Valstu noteiktie ierobežojumi autopārvadājumu jomā saistībā ar Covid-19 vīrusa ierobežošanas pasākumiem (aktualizēts 10.10.2022 plkst.15.40)

Eiropas Komisija publicējusi “Vadlīnijas par nodarbināto brīvas pārvietošanās īstenošanu Covid-19 uzliesmojuma laikā”, skaidrojot darba ņēmēju (tai skaitā transporta sektora darbinieku) pārvietošanās nosacījumus Eiropas Savienībā Covid-19 uzliesmojuma laikā.

Detalizēta informācija par zaļajiem koridoriem pieejama, izmantojot arī Galileo Green lanes aplikāciju: https://galileogreenlane.eu/

Ceļojumu plānotājs EEZ dalībvalstīs pieejams Eiropas Savienības tīmekļvietnē: https://reopen.europa.eu/en/from-to/*/.

Covid-19 valstu saslimstības rādītāji pieejami SPKC mājaslapā.

No 2022. gada 1. marta, ieceļojot Latvijā, atcelta prasība aizpildīt elektronisko apliecinājuma anketu https://covidpass.lv/.

 

Papildināts 10.10.2022.

Albānija: no 2022. gada 1. maija ir atceltas visas ar Covid-19 saistītās ceļošanas prasības. Lai ieceļotu Albānijā, ceļotājiem vairs nav jāuzrāda pierādījums par vakcināciju pret Covid-19 vai negatīvs PCR tests.

Informācija par Covid-19 ierobežojumiem Albānijā pieejama šeit: https://punetejashtme.gov.al/en/information-on-the-movement-of-foreign-nationals-in-albania.

Covid-19 informatīvais tālrunis uzziņām Albānijā – 127.

 

Papildināts 22.07.2022.

Armēnija: atcelta prasība ieceļotājiem uzrādīt Covid-19 negatīvu testu vai apliecinājumu par pabeigtu vakcināciju. Gan gaisa satiksme, gan sauszemes robežas ieceļošanai ir atvērtas.

Atrodoties publiskās vietās (arī transportā), jālieto sejas aizsargmaska, kā arī jāievēro distancēšanās prasība un roku higiēna. Par noteikumu neievērošanu var piespriest naudas sodu.

Sīkāka informācija pieejama šeit: https://www.gov.am/en/covid-travel-restrictions/.

 

Papildināts 30.05.2022.

Austrija: atcelti ar Covid-19 saistītie ceļošanas ierobežojumi. Iebraucot valstī, nav jāuzrāda ES digitālais COVID sertifikāts, proti, nav jāuzrāda vakcinācijas, pārslimošanas vai negatīvā testa pierādījums.

Austrijas federālajās zemēs prasības attiecībā uz COVID-19 apliecinājumiem un masku valkāšanu publiskajās telpās var atšķirties. Informācija (vācu valodā) par katru zemi ir pieejama šeit: https://www.sozialministerium.at/Informationen-zum-Coronavirus/Coronavirus---Aktuelle-Ma%C3%9Fnahmen.html#uebersicht-aktuelle-bundesweit-abbr-title-beziehungsweise-bzw-abbr-regional-geltende-massnahmen.

Vairāk informācijas par Covid-19 izplatību ierobežojošajiem pasākumiem: https://www.sozialministerium.at/en/Coronavirus/Information-in-English.html.

 

Papildināts 10.10.2022.

Azerbaidžāna: karantīnas režīms pagarināts līdz 2022. gada 1. novembrim.

Azerbaidžānā:

 • Ieviestas Covid-19 vakcinācijas pases un Covid-19 izslimošanas sertifikāti.
 • Kopš 2021.gada 15. ir noteikusi Vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņu, kas ir noteikts 6 mēneši  jebkurai no pret Covid-19 veiktajām vakcīnām pēc primārās vakcinācijas kursa pabeigšanas.
 • Personām, kas saņēmušas arī balstvakcīnu, Covid-19 vakcinācijas sertifikāta derīgums šobrīd ir beztermiņa. 
 • No 2021.gada 1.septembra, lai iekļūtu sabiedriskās ēdināšanas iestādēs, viesnīcās un lielajos iepirkšanās centros, nepieciešams uzrādīt QR kodus saturošas Covid-19 vakcinācijas pases vai Covid-19 izslimošanas sertifikātus.

Sīkāka informācija pieejama https://www.azal.az/en/information/covid-azerbaijan.

Kravu transportlīdzekļu iebraukšana, izbraukšana un tranzīta pārvadājumi Azerbaidžānā netiek ierobežoti.

Kravu pārvadājumi: visi robežšķērsošanas punkti (ar Irānu, Krieviju, Gruziju un Turciju) atvērti kravu transportlīdzekļu plūsmai.

Informācija saziņai:

 

Papildināts 10.10.2022.

Baltkrievija: no 2022. gada 15. aprīļa līdz 31. decembrim Latvijas valstspiederīgajiem sauszemes robežas šķērsošanas punktos atļauta ieceļošana Baltkrievijā bez vīzas. Latvijas Republikas Ārlietu Ministrija vērš uzmanību, ka Latvijas un citi NATO valstu izlūkdienesti publiski ir brīdinājuši par Baltkrievijas specdienestu izvērstajām izlūkošanas un kaimiņvalstu pilsoņu vervēšanas aktivitātēm, radot risku, ka šādas aktivitātes tiks vērtas arī pret Latvijas valstspiederīgajiem.

Latvijas vēstniecības Minskā darbība ir pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Konsulārā palīdzība un konsulārie pakalpojumi vēstniecībā Minskā netiek nodrošināti. Ja esat nonācis ārkārtas situācijā, aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv vai vērsties citu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu pārstāvniecībās.

No 2022. gada 3. aprīļa Baltkrievija atceļ sauszemes robežšķērsošanas ierobežojumus saistībā ar epidemioloģisko situāciju. Visiem Baltkrievijas pilsoņiem un ārvalstu pilsoņiem ieceļošana Baltkrievijā un izceļošana no Baltkrievijas no 3. aprīļa vairs nav ierobežota.

Informācija par elektronisko plombu izmantošanu pieejama šeit.

 

Papildināts 22.07.2022.

Beļģija: saistībā ar Covid-19 izplatību Beļģijas iestādes  piemēro ieceļošanas ierobežojumus un kontroli personām, kas ieceļo no īpaši augsta riska valstīm.  Latvija nav iekļauta īpaši augsta riska valstu sarakstā, tādēļ ieceļošanai Beļģijā no Latvijas netiek piemēroti ierobežojumi. Informācija par ieceļošanu, testēšanu un ierobežojumiem Beļģijā un atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem ir pieejamas šeit:

https://www.info-coronavirus.be/en/travels/#2

https://www.info-coronavirus.be/en/testing/

Covid-19 prasības netiek attiecinātas uz kravas transportlīdzekļu autovadītājiem.

 

Papildināts 10.05.2022.

Bulgārija: no 2022. gada 1. maija atcelti visi Covid-19 dēļ ieviestie ierobežojumi.

 

Papildināts 10.10.2022.

