinātas konsultācijas. Sarakstu pa vojevodistēm var atrast vietnē: https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/teleporady-dotyczace-koronawirusa-w-przychodniach,7621.html

Attālinātās konsultācijas laikā ārsts pēc attiecīgās intervijas var noteikt Covid-19 testu.

Lēmumu par pacienta nosūtīšanu uz slimnīcu pieņem ārstējošais ārsts. Pats pacients bez iepriekšējas vienošanās ar veselības aprūpes (POZ) ārstu (ģimenes ārstu), nedrīkst doties uz slimnīcu. Slimnīcu saraksts ir pieejams vietnē: https://www.gov.pl/web/coronavirus/hospitals

Savukārt, ja personas stāvoklis ir smags, jāzvana uz neatliekamās palīdzības numuru 112 vai 999.

Detalizētu informāciju par to, kā jārīkojas, ja ir aizdomas par inficēšanos, var saņemt pa Nacionālās veselības fonda diennakts tālruņa numuru: 800190590, +48 221256600 (zvaniem no ārvalstīm).

Ar konsultantiem iespējams sazināties arī elektroniski. Informācija par saziņas iespējām pieejama šeit.

Starptautiski kravu un pasažieru pārvadājumi netiek ierobežoti.

 

Papildināts 22.07.2022.

Portugāle: Portugālē no Eiropas Savienības vai Šengenas līguma dalībvalstīm atļauts ieceļot bez ierobežojumiem.

Ceļotājiem uz kontinentālo Portugāli ir jāuzrāda viens no dokumentiem:

 • Derīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts;
 • Negatīvs Covid-19 PCR vai NAAT tests, veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas, vai laboratorijā veikts negatīvs antigēna tests, veikts ne agrāk kā 24 stundas pirms lidojuma.

Bērni, jaunāki par 12 gadiem, ir atbrīvoti no augstāk minētajām prasībām.

Personām, kuras nebūs izpildījušas nevienu no augstāk minētajām prasībām,  tiks veikts tests pie ieceļošanas, kura rezultāts būs jāgaida 12-48 stundas. Līdz rezultāta saņemšanai jāatrodas pašizolācijā. Ar vispārējiem ārkārtas situācijas ierobežojumiem Portugālē iespējams iepazīties šeit.

Portugāles tūrisma mājas lapā.

 Portugāles lidostas mājas lapā.

 Portugāles imigrācijas dienesta mājas lapā.

Atbildes uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem par ieceļošanu Portugālē šeit.

Starptautiski kravu un pasažieru pārvadājumi netiek ierobežoti, autovadītājiem nav pienākums uzrādīt vakcinācijas sertifikātu vai negatīva Covid-19 testa rezultātu.

 

Papildināts 24.03.2022.

Rumānija: no 2022. gada 9. marta plkst.00.00 Rumānijas valdība atcēla visus Covid-19 ierobežojumus, tai skaitā pienākumu valkāt aizsargmaskas gan telpās, gan ārpus tām, prasību uzrādīt digitālo Covid-19 sertifikātu vai negatīvu testa rezultātu, ierodoties valstī.

No 2022. gada 12. marta atcelta prasība par obligāto ceļotāja lokalizācijas anketas (PLF) aizpildīšanu.

 

Papildināts 30.05.2022.

Serbija: Serbijas Republika ir atcēlusi visus ar ieceļošanu saistītos Covid-19 ierobežojumus.

Vairāk informācijas par ieceļošanas nosacījumiem Serbijas Ārlietu ministrijas mājas lapā.

Sejas aizsargmaskas lietošana ir obligāta ar medicīnas pakalpojumu sniegšanu saistītās iestādēs.

Starptautiski kravu pārvadājumi netiek ierobežoti.

 

Papildināts 22.06.2022.

Slovākija: no 2022. gada 6. aprīļa Slovākijas Republikā ir atcelti ar Covid-19 saistītie ceļošanas ierobežojumi. Iebraucot valstī, nav jāuzrāda ES digitālais Covid-19 sertifikāts, nav jāuzrāda vakcinācijas, pārslimošanas vai negatīvā testa pierādījums.

