No šī gada 1. jūlija vairākos reģionālo autobusu kustības sarakstos Vidzemē ieviestas izmaiņas – izveidota jauna pietura Zvārtavas pagastā, maršrutos Valmieras, Valkas un Limbaži novados dažiem reisiem mainīti uzsākšanas laiki.
Līdz ar to, ka Valkas novada Zvārtavas pagastā uz autoceļa V248 Cirgaļi–Palsmane–Ūdrupe ir jaunizveidota pietura “Mierkalns” (virzienā uz Gaujienu), tā turpmāk tiks iekļauta divos reģionālās nozīmes autobusu maršrutos – nr. 5409 Smiltene–Aumeistari–Gauja–Gaujiena un nr. 6505 Valka–Aumeistari–Smiltene (visos reisos no Aumeistariem). Šajos reisos Gaujienas virzienā iedzīvotāji tiek aicināti vairs neizmantot iepriekšējo pieturu “Mierkalns”, kas atrodas krustojuma otrā pusē uz autoceļa V229 Vecbilska–Cirgaļi.
Reģionālās nozīmes autobusu maršrutā nr. 5395 Valmiera–Brenguļi–Pūpoli–Valmiera diviem reisiem no Valmieras autoostas tiek mainīti uzsākšanas laiki – trešdienās (no 1. maija līdz 31. augustam) un sestdienās (svētku dienās no 1. maija līdz 31. augustam) autobuss vakara reisos turpmāk izbrauks agrāk - plkst. 17.10 (iepriekš – plkst. 19.05).
Reģionālās nozīmes autobusu maršrutā nr. 7599 Rīga–Valmiera turpmāk katru dienu pēcpusdienas reiss no Rīgas būs desmit minūtes vēlāk – plkst. 16.05 (iepriekš – plkst. 15.55).
Reģionālās nozīmes autobusu maršrutā nr. 7600 Rīga–Valka diviem rīta reisiem no Valkas mainīti uzsākšanas laiki – autobuss turpmāk no autoostas izbrauks plkst. 10.10 (iepriekš - plkst. 10.15), Valmieras autoostā stāvēs 15 minūšu pauzē (5 minūtes ilgāk), Rīgas starptautiskajā autoostā iebrauks līdzšinējā laikā (plkst. 13.35), kā arī otrajā reisā no Valkas autoostas izbrauks plkst. 11.55 (iepriekš plkst. 12.00), Valmieras autoostā stāvēs 15 minūšu pauzē (5 minūtes ilgāk) un Rīgas starptautiskajā autoostā iebrauks līdzšinējā laikā (plkst. 15.25).
Lai iedzīvotājiem nodrošinātu iespēju izmantot sabiedrisko transportu, dodoties uz Api ar savienotajiem autobusu reisiem, reģionālās nozīmes autobusu maršrutā nr. 7803 Valmiera–Aloja–Salacgrīva turpmāk katru dienu reiss no Salacgrīvas būs agrāk – plkst. 13.00 (iepriekš – plkst. 13.25).
Reģionālā sabiedriskā transporta pakalpojumus minētajos autobusu maršrutos nodrošina SIA “VTU Valmiera”. Izmaiņas ATD saskaņojusi ar Vidzemes plānošanas reģionu.
Aicinām pasažierus sekot līdzi aktuālajai informācijai un jaunajiem kustības sarakstiem reģionālo autobusu pieturās, autoostās, ATD mājaslapā un pārvadātāju informācijas kanālos, kā arī portāla 1188.lv sadaļā “Satiksme”.
Papildu informācijai:
Sanita Heinsberga
VSIA “Autotransporta direkcija”
Komunikācijas speciāliste
E-pasts: sanita.heinsberga@atd.lv