Čehija: No 2022. gada 29. septembra līdz 28. oktobrim starp Čehiju un Slovākiju uz galvenajiem robežpunktiem ir atjaunota robežkontrole saistībā ar migrantu plūsmas palielināšanos. Uz robežpunktiem izlases kārtībā tiek apturēti transportlīdzekļi, lai veiktu personu identifikācijas dokumentu pārbaudi. Mazsvarīgie robežpunkti ir slēgi. Informācija par robežpunktiem pieejama šeit.

No 2022. gada 9. aprīļa visiem ceļotājiem, kuri iebrauc Čehijā, nav jāaizpilda Sabiedrības veselības pasažieru veidlapa, nav jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, nav jāveic tests.

No 14. aprīļa sejas masku – FFP2, nano filtru – lietošana vairs nebūs obligāta sabiedriskajā transportlīdzeklī, joprojām tās būs jāvalkā sociālajās un medicīnas iestādēs.

Valdības informācija par ierobežojumiem ir pieejama šeit: https://covid.gov.cz/.

Aktuālā Čehijas iestāžu informācija par Covid-19 ir atrodama šeit:

https://www.vlada.cz/en/;

https://www.mvcr.cz/mvcren/;

https://www.mzv.cz/jnp/;

http://www.mzcr.cz/Cizinci/

Saskaņā ar Čehijas Republikā pieņemtiem Covid-19 apkarošanas pasākumiem un grozījumiem Čehijas Autopārvadājumu likumā (4. daļas 27. pants) no 2020. gada 1. jūlija, ieceļojot Čehijā, transportlīdzeklī jāatrodas šādiem dokumentiem:

 • starptautisko pārvadājumu darbinieka statusu apliecinošam dokumentam (angļu un čehu valodā);
 • transportlīdzekļa autovadītāja profesionālās kompetences apstiprinošam dokumentam (95. kods);
 • darba un atpūtas laikposmu uzskaitei;
 • A1 sertifikātam;
 • darba līgumam;
 • ES dalībvalstīs reģistrētiem uzņēmumiem – darba līguma tulkojumam čehu valodā.

 

Papildināts 10.10.2022.

Dānija: no 2022. gada 1. marta ir atcelti visi ar Covid-19 saistītie ierobežojumi ieceļošanai Dānijā.

Robežkontroli veic un lēmumu par personas ielaišanu valstī pieņem Dānijas policija.

Testēšanās iespējas ieceļojot / izceļojot:

Informācijas par ieceļošanas noteikumiem Dānijā  un aktuālajiem ierobežojumiem informācija pieejama šeit.

 

Papildināts 22.07.2022.

Francija: no 2022. gada 1. augusta ieceļojot Francijā nav nepieciešams uzrādīt veselības (sanitāro) pasi neatkarīgi no ieceļošanas valsts vai zonas. Nav jāierāda ceļošanas mērķi un nav jāaizpilda apliecinājums par Covid-19 simptomu neesamību.

Sejas maskas lietošana:

 • maskas lietošana nav obligāta publiskās telpās un visa veida  transportos;
 • maskas lietošana tiek ieteikta slēgtās telpās un vietās ar lielu cilvēku skaitu personām ar veselības problēmām;
 • maskas lietošana tiek stingri ieteikta slimnīcu teritorijās un gados vecākiem cilvēkiem.  

Valdība saglabā iespēju līdz 2023.gada 31. janvārim ieviest ārkārtas pasākumus, ja parādītos jauns Covid-19 paveids, ja tas varētu veicināt veselības aprūpes sistēmas pārslogotību.

Informācija par valstīm var mainīties tāpēc aicinām ar jaunāko informāciju pirms ceļojuma vienmēr iepazīties Francijas iekšlietu ministrijas mājas lapā.

 

Papildināts 10.10.2022.

Grieķija: detalizēta informācija par Grieķijā ieviestiem ierobežojumiem pieejama šeit: https://covid19.gov.gr/covid-map.

Saistībā ar Covid-19 ierobežošanu, Grieķijā šobrīd nav nekādu ieceļošanas ierobežojumu.  

Tādējādi ieceļošana Grieķijā:

 • Latvijas valstspiederīgajiem ir atļauta;
 • karantīna vai pašizolācija nav jāievēro;
 • atcelta prasība pirms ieceļošanas Grieķijā aizpildīt elektronisko ieceļošanas veidlapu (“Passenger Location Form - PLF”);
 • atcelta prasība uzrādīt izslimošanas/vakcinācijas/testa sertifikātus.

Detalizēta informācija par minētajām un citām ieceļošanas prasībām Grieķijā atrodama mājaslapā: travel.gov.gr 

Pirms ceļojuma ieteicams vēlreiz pārliecināties par aktuālo informāciju.

Par aktuālo informāciju, ieceļojot Grieķijā, var lasīt arī Atēnu lidostas tīmekļa vietnē: https://www.aia.gr/en/traveler/travellers-info/faq-for-covid19.

Nacionālā Covid-19 palīdzības tālruņa līnija: “1135”.

Starptautiskie kravu pārvadājumi netiek ierobežoti.

Kravas transportlīdzekļu vadītājiem nav pienākuma pirms iebraukšanas Grieķijā uzrādīt negatīvu Covid-19 testa rezultātu.

Veicot kravu pārvadājumus:

 • transportlīdzeklī jāatrodas pārvadājumu apliecinošam dokumentam (CMR pavadzīmei).

 

Papildināts 22.06.2022.

Gruzija: no 2022. gada 15. jūnija ieceļotājiem Gruzijā nav nepieciešams uzrādīt negatīvu Covid-19 testu, atveseļošanās vai vakcinācijas sertifikātu.

Gruzijas Ārlietu ministrijas informācija angļu valodā par ieceļošanas noteikumiem atrodama šeit.

 

Papildināts 10.05.2022.

Horvātija: no 2022. gada 1. maija Horvātija atceļ ieceļošanas ierobežojumus un personām, ieceļojot valstī, nav jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts, kā arī nav jāievēro pašizolācija pēc ieceļošanas.

Aktuālā Horvātijas iestāžu informācija par Covid-19 ir atrodama šeit: https://mup.gov.hr/uzg-covid/english/286212

Rekomendācijas un ieteikumus ieceļotājiem Horvātijā var atrast šeit.  

Horvātijas Sabiedrības veselības institūta noteiktie ierobežojumi un rekomendācijas atrodami šeit: https://vlada.gov.hr/coronavirus-protection-measures/28950#recommendations

 

Papildināts 22.06.2022.

Igaunija: atvērtas Latvijas, Igaunijas, Lietuvas iekšējās robežas.

No 2022. gada 1. aprīļa ieceļotājiem Igaunijā no ES, EEZ valstīm, Monako, Andoras, Sanmarīno, Šveices, Vatikāna un Lielbritānijas nav jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas/pārslimošanas sertifikāts un nav jāievēro pašizolācija.

Ieceļotāji no trešajām valstīm var neievērot pašizolāciju, ja tie var uzrādīt derīgu Covid-19 vakcinācijas / pārslimošanas sertifikātu vai negatīvu testu. Izņēmums attiecas uz bērniem līdz 12 gadu vecumam, tranzīta pasažieriem un bēgļiem.