Vairāk informācijas Slovākijas Veselības dienesta mājaslapā (Public Health Authority of the Slovak Republik): https://www.uvzsr.sk/en/index.php?option=com_content&view=article&id=36&Itemid=13

Starptautiskos kravu un pasažieru komercpārvadājumi netiek ierobežoti.

 

Papildināts 03.08.2022.

Slovēnija: no 2022. gada 19. februāra Slovēnija atceļ ieceļošanas ierobežojumus un personām, ieceļojot valstī, nav jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts, kā arī nav jāievēro pašizolācija pēc ieceļošanas.

Ieceļošanas ierobežojumi no trešajām valstīm ir atcelti.

Priekšrocības vakcinētām personām

Slovēnijā iepriekš ieviestais RVT princips (recovered, vaccinated, tested) ir atcelts un tikai atsevišķās nozarēs tas vēl ir spēkā, piemēram, veselības nozarē, sociālās aprūpes namos un ieslodzījumā vietās.

Testēšanās iespējas ieceļojot/izceļojot

Ir iespēja veikt testus lidostā, privātās un valsts medicīnas iestādēs: https://www.gov.si/teme/koronavirus-sars-cov-2/testiranje-na-okuzbo/. Testi ir par maksu.

Aktuālā Slovēnijas iestāžu informācija par Covid-19 ir atrodama šeit: https://www.gov.si/en/topics/coronavirus-disease-covid-19/. Informatīvais tālrunis: +386 1 478 7550 (katru dienu no plkst.8.00 līdz 20.00).

 

Papildināts 22.07.2022.

Somija: no 2022.gada 1.jūlija ieceļotājiem Somijā vairs nav jāuzrāda vakcinācijas pret Covid-19 sertifikāts vai testa rezultāts, kā arī nenotiek testēšana robežpunktos.

Starptautiski kravu un pasažieru pārvadājumi netiek ierobežoti.

Aktuālā Somijas iestāžu informācija par Covid-19 ir atrodama šeit:

https://vnk.fi/en/frontpage  (Premjerministres birojs)

https://thl.fi/en/web/infectious-diseases-and-vaccinations/what-s-new/coronavirus-covid-19-latest-updates/travel-and-the-coronavirus-pandemic    (Somijas Veselības un labklājības institūts)

https://www.finavia.fi/en/airports/helsinki-airport (Helsinki-Vantā lidosta)

https://www.raja.fi/en (Somijas Robežsardze)

https://www.hel.fi/helsinki/en (Helsinku pilsētas mājaslapa)

https://www.poliisi.fi/coronavirus_info (Policija)

 

Papildināts 03.08.2022.

Spānija: ierodoties no Eiropas Savienības dalībvalstīm vai Šengenas zonas valstīm,  atcelti ar Covid-19 saslimšanu saistītie ieceļošanas ierobežojumi un personām, ieceļojot nav jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts, kā arī nav jāievēro pašizolācija pēc ieceļošanas.

Ar ierobežojumiem, ieceļojot no trešajām valstīm, var iepazīties Spānijas Veselības ministrijas mājaslapā:

https://www.mscbs.gob.es/en/profesionales/saludPublica/ccayes/alertasActual/nCov/spth.htm

Sākot ar 2022. gada 20. aprīli, atcelta obligāta deguna un mutes aizsargmaskas lietošana iekštelpās.

Izņēmumi, kad maskas lietošana ir obligāta:

 • sabiedriskajā transportā,
 • apmeklējot ārstnieciskas iestādes,
 • apmeklējot aptiekas.

Starptautiski kravu pārvadājumi netiek ierobežoti.

 

Papildināts 20.04.2022.

Šveice: no 2022. gada 17. februāra Šveice atceļ visus ieceļošanas ierobežojumus, kas saistīti ar Covid-19 pandēmiju. Ieceļošanai valstī vairs nav nepieciešams uzrādīt ES Covid-19 sertifikātu, pārslimošanas sertifikātu, negatīvu testu vai aizpildīt tiešsaistes reģistrācijas formu.

