Latvijā veic tirgus izpēti dzelzceļa pasažieru pārvadājumu sniegšanai no 2025. gada

Lai noskaidrotu dzelzceļa pasažieru pārvadātāju interesi darboties Latvijā, Autotransporta direkcija ir izsludinājusi tirgus izpēti, kā to paredz ES normatīvais regulējums. Latvijā šāda izpēte notiek pirmo reizi.

Dzelzceļa pārvadājumu tirgus izpēte notiek par visu Latvijas iekšzemes dzelzceļa pasažieru pārvadājumu segmentu, respektīvi, par interesi sniegt sabiedriskā transporta pakalpojumus elektrificētajās un neelektrificētajās dzelzceļa līnijās. Tas ietver arī dzelzceļa līnijas, kurās pakalpojumu plānots sniegt ar bateriju vilcieniem. Vienlaikus ieinteresēts pakalpojuma sniedzējs var iesniegt piedāvājumu operatora pakalpojumu nodrošināšanai gan par visu apjomu – elektrificētām un neelektrificētām līnijām –, gan tikai par atsevišķiem segmentiem – tikai par elektrificētām vai tikai neelektrificētām līnijām –, gan arī par atsevišķām dzelzceļa līnijām un maršrutiem.

Tirgus izpēte notiek par pakalpojuma sniegšanas līguma termiņu uz 10 gadiem ar pakalpojumu uzsākšanas laiku 2025. gada 1. janvārī.

Pretendentam jābūt profesionālam pakalpojumu sniedzējam ar dzelzceļa pārvadātāja licenci, vismaz piecu gadu pieredzi sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanā dzelzceļa līnijās un pozitīviem darbības rādītājiem, ko apliecina pasažieru apmierinātības izpēte ar pasažieru apmierinātības rādītāju vismaz 80%.

Tirgus izpēte tiek veikta atbilstoši Eiropas Savienība regulai Nr.1370/2007 par sabiedriskā pasažieru transporta pakalpojumiem, izmantojot dzelzceļu un autoceļus. Informatīvs paziņojums par dzelzceļa pārvadājumu tirgus izpēti ir publicēts Eiropas Savienības oficiālajā vēstnesī. Interesentiem pieteikumi jāiesniedz līdz 2022. gada 14. aprīlim.

Plašāka informācija pieejama Autotransporta direkcijas mājaslapā: https://www.atd.lv/lv/tirgus-izp%C4%93te

 
Baiba Ābelniece
Ministra padomniece komunikācijas jautājumos
Tālrunis: +371 26624221, 67028050

Ieteikt šo rakstu