Informācija par valstī spēkā esošajiem Covid-19 ierobežojošajiem pasākumiem atrodama šajā tīmekļa vietnē: https://kkk.kriis.ee/en/faq/focus-covid-19-vaccination-self-isolation-crossing-the-estonian-border-personal-protection-equip.

Informācija par satiksmi:

Aktuālāko informāciju par nosacījumiem lūdzam meklēt: Igaunijas policijas un robežsardzes pārvalde: angliskikrieviski. Igaunijas Ārlietu ministrija: angliskikrieviski. Igaunijas valdības mājaslapa par Covid-19 ierobežošanu: angliskikrieviski.

Asimptomātiski kravas un pasažieru pārvadājumu darbinieki, kuri tiešā veidā iesaistīti starptautisku pārvadājumu veikšanā, ir atbrīvoti no visām Covid-19 ierobežošanas prasībām.

 

Papildināts 11.03.2022.

Īrija: no 2022. gada 6. marta atcelti visi ar Covid-19 saistītie ceļošanas ierobežojumi. Ieceļotājiem nav jāuzrāda vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāti, kā arī nav nepieciešami Covid-19 testi. Pirms ieceļošanas vairs nav jāpilda Passenger Locator Form elektronisko anketu.

Ja esat kontaktpersona un ir manāmi Covid-19 simptomi, jāseko veselības dienesta ierosinājumiem, kas pieejami šeit.

Aktuālā Īrijas iestāžu informācija par Covid-19 un ar to saistītajiem ierobežojumiem valstī ir atrodama:

 

Papildināts 10.10.2022.

Itālija: Detalizēta informācija ar iebraukšanas nosacījumiem Itālijā pieejama https://infocovid.viaggiaresicuri.it/.

Itālijā atcelti ar Covid-19 saslimšanu saistītie ieceļošanas ierobežojumi un personām, ieceļojot valstī, nav jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts, kā arī nav jāievēro pašizolācija pēc ieceļošanas.

Derīgs ES digitālais Covid- 19 sertifikāts Itālijā var tikt pieprasīts pansionātu, slimnīcu un līdzīgu iestāžu apmeklētājiem.

Aktuālā informācija angļu valodā par plānotajiem satiksmes ierobežojumiem Monblāna tunelī pieejama šeit.

 

Papildināts 22.06.2022.

Kazahstāna: no 2022. gada 8. jūnija ieceļojot Kazahstānā ir atcelta prasība uzrādīt Covid-19 sertifikātu vai negatīvu Covid-19 testu. Kazahstānas atbildīgās iestādes sagatavojušas vadlīnijas angļu un krievu valodā transportlīdzekļu vadītājiem par veicamajiem profilakses pasākumiem saistībā ar Covid-19 izplatību. 

Informatīvie uzziņas tālruņi Kazahstānā pieejami šeit.

 

Papildināts 30.05.2022.

Kirgizstāna: no 2022. gada 1. maija Kirgizstānā ir atcelti visi ieceļošanas ierobežojumi, ieceļojot nav jāuzrāda Covid-19 sertifikāts vai PCR tests. Covid-19 testus Kirgizstānā var veikt “Bonetsky laboratorijā”. Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar laboratoriju. “Bonetsky laboratorija”, www.intelmed.kg, tālrunis: (312) 316074, 316333.

 

Papildināts 10.05.2022.

Kosova: ārvalstniekiem, kuri ieceļo Kosovā, nepieciešam uzrādīt sekojošus dokumentus:

 • sertifikātu par pabeigtu Covid-19 vakcinācijas kursu un balstsvakcīnu, vai
 • sertifikātu par pabeigtu Covid-19 vakcinācijas kursu ar divām vakcīnām  kopā ar negatīvu Covid-19 PCR testu, kas veikts vismaz 48 stundas pirms ieceļošanas.

Vairāk informācijas par ieceļošanas nosacījumiem Kosovas Ārlietu un diasporas ministrijas mājaslapā: https://mfa-ks.net/en/baner 

 

Papildināts 10.10.2022.

Krievija: 2022. gada 15. jūlijā, Krievijā atcelti  Covid-19 ierobežojumi ārvalstnieku ieceļošanai, izmantojot aviosatiksmi, jūras ceļus un sauszemi. Detalizēta informācija pieejama Krievijas Federācijas Operatīvā štāba oficiālajā tīmekļa vietnē. 

Ņemot vērā pret Krievijas Federāciju ieviestās starptautiskās sankcijas, iespējamo drošības situācijas pasliktināšanos, kā arī ierobežotās izbraukšanas iespējas, aicinām Latvijas valstspiederīgos neapmeklēt Krieviju.

Sakarā ar starptautisko sankciju ieviešanu attiecībā pret Krieviju norēķini ar banku kartēm, īpaši izmantojot SWIFT starpniecību, var būt ierobežoti.

No 2022. gada 13. janvāra atcelts Latvijas Republikas valdības lēmums par personu, kuras ieceļo Latvijā, šķērsojot ārējo sauszemes robežu robežpunktā “Grebņeva” vai “Terehova”, obligātu Covid-19 testēšanu.

Sakarā ar rekonstrukcijas darbu veikšanu no 2020. gada oktobra līdz 2022. gada decembrim ir ierobežota transportlīdzekļu caurlaidība Terehovas robežkontroles punktā (Krievijas pusē robežkontroles punkts “Burački”) uz Latvijas–Krievijas robežas. Diennaktī robežu varēs šķērsot 100 kravas transportlīdzekļu vienības, 100 vieglo transportlīdzekļu vienības, četri autobusi. Rekonstrukcijas darbu veikšanas periodā darbosies dzīvnieku un citu preču, kuras pakļautas veterinārajai un / vai fitosanitārās karantīnas kontrolei, pārvietošanas liegums, kā arī darbosies liegums fiziskām personām Krievijas valsts robežu šķērsot ar kājām. Aicinām gan ceļotājus, gan kravu pārvadātājus ņemt vērā iepriekš minēto, plānojot ierašanās laiku ceļojuma galamērķī un kravas nogādāšanas termiņus. Krievijas Transporta ministrija operatīvākai robežas šķērsošanai iesaka kravu pārvadātājiem izvēlēties citus Pleskavas apgabalā esošos robežkontroles punktus, kuros diennakts režīmā ir nodrošināta kravas transportlīdzekļu kustība – “Ubilinka”, “Kuničina Gora” un “Šumilkino”. Informācija par transportlīdzekļu rindu līdz valsts robežai pieejama Valsts robežsardzes tīmekļa vietnē.

No 2022. gada 10. oktobra spēkā aizliegums veikt kravas autopārvadājumus Krievijā, sīkāka informācija pieejama šeit.

 

Papildināts 10.10.2022.

Lielbritānija: no 2021. gada 1. oktobra ES pilsoņiem par vienīgo ieceļošanas dokumentu noteikta pase. ID kartes vairs netiks atzītas par derīgu ceļošanas dokumentu, ieceļojot Apvienotajā Karalistē. Ar ID karti tranzītā var ceļot tikai tie ES pilsoņi, kuriem ir pastāvīgais vai pagaidu statuss Apvienotajā Karalistē.