Šobrīd paliek spēkā veselības aizsardzības pasākumi ceļotājiem, kuri ierodas no trešajām valstīm un augsta Covid-19 riska valstīm vai reģioniem. Personas ir aicinātas pārbaudīt, vai viņām ir atļauta ieceļošana Šveicē un kādi ar Covid-19 saistītie aizsardzības pasākumi ir jāievēro, vietnē Travelcheck.

Šveice ir atcēlusi prasību lietot deguna un mutes aizsegu visā valstī.

Neatkarīgi no valsts vispārējiem nosacījumiem, kantoniem ir paturētas tiesības piemērot vietējos ar Covid-19 apkarošanu saistītus noteikumus. Aicinām pirms ceļojuma noskaidrot noteikumus kantonā, kurā plānojiet uzturēties: https://www.bag.admin.ch/bag/en/home/krankheiten/ausbrueche-epidemien-pandemien/aktuelle-ausbrueche-epidemien/novel-cov/massnahmen-des-bundes.html#-2056515727.

Detalizētāka informācija par ieceļošanu Šveicē pieejama Šveices Sabiedrības veselības federālā biroja mājaslapā.

Starptautiski kravu un pasažieru pārvadājumi netiek ierobežoti.

 

Papildināts 10.06.2022.

Tadžikistāna: visiem ieceļotājiem (arī tranzīta pasažieriem) jāuzrāda negatīvs Covid-19 PCR tests, veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas. Antigēna testi netiek atzīti ieceļošanai Tadžikistānā. Tāpat tiek veikta veselības pārbaude un atkārtots Covid-19 tests pēc ieceļošanas.

Sauszemes robeža ar Uzbekistānu, Kirgizstānu, Ķīnu un Afganistānu ir slēgta. Daži robežšķērsošanas punkti ar Uzbekistānu, Kirgizstānu un Ķīnu ir atvērti kravu pārvadājumiem.

Valstī obligāta prasība ir sejas aizsargmasku valkāšana visās publiskajās vietās un iestādēs.

Negatīvs Covid-19 testa rezultāts nepieciešams arī izceļojot no Tadžikistānas caur Dušanbe lidostu.

Starptautiski kravu pārvadājumi netiek ierobežoti.

 

Papildināts 10.06.2022.

Turcija: no 2022. gada 1. jūnija ieceļotājiem Turcijā nav nepieciešams uzrādīt negatīvu Covid-19 testu, atveseļošanās vai vakcinācijas sertifikātu.

Saskaņā ar Stambulas Transporta koordinācijas komitejas lēmumu no 2021. gada 1. jūnija kravas transportlīdzekļiem (N3/O3/O4), kas šķērso Stambulu tranzītā, aizliegts pārvietoties pa autoceļiem D100, TEM un to pievedceliem.

Transportlīdzekļiem, kas šķērso Stambulu tranzītā, jāizmanto ziemeļu Marmaras autoceļš, savukārt tiem transportlīdzekļiem, kas Stambulu tranzītā šķērso no rietumiem, jāizmanto Silivri-Kınalı krustojums, no kura jānokļūst uz ziemeļu Marmaras autoceļa. Nobraukšanai no Marmaras autoceļa jāizmanto Pendik-Kurnaköy krustojums. Transportlīdzekļiem, kas Stambulu tranzītā šķērso virzienā no austrumiem, jāizmanto Pendik-Kurnaköy krustojums, nokļūstot uz ziemeļu Marmaras autoceļa. Nobraukšanai no Marmaras autoceļa jāizmanto Silivri-Kınalı krustojums.

 

Papildināts 22.07.2022.

Turkmenistāna: visi starptautiskie avioreisi uz / no valsts ir pārtraukti. Visas sauszemes robežas ir slēgtas. Arī starptautiskā jūras osta ir slēgta pasažieru pārvadājumiem. Ieceļošana Turkmenistānā atļauta tikai Turkmenistānas pilsoņiem, akreditētiem diplomātiem, pastāvīgi dzīvojošiem ārvalstniekiem un dažu starptautisku uzņēmumu un organizāciju darbiniekiem.

