Visi vilciena reisi maršrutā Rīga–Gulbene tiks izpildīti visu gadu; tiks atklāts jauns autobusu maršruts Daugavpils–Līvāni

Šodien, 2021. gada 17. septembrī, Sabiedriskā transporta padome lēma, ka vilciena maršrutā Rīga–Gulbene reiss, kas Rīgā sestdienās tiek uzsākts plkst.8.01 un Gulbenē – plkst.18.11, tiks nodrošināts visu gadu (līdz šim abiem reisiem tika noteikta sezonalitāte vasaras periodā). Tāpat tika lemts uz eksperimenta laiku – četriem mēnešiem – atklāt jaunu maršrutu Daugavpils–Līvāni, kurā tiks nodrošināti divi vakara reisi, kā arī atklāt jaunu reisu no Ķekavas līdz Rīgai. Sabiedriskā transporta padome, izvērtējot eksperimentālo reisu rezultātus maršrutā Nr.5526 Aizkraukle–Ērberģe un Nr.6337 Skrunda–Nīkrāce, pieņēma lēmumu tos saglabāt arī turpmāk.

Kopš 2021. gada 1. jūnija maršrutā Rīga–Gulbene nedēļas nogalēs tiek nodrošināti pasažieru pārvadājumi pa dzelzceļu. Sākotnēji reiss, kas Rīgā sestdienās tiek uzsākts plkst.8.01, bet Gulbenē – plkst.18.11, bija sezonāls un tika izpildīts no 1. jūnija līdz 26. septembrim, bet, izvērtējot pasažieru skaitu abos reisos, tika pieņemts lēmums tos nodrošināt visu gadu. Līdz šim vidējais pārvadāto pasažieru skaits reisā no Rīgas līdz Gulbenei bija 75 pasažieri, bet no Gulbenes līdz Rīgai – 73; atsevišķos reisos pasažieru skaits sasniedza līdz pat 150. Ņemot vērā, ka ziemas periodā gaidāms pasažieru skaita samazinājums, plānots, ka nākamā gada jūlijā jautājums tiks skatīts atkārtoti. Vilciens, kas no Rīgas piektdienās izbrauc plkst.19.01 un svētdienās – plkst.12.01, bet no Gulbenes sestdienās – plkst.6.43 un svētdienās – 15.45, arī turpmāk kursēs visa gada garumā.

Lai iedzīvotāji vakarpusē varētu nokļūt no Daugavpils Serguntā, Nīcgalē un Līvānos (un otrādi), uz eksperimenta laiku tiks atklāts jauns maršruts Nr.7014 Daugavpils–Līvāni. Plānots, ka reiss Daugavpils autoostā darbadienās tiks uzsākts plkst.18.30, bet pieturā Līvāni – plkst.20.30. Četru mēnešu ilgā laika periodā izvērtējot pasažieru skaitu, tiks pieņemts lēmums par to iekļaušanu kopējā maršrutu tīklā.

Ņemot vērā, ka rīta stundās ir palielinājies pasažieru skaits reisos, kas tiek izpildīti no Ķekavas līdz Rīgai, maršrutā Nr.6844 Rīga–Valdlauči–Pļavniekkalns–Ķekava tiks atklāts jauns reiss. Plānots, ka autobuss no pieturas Ķekavas ciems darbadienās izbrauks plkst.6.50.

Šā gada vasarā tika atklāti eksperimentālie reisi maršrutā Nr.5526 Aizkraukle–Ērberģe un Nr.6337 Skrunda–Nīkrāce, un, izvērtējot to rezultātus, pieņemts lēmums tos iekļaut kopējā maršrutu tīklā. Tādējādi maršruta Aizkraukle–Ērberģe reiss, kas pieturā Ērberģe trešdienās tiek uzsākts plkst.9.35, bet Aizkraukles autoostā – 13.45, tiks izpildīts visu gadu. Savukārt maršruta Skrunda–Nīkrāce reisā kas Skrundas autoostā trešdienās tiek uzsākts plkst.7.20, bet pieturā Nīkrāce – plkst.17.01, tiks iekļauta pieturā Tukuma dzirnavas un Pagastmāja (pasažieru apmaiņa nenotiks pieturā Bērzkrogs, Zemgaļi un Nīkrāces pagrieziens). Pirmdienās, otrdienās, ceturtdienās un piektdienās autobuss brauks pa ierasto maršrutu.

Autotransporta direkcija vēl informēs detalizētāk par izmaiņām minētajos autobusu maršrutos.

 

Par valsts SIA Autotransporta direkcija

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Regulāri veicot sabiedriskā transporta finanšu analīzi un auditu, direkcija nodrošina vienotu, nepārtrauktu un pieejamu sabiedriskā transporta sistēmu visā valstī. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.

 

Papildu informācijai:
Lilita Pelčere,
VSIA Autotransporta direkcija
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: + 371 67356129

 


Ieteikt šo rakstu