Saskaņā ar Apvienotās Karalistes valdības lēmumu no 2022. gada 18. marta atceltas visas ar Covid-19 izplatības ierobežošanu saistītās prasības ieceļošanai Anglijā. No 18. marta neatkarīgi no vakcinācijas statusa nav jāveic Covid-19 tests pirms vai pēc ieceļošanas, nav jāaizpilda “passenger locator form” un nav jāizolējas pēc ieceļošanas Anglijā.

Tie paši noteikumi attiecas uz ceļošanu tranzītā caur Apvienoto Karalisti.

Ja tiek novēroti Covid-19 simptomi, jāveic antigēnu tests. Ja rezultāts ir pozitīvs, tas jāreģistrē Apvienotās Karalistes valdības vietnē: https://www.gov.uk/report-covid19-result

Sīkāka informācija Apvienotās Karalistes valdības mājas lapā.

Noteikumi reģionos var atšķirties. Ar ieviestajiem veselības drošības pasākumiem SkotijāVelsā un Ziemeļīrijā aicinām iepazīties valdību mājaslapā.

Covid-19 ierobežojumi

Apvienotās Karalistes valdība rekomendē turpināt valkāt maskas sabiedriskās vietās.

Aktuālā Apvienotās Karalistes informācija par Covid-19 izplatību ir pieejama AK valdības mājaslapā un AK Nacionālā Veselības dienesta mājaslapā.

 

Papildināts 10.05.2022.

Lietuva: no 2022. gada 1. maija, ierodoties Lietuvā, netiek piemēroti ar ceļošanu saistīti ierobežojumi Covid-19 kontekstā:

 • nav aizliegumu ieceļot valstī;
 • nav jāaizpilda pasažieru anketa NVSC mājaslapā;
 • nav jāveic Covid-19 pārbaude, pat ja persona nav vakcinēta;
 • nav nepieciešams izolēties.

Informācija pieejama arī Lietuvas Ārlietu ministrijas un Lietuvas Veselības ministrijas tīmekļa vietnēs.

Laboratoriju, kas veic Covid-19 testēšanu, saraksts pieejams šeit: https://nvsc.lrv.lt/lt/informacija-visuomenei-apie-covid-19/grizusiems-atvykusiems-is-uzsienio-1/laboratorijos.

 

Papildināts 10.10.2022.

Luksemburga:

Eiropas Savienības un Šengenas zonu asociēto valstu pilsoņi, kā arī Sanmarīno, Andoras, Monako un Vatikāna pilsoņi var ieceļot Luksemburgā bez ierobežojumiem. Informācija par ieceļošanas prasībām Luksemburgā: https://covid19.public.lu/en/travellers/visiting-luxembourg.html

Trešo valstu pilsoņi nevar ieceļot Luksemburgā, tiek piemēroti izņēmumi personām, kas vakcinētas ar ES atzītu vakcīnu, ar būtisku ieceļošanas mērķi un citi.

Luksemburgā ir ieviesta Covidcheck aplikācija, kas ļauj pārliecināties par sertifikāta autentiskumu. Sertifikāts jāuzrāda apmeklējot slimnīcas un aprūpes iestādes.  Maskas jālieto publiskajā transportā. Testēšanās iespējas ieceļojot / izceļojot: bezmaksas Covid-19 testu iespējams veikt  ielidošanas dienā lidostā, saņemot vaučeri kopā ar bagāžu.

Sejas aizsargmaskas jālieto publiskajā transportā, iekštelpās, kā arī sabiedriskās vietās ārtelpās. Par noteikumu neievērošanu iespējama naudas soda piemērošana līdz pat 1000 EUR.

Testēšanu par maksu var veikt  lidostā un lielajos Luksemburgas testēšanas centros.

 

Papildināts 03.08.2022.

Malta: no 2022. gada 25. jūlija Maltā atcelti ar Covid-19 saslimšanu saistītie ieceļošanas ierobežojumi un personām, ieceļojot valstī, nav jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts, kā arī nav jāievēro pašizolācija pēc ieceļošanas.

Aktuālajiem ieceļošanas ierobežojumiem Maltā iespējams sekot šeit.

 

Papildināts 10.10.2022.

Maroka: no 2022. gada 30. septembra ar Covid-19 saistītie ierobežojumi ieceļošanai Marokā atcelti visiem ceļotājiem – ieceļojot valstī nav nepieciešams uzrādīt negatīvu Covid-19 testu, atveseļošanās vai vakcinācijas sertifikātu. Tomēr pirms ieceļošanas nepieciešams lejupielādēt, izdrukāt un aizpildīt veidlapu par pasažiera veselības stāvokli.

Marokā joprojām ir spēkā ārkārtas situācija veselības jomā, sejas aizsargmasku lietošana ir obligāta. Par šī noteikuma neievērošanu draud cietumsods no 1 līdz 3 mēnešiem un soda nauda līdz 1300 dirhamu (~120 EUR) apmērā. Atsevišķās valsts daļās, vai pilsētu apkaimēs var būt papildus ierobežojumi. 

Kopš 2021. gada 15. septembra ir spēkā ES-Marokas savstarpējā vakcinācijas sertifikātu atzīšana, atvieglojot ceļošanu vakcinētajām personām.

Marokas sauszemes robeža ar Alžīriju ir slēgta.

 

Papildināts 10.10.2022.

Melnkalne: ar aktuālajiem ierobežojumiem Melnkalnē aicinām iepazīties šeit: https://www.gov.me/en/article/covid-19-measures-and-recommendations.

Tālrunis uzziņām: 020/412-858 (darbdienās no plkst.8.00 līdz 22.00, sestdienās no plkst.10.00 līdz 14.00).

 

Papildināts 10.10.2022.

Moldova: var ieceļot bez epidemioloģiskiem ierobežojumiem.

Ņemot vērā Krievijas militāro uzbrukumu Ukrainai un Krievijas bruņoto spēku karadarbību netālu no Moldovas robežas, kas rada šobrīd neprognozējamu drošības situācijas attīstību tuvākajā nākotnē, stingri aicinām neceļot uz Pārdņestras reģionu un tajā esošos Latvijas valstspiederīgos pamest Pārdņestras reģionu.

Nolīgums starp Eiropas Savienību un Moldovas Republiku par kravu autopārvadājumiem pieejams šeit.

Sekot līdzi Nacionālās ārkārtas komisijas sabiedrības veselības jomā  lēmumiem var šeit.

Informācija par  pasažieru avioreisiem pieejama Moldovas Republikas Civilās aviācijas pārvaldes mājaslapā un Kišiņevas starptautiskās lidostas mājaslapā

Valstī noteikti šādi pārvietošanās un pulcēšanās ierobežojošie pasākumi:

 • publiskās vietās – iekštelpās rekomendēts lietot mutes un deguna aizsegu, kā arī ārtelpās, ja nav iespējams ievērot vismaz viena metra fizisko distanci, rekomendēts lietot mutes un deguna aizsegu.