Valsti nav atļauts šķērsot tranzītā.

Ieceļojot no ārvalstīm ir jāuzrāda kāds no trim sertifikātiem:

 • Covid-19 vakcinācijas sertifikāts, kas apliecina, ka pēc pirmās vakcīnas ir pagājušas vismaz 42 dienas;
 • sertifikāts, kas apliecina, ka personai ir antivielas (Covid-19 pārslimošanas sertifikāts).

Tāpat visiem ieceļotājiem jāuzrāda negatīvs Covid-19 PCR testa rezultāts.

Visiem ieceļotājiem tiek veikts Covid-19 tests pēc ieceļošanas.

Neatkarīgi no testa rezultāta ir jāievēro 21 dienu pašizolācija valsts norādītā vietā. Vakcinētas personas var pašizolāciju ievērot savā uzturēšanās vietā. Arī izceļojot no Turkmenistānas, jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests, kas veikts 24 stundas pirms plānotā ceļojuma.

Drošības apsvērumu dēļ Aqina muitas punkts, kas atrodas robežšķērsošanas vietā starp Afganistānu un Turkmenistānu ir slēgta starptautiskam pārvadājumiem, kas tiek veikti saskaņā ar TIR sistēmu un valsts tranzīta sistēmu (veidlapa T2).

Autopārvadātāji tiek aicināti izvairīties no iepriekšminētā robežšķērsošanas punkta izmantošanas.

Vēl joprojām ārvalstu autopārvadātājiem spēkā aizliegums Turkmenistānas teritorijā veikt kravas iekraušanas un izkraušanas operācijas.

Noteikumi paredz, ka visus kravu pārvadājumus, kuri jāveic Turkmenistānas teritorijā pa autoceļiem, jānodod Turkmenistānas kravu pārvadātāju rīcībā, ja ārvalstīs reģistrētais pārvadātājs kravu ieved valstī, izmantojot robežkontroles punktu "Garabogaz" vai "Farap". Ārvalstu pārvadātāji var nodot kravu Turkmenistānas kravu pārvadātājam īpašās šim nolūkam paredzētās vietās uz valsts robežas. Kravas nodošanas procesā personīgais kontakts ir aizliegts.

Visas kravas Turkmenbašas Starptautiskajā jūras ostā ārvalstu pilsoņi netiek ielaisti, tādējādi kravas var nosūtīt piekabēs vai puspiekabēs, tai skaitā tranzītam paredzētās kravas bez pavadošā personāla.

No 2022. gada 1.  jūnija ārvalstu pārvadātājiem atļauts pārvadāt kravas tranzītā caur Turkmenistānas teritoriju uz Irānu. Iebraukt Turkmenistānā atļauts, izmantojot Alat / Farap robežkontroles punktu, uz robežas ar Uzbekistānu un Sarakhs / Sarakhs robežkontroles punktu uz robežas ar Irānu.

Iebraucot Turkmenistānas valsts robežas šķērsošanas punktā, ārvalstu autovadītājiem jāveic šādas darbības:

 • jāiesniedz visu muitas tranzīta procedūras noformēšanai nepieciešamo dokumentāciju;
 • jāveic transportlīdzekļa dezinfekcija;
 • jāveic Covid-19 tests un, pamatojoties uz tā rezultātiem, saņem tranzīta atļauju.

Pozitīva testa rezultāta gadījumā autovadītājam tiek liegta ieceļošana Turkmenistānā.

Pirms iebraukšanas valstī Turkmenistānas kompetentajām iestādēm jāuzrāda šādi dokumenti:

 • oficiāls dokuments, kas apliecina, ka autovadītājs ir vakcinēts pret Covid-19 (pagājušas vismaz 42 dienas pēc pēdējās vakcīnas devas saņemšanas);
 • oficiāls dokuments, kas apliecina Covid-19 antivielu klātbūtni autovadītāja ķermenī (pārslimošanas sertifikāts);
 • oficiāls Covid-19 testa rezultāts, kas nav vecāks par 72 stundām no izdošanas dienas.