Noderīgas saites:

https://anta.gov.md/

http://www.border.gov.md/index.php/ro/

https://customs.gov.md/

 

Papildināts 22.07.2022

Mongolija: ar Covid-19 saistītie ierobežojumi ieceļošanai Mongolijā ir atcelti visiem ceļotājiem. Negatīvi Covid-19 PCR testi pirms un pēc ierašanās nav nepieciešami.

Visiem pasažieriem, ierodoties robežkontroles punktos, ir jāaizpilda medicīniskās deklarācijas veidlapas.

 

Papildināts 22.07.2022.

Nīderlande: ieceļojot no ES / Šengenas valstīm (kā arī no Andoras, Fēru salām, Grenlandes, Monako, Sanmarīno, Svalbāras (Spitsbergen), Vatikāna vai Nīderlandes Karību jūras reģiona teritorijām) vairs nav nepieciešams uzrādīt vakcinācijas, atveseļošanās apliecinājumu vai arī negatīva testa rezultātu Covid-19 sertifikāta formā.

Ieceļošanas noteikumu pārskats ir pieejams: https://reizentijdenscorona.rijksoverheid.nl/en.

Starptautiski kravu un pasažieru pārvadājumi netiek ierobežoti.

Izņēmumu saraksts pieejams: https://www.government.nl/topics/coronavirus-covid-19/visiting-the-netherlands-from-abroad/exemptions-to-the-entry-ban/eu-entry-ban-exemption-categories

Informāciju par Covid-19 testēšanas vietām Nīderlandē iespējams iegūt šeit:

 

Papildināts 22.02.2022.

Norvēģija: no 2022. gada 12. februāra Norvēģijā ir atcelti visi ieceļošanas ierobežojumi.

Informācija par ieceļošanu valstī pieejama: https://www.helsenorge.no/en/coronavirus/international-travels/#rules-upon-entry-into-norway

Pārvietošanās ierobežojumi iekšzemē – ceļošana valsts iekšienē ir bez ierobežojumiem, izņemot gadījumus, kad tiek konstatēti lokāli Covid-19 uzliesmojumi. Šādos gadījumos komūnas pašas var ieviest reģionālus ierobežojumus.

 

Papildināts 15.08.2022.

Polija: no 2022. gada 28. marta Polijā tiek atcelti iepriekš noteiktie epidemioloģiskie ierobežojumi. Ieceļojot Polijā, vairs nav nepieciešams ievērot karantīnu, nav nepieciešams vakcinācijas sertifikāts, nav nepieciešams negatīvs Covid-19 testa rezultāts.

Sejas aizsargmaskas obligāti jālieto tikai medicīnas iestādēs un aptiekās.

Gadījumā, ja ir aizdomas par inficēšanos ar Covid-19, vispirms jāsazinās ar pamata veselības aprūpes (POZ) ārstu (ģimenes ārstu), izmantojot attālinātas konsultācijas. Sarakstu pa vojevodistēm var atrast vietnē: https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/teleporady-dotyczace-koronawirusa-w-przychodniach,7621.html

Attālinātās konsultācijas laikā ārsts pēc attiecīgās intervijas var noteikt Covid-19 testu.

Lēmumu par pacienta nosūtīšanu uz slimnīcu pieņem ārstējošais ārsts. Pats pacients bez iepriekšējas vienošanās ar veselības aprūpes (POZ) ārstu (ģimenes ārstu), nedrīkst doties uz slimnīcu. Slimnīcu saraksts ir pieejams vietnē: https://www.gov.pl/web/coronavirus/hospitals

Savukārt, ja personas stāvoklis ir smags, jāzvana uz neatliekamās palīdzības numuru 112 vai 999.

Detalizētu informāciju par to, kā jārīkojas, ja ir aizdomas par inficēšanos, var saņemt pa Nacionālās veselības fonda diennakts tālruņa numuru: 800190590, +48 221256600 (zvaniem no ārvalstīm).

Ar konsultantiem iespējams sazināties arī elektroniski. Informācija par saziņas iespējām pieejama šeit.

Aktuālā Polijas iestāžu informācija par Covid-19:

 

Papildināts 10.10.2022.

Portugāle: Portugālē atcelti ar Covid-19 saslimšanu saistītie ieceļošanas ierobežojumi un personām , ieceļojot valstī, nav jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts, kā arī nav jāievēro pašizolācija pēc ieceļošanas.

Atcelti jebkādi ierobežojumi ieceļošanai arī Madeirā un Azoru salās.

Ar vispārējiem ārkārtas situācijas ierobežojumiem Portugālē iespējams iepazīties šeit.

Portugāles tūrisma mājas lapā.

Portugāles lidostas mājas lapā.

Portugāles imigrācijas dienesta mājas lapā.

Atbildes uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem par ieceļošanu Portugālē šeit.

 

Papildināts 24.03.2022.

Rumānija: no 2022. gada 9. marta plkst.00.00 Rumānijas valdība atcēla visus Covid-19 ierobežojumus, tai skaitā pienākumu valkāt aizsargmaskas gan telpās, gan ārpus tām, prasību uzrādīt digitālo Covid-19 sertifikātu vai negatīvu testa rezultātu, ierodoties valstī.

No 2022. gada 12. marta atcelta prasība par obligāto ceļotāja lokalizācijas anketas (PLF) aizpildīšanu.

 

Papildināts 30.05.2022.

Serbija: Serbijas Republika ir atcēlusi visus ar ieceļošanu saistītos Covid-19 ierobežojumus.

Vairāk informācijas par ieceļošanas nosacījumiem Serbijas Ārlietu ministrijas mājas lapā.

Sejas aizsargmaskas lietošana ir obligāta ar medicīnas pakalpojumu sniegšanu saistītās iestādēs.

Starptautiski kravu pārvadājumi netiek ierobežoti.

 

Papildināts 10.10.2022.

Slovākija: atcelti ar Covid-19 saslimšanu saistītie ieceļošanas ierobežojumi un personām , ieceļojot valstī, nav jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts, kā arī nav jāievēro pašizolācija pēc ieceļošanas.

Atsevišķās publiskajās vietās, piemēram apmeklējot medicīnas iestādes, aptiekas Slovākijā joprojām turpina pastāvēt prasība lietot deguna un mutes aizsegu.

Vairāk informācijas Slovākijas Veselības dienesta mājaslapā (Public Health Authority of the Slovak Republik): https://www.uvzsr.sk/en/index.php?option=com_content&view=article&id=36&Itemid=13

Atsevišķās publiskajās vietās, piemēram apmeklējot medicīnas iestādes, aptiekas Slovākijā joprojām turpina pastāvēt prasība lietot deguna un mutes aizsegu.

 

Papildināts 10.10.2022.

Slovēnija: no 2022. gada 19. februāra Slovēnija atceļ ieceļošanas ierobežojumus un personām, ieceļojot valstī, nav jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts, kā arī nav jāievēro pašizolācija pēc ieceļošanas.

Ieceļošanas ierobežojumi no trešajām valstīm ir atcelti.

Testēšanās iespējas ieceļojot/izceļojot

Ir iespēja veikt testus lidostā, privātās un valsts medicīnas iestādēs: https://www.gov.si/teme/koronavirus-sars-cov-2/testiranje-na-okuzbo/. Testi ir par maksu.

Aktuālā Slovēnijas iestāžu informācija par Covid-19 ir atrodama šeit: https://www.gov.si/en/topics/coronavirus-disease-covid-19/. Informatīvais tālrunis: +386 1 478 7550 (katru dienu no plkst.8.00 līdz 20.00).

 

Papildināts 22.07.2022.

Somija: no 2022.gada 1.jūlija ieceļotājiem Somijā vairs nav jāuzrāda vakcinācijas pret Covid-19 sertifikāts vai testa rezultāts, kā arī nenotiek testēšana robežpunktos.

Starptautiski kravu un pasažieru pārvadājumi netiek ierobežoti.

Aktuālā Somijas iestāžu informācija par Covid-19 ir atrodama šeit:

https://vnk.fi/en/frontpage  (Premjerministres birojs)

https://thl.fi/en/web/infectious-diseases-and-vaccinations/what-s-new/coronavirus-covid-19-latest-updates/travel-and-the-coronavirus-pandemic    (Somijas Veselības un labklājības institūts)

https://www.finavia.fi/en/airports/helsinki-airport (Helsinki-Vantā lidosta)

https://www.raja.fi/en (Somijas Robežsardze)

https://www.hel.fi/helsinki/en (Helsinku pilsētas mājaslapa)

https://www.poliisi.fi/coronavirus_info (Policija)

 

Papildināts 03.08.2022.

Spānija: ierodoties no Eiropas Savienības dalībvalstīm vai Šengenas zonas valstīm,  atcelti ar Covid-19 saslimšanu saistītie ieceļošanas ierobežojumi un personām, ieceļojot nav jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts, kā arī nav jāievēro pašizolācija pēc ieceļošanas.

Ar ierobežojumiem, ieceļojot no trešajām valstīm, var iepazīties Spānijas Veselības ministrijas mājaslapā:

https://www.mscbs.gob.es/en/profesionales/saludPublica/ccayes/alertasActual/nCov/spth.htm

Sākot ar 2022. gada 20. aprīli, atcelta obligāta deguna un mutes aizsargmaskas lietošana iekštelpās.

Izņēmumi, kad maskas lietošana ir obligāta:

 • sabiedriskajā transportā,
 • apmeklējot ārstnieciskas iestādes,
 • apmeklējot aptiekas.

Starptautiski kravu pārvadājumi netiek ierobežoti.

 

Papildināts 10.10.2022.

Šveice: atcelti ar Covid-19 saslimšanu saistītie ieceļošanas ierobežojumi un personām, ieceļojot valstī, nav jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts, kā arī nav jāievēro pašizolācija pēc ieceļošanas.

Šobrīd paliek spēkā veselības aizsardzības pasākumi ceļotājiem, kuri ierodas no trešajām valstīm un augsta Covid-19 riska valstīm vai reģioniem. Personas ir aicinātas pārbaudīt, vai viņām ir atļauta ieceļošana Šveicē un kādi ar Covid-19 saistītie aizsardzības pasākumi ir jāievēro, vietnē Travelcheck.

Šveice ir atcēlusi prasību lietot deguna un mutes aizsegu visā valstī.

Neatkarīgi no valsts vispārējiem nosacījumiem, kantoniem ir paturētas tiesības piemērot vietējos ar Covid-19 apkarošanu saistītus noteikumus. Aicinām pirms ceļojuma noskaidrot noteikumus kantonā, kurā plānojiet uzturēties: https://www.bag.admin.ch/bag/en/home/krankheiten/ausbrueche-epidemien-pandemien/aktuelle-ausbrueche-epidemien/novel-cov/massnahmen-des-bundes.html#-2056515727.

Detalizētāka informācija par ieceļošanu Šveicē pieejama Šveices Sabiedrības veselības federālā biroja mājaslapā.

Starptautiski kravu un pasažieru pārvadājumi netiek ierobežoti.

 

Papildināts 10.06.2022.

Tadžikistāna: visiem ieceļotājiem (arī tranzīta pasažieriem) jāuzrāda negatīvs Covid-19 PCR tests, veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas. Antigēna testi netiek atzīti ieceļošanai Tadžikistānā. Tāpat tiek veikta veselības pārbaude un atkārtots Covid-19 tests pēc ieceļošanas.

Sauszemes robeža ar Uzbekistānu, Kirgizstānu, Ķīnu un Afganistānu ir slēgta. Daži robežšķērsošanas punkti ar Uzbekistānu, Kirgizstānu un Ķīnu ir atvērti kravu pārvadājumiem.

Valstī obligāta prasība ir sejas aizsargmasku valkāšana visās publiskajās vietās un iestādēs.

Negatīvs Covid-19 testa rezultāts nepieciešams arī izceļojot no Tadžikistānas caur Dušanbe lidostu.

Starptautiski kravu pārvadājumi netiek ierobežoti.

 

Papildināts 10.06.2022.

Turcija: no 2022. gada 1. jūnija ieceļotājiem Turcijā nav nepieciešams uzrādīt negatīvu Covid-19 testu, atveseļošanās vai vakcinācijas sertifikātu.

Saskaņā ar Stambulas Transporta koordinācijas komitejas lēmumu no 2021. gada 1. jūnija kravas transportlīdzekļiem (N3/O3/O4), kas šķērso Stambulu tranzītā, aizliegts pārvietoties pa autoceļiem D100, TEM un to pievedceliem.

Transportlīdzekļiem, kas šķērso Stambulu tranzītā, jāizmanto ziemeļu Marmaras autoceļš, savukārt tiem transportlīdzekļiem, kas Stambulu tranzītā šķērso no rietumiem, jāizmanto Silivri-Kınalı krustojums, no kura jānokļūst uz ziemeļu Marmaras autoceļa. Nobraukšanai no Marmaras autoceļa jāizmanto Pendik-Kurnaköy krustojums. Transportlīdzekļiem, kas Stambulu tranzītā šķērso virzienā no austrumiem, jāizmanto Pendik-Kurnaköy krustojums, nokļūstot uz ziemeļu Marmaras autoceļa. Nobraukšanai no Marmaras autoceļa jāizmanto Silivri-Kınalı krustojums.

 

Papildināts 10.10.2022.

Turkmenistāna: visi starptautiskie avioreisi uz / no valsts ir pārtraukti. Visas sauszemes robežas ir slēgtas. Arī starptautiskā jūras osta ir slēgta pasažieru pārvadājumiem. Ieceļošana Turkmenistānā atļauta tikai Turkmenistānas pilsoņiem, akreditētiem diplomātiem, pastāvīgi dzīvojošiem ārvalstniekiem un dažu starptautisku uzņēmumu un organizāciju darbiniekiem.

Valsti nav atļauts šķērsot tranzītā.