Uzrādot iepriekš minētos dokumentus, autovadītāji ir atbrīvoti no karantīnas uzraudzības.

No 2022. gada 25. jūnija ārvalstu pārvadātājiem pieejams otrs tranzīta pārvadājumu maršruts:

Robežkontroles punkts Lotfabad (Irāna)/Artyk (Turkmenistāna) un robežkontroles punkts Farap (Turkmenistāna)/Alat (Uzbekistāna).

Tranzīta pārvadājumiem tiek nodrošināts policijas eskorts, tādejādi izslēdzot visa veida personu savstarpējos kontaktus. Tranzīta pārvadājumi tiek veikti pa iepriekš saskaņotiem  maršrutiem, kas norādīts speciāli izdotā ceļu kartē. Kustība tiek veikta tikai diennakts gaišajā laikā, sākot ar plkst.8.00 pēc vietējā laika. Sekojot kolonnai, vadītājiem aizliegts apstāties un izkāpt no transportlīdzekļa kabīnes bez pavadošo personu atļaujas.

Maršrutos izveidotas īpašas stāvvietas atpūtai, kur iespējams veikt arī remontdarbus, uzpildīt degvielu, iegādāties pārtiku. Autovadītājiem bez iemesla ir aizliegts izbraukt no stāvvietu teritorijas.

Jautājumi un atbildes pieejami krievu un angļu valodās.

Jautājumiem, kas saistīti ar preču pārvadāšanu Turkmenistānā un tranzītu caur tās teritoriju, zvanīt uz sekojošiem numuriem:

Ashgabata: + 99365647471;

Baku: + 994502900301;

Taškenta: + 998712023210 / 998901297455.

 

Papildināts 22.07.2022.

Ukraina:  Latvijas valstspiederīgie tiek aicināti pamest Ukrainu pašu spēkiem pa sauszemes maršrutiem, kas ved uz vai caur ES / NATO dalībvalstīm.

Latvijas vēstniecība Kijevā ir evakuēta, izveidojot konsulārās palīdzības punktu Ļvivā.

Ja nepieciešama palīdzība, aicinām doties uz Ļvivu [Hostelis Sakura, netālu no pasta iecirkņa Nova Poshta Nr 17 / Shevchenka 323 b // вулиця Шевченка, 323 б].

Visiem ārvalstniekiem ar termiņa uzturēšanās atļaujam un personām bez valstiskās piederības, ieceļojot Ukrainā vai šķērsojot Ukrainu tranzītā, neatkarīgi no ieceļotāja vecuma jābūt noformētai veselības apdrošināšanas polisei, kas sedz ārstēšanās izdevumus Covid-19 saslimšanas gadījumā. Apdrošināšanas kompānijai jābūt reģistrētai Ukrainā vai arī, ja reģistrēta citur, ar pārstāvniecību vai sadarbības partneri Ukrainā.

Visiem ārvalstniekiem, ārvalstniekiem ar termiņa uzturēšanās atļaujam un personām bez valstiskās piederības, ieceļojot Ukrainā vai šķērsojot Ukrainu tranzītā, neatkarīgi no ieceļotāja vecuma jābūt noformētai veselības apdrošināšanas polisei, kas sedz ārstēšanās izdevumus Covid-19 saslimšanas gadījumā. Apdrošināšanas kompānijai jābūt reģistrētai Ukrainā vai, ja reģistrēta citur, ar pārstāvniecību vai sadarbības partneri Ukrainā un jābūt vienam no sekojošiem dokumentiem:

 • dokuments par veikto pilnu vakcinācijas kursu;
 • PCR tests 72 stundas pirms ieceļošanas Ukrainā;
 • antigēna tests (SARS-CoV-2 (RAT)) 72 stundas pirms ieceļošanas Ukrainā.

No testa prasības atbrīvoti bērni, jaunāki par 12 gadiem.