Ieceļojot no ārvalstīm ir jāuzrāda kāds no trim sertifikātiem:

 • Covid-19 vakcinācijas sertifikāts, kas apliecina, ka pēc pirmās vakcīnas ir pagājušas vismaz 42 dienas;
 • sertifikāts, kas apliecina, ka personai ir antivielas (Covid-19 pārslimošanas sertifikāts).

Tāpat visiem ieceļotājiem jāuzrāda negatīvs Covid-19 PCR testa rezultāts.

Visiem ieceļotājiem tiek veikts Covid-19 tests pēc ieceļošanas. Atkarībā no ieceļošanas mērķa var tikt piemērota pašizolācija līdz 7 dienām. 

No 2022. gada 7. septembra ārvalstu autopārvadātājiem ir atļauta iebraukšana Turkmenistānas teritorijā.

Robežšķērsošanas vietu saraksts pieejams Turkmenistānas valdības sagatavotajā vēstulē.

 

Papildināts 10.10.2022.

Ukraina:  līdz 2022. gada 17. novembrim Ukrainā ir pagarināts karastāvoklis, tāpēc aicinām šobrīd neceļot uz Ukrainu, jo nav iespēju garantēt Latvijas valstspiederīgo drošību Ukrainā. Tāpat ministrija vērš uzmanību, ka ceļotāji var tikt pakļauti provokācijām un uzbrukumiem no Krievijas spēku puses visā Ukrainas teritorijā. Aktīvās karadarbības reģionos Latvijai nav praktisku iespēju nepieciešamības gadījumā sniegt ceļotājiem palīdzību. Valstspiederīgos, kas atrodas Ukrainā, aicinām sekot līdzi Ukrainas valsts iestāžu drošības norādēm.

Ja jums ir neatliekama vajadzība apmeklēt Ukrainu, rekomendējam pārvietoties pa sauszemes maršrutiem, kas ved uz vai caur ES/NATO dalībvalstīm!

Visiem ārvalstniekiem, ārvalstniekiem ar termiņa uzturēšanās atļaujam un personām bez valstiskās piederības, ieceļojot Ukrainā vai šķērsojot Ukrainu tranzītā, neatkarīgi no ieceļotāja vecuma jābūt noformētai veselības apdrošināšanas polisei, kas sedz ārstēšanās izdevumus Covid-19 saslimšanas gadījumā. Apdrošināšanas kompānijai jābūt reģistrētai Ukrainā, vai arī, ja reģistrēta citur, ar pārstāvniecību vai sadarbības partneri Ukrainā un jābūt vienam no sekojošiem dokumentiem:

 • dokuments par veikto pilnu vakcinācijas kursu;
 • PCR tests 72 stundas pirms ieceļošanas Ukrainā;
 • antigēna tests (SARS-CoV-2 (RAT)) 72 stundas pirms ieceļošanas Ukrainā.

No minētajām ieceļošanas prasībām tiek atbrīvotas šādas ieceļotāju kategorijas:

 • bērni, kas jaunāki par 12 gadiem;
 • pastāvīgi Ukrainā dzīvojoši ārvalstnieki ar uzturēšanās atļaujām;
 • bēgļi un patvēruma meklētāji;
 • Ukrainā akreditēto diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību, oficiālo starptautisko pārstāvniecību darbinieki un viņu ģimenes locekļi, starptautisko vai humāno misiju vai organizāciju locekļi;
 • regulāru kravas un pasažieru pārvadājumu apkalpes locekļi;
 • NATO dalībvalstu bruņoto spēku instruktori, kas piedalās apmācības programmās Ukrainas bruņotajiem spēkiem.

Noderīga informācija par ieceļošanu Ukrainā: šeit.

Informāciju par aktuāliem robežšķērsošanas punktiem lūdzam meklēt: https://dpsu.gov.ua/en/checkpoints/.

Aktuālā informācija par Covid-19 izplatību Ukrainā ir atrodama Veselības Ministrijas mājaslapā.

Informācija par vasaras perioda braukšanas ierobežojumiem pieejama šeit.

Nolīgums starp Eiropas Savienību un Ukrainu par kravu autopārvadājumiem pieejams šeit.

 

Papildināts 11.03.2022.

Ungārija: Ungārijas valdība atcēlusi visus Covid-19 ierobežošanas pasākumus. No 2022. gada 7. marta ieceļošana Ungārijā iespējama bez ierobežojumiem. Aktuālā Ungārijas iestāžu informācija par Covid-19 ir atrodama šeit:

Informatīvie tālruņa numuri konsultācijām (lūdzot savienot ar angliski runājošu operatoru): +36 80 277 455; +36 80 277 456

2021. gada 1. janvārī Ungārijā ieviesa jaunu ārvalstīs licencēto pārvadātāju reģistru – BIREG, kas tiek ieviesta nodokļu kontroles jautājumu regulēšanai. Sīkāka informācija pieejama šeit.

 

Papildināts 30.05.2022.

Uzbekistāna: no 2022. gada 16. marta Uzbekistānā atcelti visi ieceļošanas ierobežojumi un personām, ieceļojot valstī, nav jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts, kā arī nav jāievēro pašizolācija pēc ieceļošanas.

Uzbekistāna akceptēto Covid-19 laboratoriju saraksti pieejami:

 

Papildināts 22.06.2022.

Vācija: no 2022. gada 11. jūnija Vācija ir atvieglojusi ar Covid-19 izplatības ierobežošanu saistītos nosacījumus. Saskaņā ar aktuālo regulējumu personām,  kas pēc 11.06.2022. ieceļo Vācijā no valstīm, kuras nav iekļautas augsta riska reģionos, nav jāuzrāda sadarbīgspējīgs potēšanās/izslimošanas sertifikāts vai negatīvs Covid – 19 testa rezultāts. Arī  citi iepriekš spēkā esošie nosacījumi un ar tiem saistošie ierobežojumi (digitālā ieceļošanas reģistrācija, karantīnas pienākums, u.c.) ir atcelti.

Neskatoties uz augstāk minētajiem atvieglojumiem, rekomendējam pirms ceļošanas pārliecināties par aktuālajām prasībām šeit, jo situācija un prasības var tomēr mainīties un to neievērošana var būt par pamatu liegumam iebraukt valstī vai pārkāpuma gadījumā administratīvā soda piespriešanai. Tāpat norādām, ka komerciālo pārvadātāju prasības var atšķirties no oficiālajām prasībām, tādēļ vienmēr pirms ceļošanas aicinām iepazīties arī ar attiecīgo pakalpojumu sniedzēju prasībām.

Attiecībā uz pasākumiem Vācijā tiek piemērots tā saucamais 3G (pilnībā vakcinēts, izveseļojies vai ar testu), 2G (pilnībā vakcinēts, izveseļojies) vai 2G + (pilnībā vakcinēts un tests, izveseļojies un tests vai pilnībā vakcinēts ar balsts vakcīnu) princips.  Šie piekļuves ierobežojumi tiek attiecināti uz plašu pakalpojumu klāstu. Aicinām sekot līdzi pasākumu organizatoru prasībām.