No minētajām ieceļošanas prasībām tiek atbrīvotas šādas ieceļotāju kategorijas:

 • pastāvīgi Ukrainā dzīvojoši ārvalstnieki ar uzturēšanās atļaujām;
 • bēgļi un patvēruma meklētāji;
 • Ukrainā akreditēto diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību, oficiālo starptautisko pārstāvniecību darbinieki un viņu ģimenes locekļi, starptautisko vai humāno misiju vai organizāciju locekļi;
 • regulāru kravas un pasažieru pārvadājumu apkalpes locekļi;
 • NATO dalībvalstu bruņoto spēku instruktori, kas piedalās apmācības programmās Ukrainas bruņotajiem spēkiem.

No 2021. gada 5. augusta visiem ieceļotājiem Ukrainā ir jāievēro 14 dienu pašizolācija, lietojot mobilo aplikāciju “Action”. Tās instalēšana un lietošana ir obligāta. https://visitukraine.today/#diya

Informāciju par aktuāliem robežšķērsošanas punktiem lūdzam meklēt: https://dpsu.gov.ua/en/checkpoints/. Noderīga informācija par ieceļošanu Ukrainā: šeit.

Aktuālā informācija par Covid-19 izplatību Ukrainā ir atrodama Veselības Ministrijas mājaslapā. Ukrainas Veselības ministrija pieņēmusi lēmumu:

 • noteikt karantīnu personām, kurām noteikta Covid-19 diagnoze un kuras izvairās no ārstēšanas brīvprātīgā kārtībā;
 • noteikt obligātu medicīnisko apsekošanu personām, kurām ir Covid-19 simptomi vai kuras atradušās kontaktā ar personām, kurām noteikta Covid-19 diagnoze, ja šīs personas atsakās no apsekošanas brīvprātīgā kārtībā;
 • noteikt šādu personu obligātu hospitalizāciju.

Informācija par vasaras perioda braukšanas ierobežojumiem pieejama šeit.

 

Papildināts 11.03.2022.

Ungārija: Ungārijas valdība atcēlusi visus Covid-19 ierobežošanas pasākumus. No 2022. gada 7. marta ieceļošana Ungārijā iespējama bez ierobežojumiem. Aktuālā Ungārijas iestāžu informācija par Covid-19 ir atrodama šeit:

Informatīvie tālruņa numuri konsultācijām (lūdzot savienot ar angliski runājošu operatoru): +36 80 277 455; +36 80 277 456

2021. gada 1. janvārī Ungārijā ieviesa jaunu ārvalstīs licencēto pārvadātāju reģistru – BIREG, kas tiek ieviesta nodokļu kontroles jautājumu regulēšanai. Sīkāka informācija pieejama šeit.

 

Papildināts 30.05.2022.

Uzbekistāna: no 2022. gada 16. marta Uzbekistānā atcelti visi ieceļošanas ierobežojumi.

Uzbekistāna akceptēto Covid-19 laboratoriju saraksti pieejami:

 

Papildināts 22.06.2022.

Vācija: no 2022. gada 11. jūnija Vācija ir atvieglojusi ar Covid-19 izplatības ierobežošanu saistītos nosacījumus. Saskaņā ar aktuālo regulējumu personām,  kas pēc 11.06.2022. ieceļo Vācijā no valstīm, kuras nav iekļautas augsta riska reģionos, nav jāuzrāda sadarbīgspējīgs potēšanās/izslimošanas sertifikāts vai negatīvs Covid – 19 testa rezultāts. Arī  citi iepriekš spēkā esošie nosacījumi un ar tiem saistošie ierobežojumi (digitālā ieceļošanas reģistrācija, karantīnas pienākums, u.c.) ir atcelti.

Neskatoties uz augstāk minētajiem atvieglojumiem, rekomendējam pirms ceļošanas pārliecināties par aktuālajām prasībām šeit, jo situācija un prasības var tomēr mainīties un to neievērošana var būt par pamatu liegumam iebraukt valstī vai pārkāpuma gadījumā administratīvā soda piespriešanai. Tāpat norādām, ka komerciālo pārvadātāju prasības var atšķirties no oficiālajām prasībām, tādēļ vienmēr pirms ceļošanas aicinām iepazīties arī ar attiecīgo pakalpojumu sniedzēju prasībām.