No 2022. gada 31. maija Vācijā spēkā jauns valstu riska zonu iedalījums (līdz 2021. gada 31. jūlijam iedalījums sastāvēja no trīs riska zonām):

 • “Mainīgs saslimstības paveidu riska zona” (“Virusvarianten - Gebiete” apgabali ar tādu vīrusa veidu sastopamību, kas Vācijā vēl nav izplatīti).

Šobrīd neviena valsts nav iekļauta “Mainīgs saslimstības paveidu riska zonā”.

Prasības starptautiskos komercpārvadājumos iesaistītiem autovadītājiem

Ieceļojot no mainīgas saslimstības paveidu riska zona

No 2022. gada 3. marta “mainīgas saslimstības paveidu riska zonā” nav iekļauta neviena valsts.

Pilns saraksts pieejams: https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Risikogebiete_neu.html.

Autovadītāji, kuri pēdējās 10 dienās pirms ieceļošanas Vācijas teritorijā atradās “mainīgas saslimstības paveidu riska zonā”:

 • obligāta iepriekšēja reģistrācija vietnē https://www.einreiseanmeldung.de (forma ir pieejama vairākās valodās) tikai gadījumos, ja uzturēšanās ilgums Vācijā pārsniegs 72 stundas, un “mainīgas saslimstības paveidu riska zonā” pavadītas vairāk nekā 72 stundas;
 • ja persona pēdējo 10 dienu laikā atradusies kādā no mainīgas saslimstības paveidu riska zonā ietvertajām valstīm, iebraucot Vācijā,  obligāti jāuzrāda negatīva Covid-19 testa rezultāts:
  • negatīvs Covid-19 PĶR tests, kas nav vecāks par 48 stundām, vai ātrais antigēnu tests, kas nav vecāks par 24 stundām;
  • atveseļošanos no Covid-19 apliecinājums un pierādījums par Covid-19 vakcinācijas veikšanu netiek ņemti vērā, tādējādi, jāievēro Covid-19 testēšanas prasības. No 2021. gada 23. decembra arī antigēna tests netiek ņēmts vērā.
 • Obligāta pašizolācija, ja uzturēšanās ilgums Vācijā pārsniedz 72 stundas (bez izņēmumiem).

Personām, kuras tranzītā (bez apstāšanās) šķērsojušas “mainīgas saslimstības paveidu riska zonu”, augstas saslimstības riska zonu” vai “riska zonu” nav jāievēro pašizolācijas un nav jāveic iepriekšēja reģistrācija vietnē einreiseanmeldung.de.

Jautājumam, kas jādara, ja neplānoti tiek pārsniegts 72 stundu uzturēšanās periods Vācijā, Robert Koch-Institūts (RKI) sniedzis skaidrojumu, ka vadītājam pirms ieceļošanas valstī jāveic Covid-19 pārbaude (tests), ja pastāv risks, ka 72 stundu uzturēšanās periods Vācijā tiks pārsniegts.

Visi iepriekšminētie pierādījumi tiek pieņemti vācu, angļu, franču, itāļu vai spāņu valodā – rakstiskā vai digitālā formātā.

Pilnu valstu sarakstu skatīt šeit: https://www.rki.de/risikogebiete.

Aktuālu informāciju par valstu klasifikāciju atbilstoši apdraudējuma līmenim var atrast https://www.rki.de/risikogebiete (vācu / angļu valodā).

Aicinām apmeklēt tās Vācijas federālās zemes vietni, uz kuru dodaties, kurā dzīvojat vai kurā plānojat uzturēties, jo Federālo zemju iekšējie noteikumi var atšķirties. Sīkāka informācija pieejama šeit.

Visaptveroša informācija atrodama speciāli izveidotajā portālā šeit

Braukšanas ierobežojumu atvieglojumu saraksts vācu valodā pieejams BAG apkopotajā materiālā un Vācijas Federālās transporta un digitālās infrastruktūras ministrijas materiālā https://www.bmvi.de/SharedDocs/DE/Anlage/K/Corona/bundeslaender-ausnahme-lkw-sonn-und-feiertage.pdf?__blob=publicationFile.

 

Papildināts 15.08.2022.

Ziemeļmaķedonija: atcelti ar Covid-19 saslimšanu saistītie ieceļošanas ierobežojumi un personām, ieceļojot valstī, nav jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts, kā arī nav jāievēro pašizolācija pēc ieceļošanas.

Ziemeļmaķedonijas sauszemes robeža ir atvērta, tomēr, lai to šķērsotu tranzītā, lūdzam pārliecināties par tiesībām ieceļot kaimiņvalstīs, kurās spēkā varētu būt ieceļošanas ierobežojumi.

Sejas aizsargmasku lietošana sabiedriskās vietās ir obligāta ar medicīnas pakalpojumu sniegšanu saistītās iestādēs un pārvietojoties sabiedriskajā transportā.

Ziemeļmaķedonijas Veselības ministrija aicina personas ar saslimšanas simptomiem meklēt palīdzību, zvanot +389 78 387 194 vai +389 2 15 123.

Cita noderīga informācija saistībā ar Covid-19 Ziemeļmaķedonijas valdības izveidotajā mājas lapā.

 

Papildināts 05.04.2022.

Zviedrija: no 2022. gada 1. aprīļa Zviedrija ir atcēlusi visus ar Covid-19 saistītos ieceļošanas aizliegumus.

Visas personas pēc ieceļošanas tiek aicinātas ievērot Zviedrijas atbildīgo iestāžu norādījumus par preventīviem pasākumiem šīs infekcijas izplatības ierobežošanā. Visiem (t.s. ieceļotājiem) būtu jāpaliek mājās un jāizvairās no kontaktiem ar citiem, ja ir konstatēti Covid-19 simptomi (pat ja ir pašveikta antigena testa negatīvs rezultāts).

Atbildīgā institūcija par ārkārtas mēru pieņemšanu Zviedrijā ir Sabiedrības veselības aģentūra. Tā ir izdevusi vadlīnijas, kas būtu jāievēro visiem, kuri ieceļo Zviedrijā: https://www.folkhalsomyndigheten.se/the-public-health-agency-of-sweden/communicable-disease-control/covid-19/if-you-are-planning-to-travel/recommendations-for-those-travelling/.

Aktuālā Zviedrijas iestāžu informācija par Covid-19 ir atrodama šeit: https://www.folkhalsomyndigheten.se/the-public-health-agency-of-sweden/communicable-disease-control/covid-19/.

Neatliekamo medicīnisko palīdzību var izsaukt pa tālruni 112. Lai iegūtu medicīnisku padomu vai saņemtu informāciju, kā pieteikties vizītei pie ārsta, nepieciešams zvanīt 1177 (no ārvalstīm: +46 77 111 7700). Informācija iegūstama arī mājaslapās: www.1177.se un www.krisinformation.se.

Nacionālais informatīvais tālrunis Zviedrijā, uz kuru zvanīt ārkārtas situācijās par jebkuru jautājumu saistībā ar Covid-19 vīrusu, bet ne slimības simptomiem, ir 11313.

Zviedrijas Ārlietu ministrijas aktuālā informācija un brīdinājumi Mobilo telefonu aplikācijā “UD Resklar” (aplikācija ir Zviedru valodā).

 


Ieteikt šo rakstu