Attiecībā uz pasākumiem Vācijā tiek piemērots tā saucamais 3G (pilnībā vakcinēts, izveseļojies vai ar testu), 2G (pilnībā vakcinēts, izveseļojies) vai 2G + (pilnībā vakcinēts un tests, izveseļojies un tests vai pilnībā vakcinēts ar balsts vakcīnu) princips.  Šie piekļuves ierobežojumi tiek attiecināti uz plašu pakalpojumu klāstu. Aicinām sekot līdzi pasākumu organizatoru prasībām.

No 2022. gada 31. maija Vācijā spēkā jauns valstu riska zonu iedalījums (līdz 2021. gada 31. jūlijam iedalījums sastāvēja no trīs riska zonām):

 • “Mainīgs saslimstības paveidu riska zona” (“Virusvarianten - Gebiete” apgabali ar tādu vīrusa veidu sastopamību, kas Vācijā vēl nav izplatīti).

Šobrīd neviena valsts nav iekļauta “Mainīgs saslimstības paveidu riska zonā”.

Prasības starptautiskos komercpārvadājumos iesaistītiem autovadītājiem

Ieceļojot no mainīgas saslimstības paveidu riska zona

No 2022. gada 3. marta “mainīgas saslimstības paveidu riska zonā” nav iekļauta neviena valsts.

Pilns saraksts pieejams: https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Risikogebiete_neu.html.

Autovadītāji, kuri pēdējās 10 dienās pirms ieceļošanas Vācijas teritorijā atradās “mainīgas saslimstības paveidu riska zonā”:

 • obligāta iepriekšēja reģistrācija vietnē https://www.einreiseanmeldung.de (forma ir pieejama vairākās valodās) tikai gadījumos, ja uzturēšanās ilgums Vācijā pārsniegs 72 stundas, un “mainīgas saslimstības paveidu riska zonā” pavadītas vairāk nekā 72 stundas;
 • ja persona pēdējo 10 dienu laikā atradusies kādā no mainīgas saslimstības paveidu riska zonā ietvertajām valstīm, iebraucot Vācijā,  obligāti jāuzrāda negatīva Covid-19 testa rezultāts:
  • negatīvs Covid-19 PĶR tests, kas nav vecāks par 48 stundām, vai ātrais antigēnu tests, kas nav vecāks par 24 stundām;
  • atveseļošanos no Covid-19 apliecinājums un pierādījums par Covid-19 vakcinācijas veikšanu netiek ņemti vērā, tādējādi, jāievēro Covid-19 testēšanas prasības. No 2021. gada 23. decembra arī antigēna tests netiek ņēmts vērā.
 • Obligāta pašizolācija, ja uzturēšanās ilgums Vācijā pārsniedz 72 stundas (bez izņēmumiem).

Personām, kuras tranzītā (bez apstāšanās) šķērsojušas “mainīgas saslimstības paveidu riska zonu”, augstas saslimstības riska zonu” vai “riska zonu” nav jāievēro pašizolācijas un nav jāveic iepriekšēja reģistrācija vietnē einreiseanmeldung.de.

Jautājumam, kas jādara, ja neplānoti tiek pārsniegts 72 stundu uzturēšanās periods Vācijā, Robert Koch-Institūts (RKI) sniedzis skaidrojumu, ka vadītājam pirms ieceļošanas valstī jāveic Covid-19 pārbaude (tests), ja pastāv risks, ka 72 stundu uzturēšanās periods Vācijā tiks pārsniegts.

Visi iepriekšminētie pierādījumi tiek pieņemti vācu, angļu, franču, itāļu vai spāņu valodā – rakstiskā vai digitālā formātā.

Pilnu valstu sarakstu skatīt šeit: https://www.rki.de/risikogebiete.

Aktuālu informāciju par valstu klasifikāciju atbilstoši apdraudējuma līmenim var atrast https://www.rki.de/risikogebiete (vācu / angļu valodā).

Aicinām apmeklēt tās Vācijas federālās zemes vietni, uz kuru dodaties, kurā dzīvojat vai kurā plānojat uzturēties, jo Federālo zemju iekšējie noteikumi var atšķirties. Sīkāka informācija pieejama šeit.

Visaptveroša informācija atrodama speciāli izveidotajā portālā šeit

Braukšanas ierobežojumu atvieglojumu saraksts vācu valodā pieejams BAG apkopotajā materiālā un Vācijas Federālās transporta un digitālās infrastruktūras ministrijas materiālā https://www.bmvi.de/SharedDocs/DE/Anlage/K/Corona/bundeslaender-ausnahme-lkw-sonn-und-feiertage.pdf?__blob=publicationFile.

 

Papildināts 30.05.2022.

Ziemeļmaķedonija: ieceļojot Ziemeļmaķedonijā, ir atcelta prasība uzrādīt Covid-19 negatīva testa rezultātu. Tāpat atcelta ir prasība ievērot pašizolāciju pēc ieceļošanas.

Ziemeļmaķedonijas sauszemes robežas ir atvērtas.

Sabiedriskās vietās jāievēro distancēšanās. Sejas aizsargmaskas lietošana sabiedriskās vietās ir obligāta gan slēgtās telpās, gan ārā, ja nav iespējams nodrošināt distanci, arī pārvietojoties sabiedriskajā transportā.

Ziemeļmaķedonijas Veselības ministrija aicina personas ar saslimšanas simptomiem meklēt palīdzību, zvanot +389 78 387 194 vai +389 2 15 123.

Cita noderīga informācija saistībā ar Covid-19 Ziemeļmaķedonijas valdības izveidotajā mājas lapā.

 

Papildināts 05.04.2022.

Zviedrija: no 2022. gada 1. aprīļa Zviedrija ir atcēlusi visus ar Covid-19 saistītos ieceļošanas aizliegumus.

Visas personas pēc ieceļošanas tiek aicinātas ievērot Zviedrijas atbildīgo iestāžu norādījumus par preventīviem pasākumiem šīs infekcijas izplatības ierobežošanā. Visiem (t.s. ieceļotājiem) būtu jāpaliek mājās un jāizvairās no kontaktiem ar citiem, ja ir konstatēti Covid-19 simptomi (pat ja ir pašveikta antigena testa negatīvs rezultāts).

Atbildīgā institūcija par ārkārtas mēru pieņemšanu Zviedrijā ir Sabiedrības veselības aģentūra. Tā ir izdevusi vadlīnijas, kas būtu jāievēro visiem, kuri ieceļo Zviedrijā: https://www.folkhalsomyndigheten.se/the-public-health-agency-of-sweden/communicable-disease-control/covid-19/if-you-are-planning-to-travel/recommendations-for-those-travelling/.

Aktuālā Zviedrijas iestāžu informācija par Covid-19 ir atrodama šeit: https://www.folkhalsomyndigheten.se/the-public-health-agency-of-sweden/communicable-disease-control/covid-19/.

Neatliekamo medicīnisko palīdzību var izsaukt pa tālruni 112. Lai iegūtu medicīnisku padomu vai saņemtu informāciju, kā pieteikties vizītei pie ārsta, nepieciešams zvanīt 1177 (no ārvalstīm: +46 77 111 7700). Informācija iegūstama arī mājaslapās: www.1177.se un www.krisinformation.se.

Nacionālais informatīvais tālrunis Zviedrijā, uz kuru zvanīt ārkārtas situācijās par jebkuru jautājumu saistībā ar Covid-19 vīrusu, bet ne slimības simptomiem, ir 11313.

Zviedrijas Ārlietu ministrijas aktuālā informācija un brīdinājumi Mobilo telefonu aplikācijā “UD Resklar” (aplikācija ir Zviedru valodā).

 


Ieteikt šo rakstu