Virzība uz zaļāku sabiedrisko transportu: daļa jauno autobusu ir bezizmešu

Stājoties spēkā jaunajam līgumam ar pārvadātājiem, kopš 2021. gada 1. augusta reģionālajā maršrutu tīklā pirmo reizi pasažieru pārvadājumi tiek nodrošināti ar bezizmešu autobusiem. Pārvadātāji piecās maršrutu tīkla daļās – “Pierīga”, “Bauska”, “Liepāja”, “Kuldīga, Saldus” un “Daugavpils, Krāslava” – uzsākuši sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu ar 305 autobusiem, no kuriem 9% ir bezizmešu, veicinot zaļo domāšanu un samazinot transportlīdzekļu izplūdes gāzu negatīvo ietekmi uz apkārtējo vidi.

Par jaunajiem bezizmešu autobusiem, ieguvumiem videi, kā arī ērtībām pasažieriem TV raidījumu vadītāja Māra Sleja sarunājas ar AS “Nordeka” un SIA “Latvijas sabiedriskais autobuss” pārstāvi: https://bit.ly/3yi47LQ

Elektroautobusi kursē 26 maršrutos lotē “Pierīga”, “Bauska”, “Liepāja” un “Kuldīga, Saldus”, kurus apkalpo SIA “Latvijas sabiedriskais autobuss”, AS “Nordeka” un “Liepājas autobusu parks”. Maršrutu saraksts pieejams šeit.

Daļā autobusu ir uzstādītas saules baterijas, kas nodrošina kondicioniera darbību autobusā, bezvadu internetu, kā arī nākamās pieturas attēlošanu ekrānā un atskaņošanu skaļruņos. Jaunie autobusi nerada liekus izmešus atmosfērā, kā arī sniedz papildu ērtības pasažieriem, nodrošinot patīkamu un klusu vidi autobusa salonā.

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem Latvijā viens autobuss ne tikai saīsina sastrēgumu aptuveni 52 vieglo automobiļu garumā, bet arī samazina gaisa piesārņojumu. Viens vieglais automobilis vidēji izdala ap 200 g/km CO2, bet 52 vieglie automobiļi kopā rada vidēji 10 400 g/km CO2 izmešu. Savukārt viens autobuss rada vien 900 g/km CO2 jeb, izdalot uz 52 autobusa pasažieriem, 17,3 g/km CO2 izmešu. Tādēļ Autotransporta direkcija aicina biežāk izmantot sabiedrisko transportu, kas ir videi draudzīgāks pārvietošanās līdzeklis, īpaši, ja tiek izmantots elektroautobuss, kas nerada negatīvu ietekmi uz vidi.

No 1. augusta maršrutu tīkla daļā “Pierīga” sabiedriskā transporta pakalpojumus nodrošina AS “Nordeka”, “Liepājas autobusu parks” un SIA “Latvijas sabiedriskais autobuss”; lotē “Bauska” – AS “Nordeka”; “Liepāja” – AS “Liepājas autobusu parks”; “Kuldīga, Saldus” – SIA “Latvijas sabiedriskais autobuss”; “Daugavpils, Krāslava” – SIA “Daugavpils autobusu parks”. Autotransporta direkcija sekos līdzi sabiedriskā transporta pakalpojumu kvalitātei ne tikai līguma uzsākšanas brīdī, bet arī visu 10 gadu garumā, kad tas būs spēkā.

 

Par valsts SIA Autotransporta direkcija

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Regulāri veicot sabiedriskā transporta finanšu analīzi un auditu, direkcija nodrošina vienotu, nepārtrauktu un pieejamu sabiedriskā transporta sistēmu visā valstī. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.

Papildu informācijai:
Zane Plone,
VSIA Autotransporta direkcija
Sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr.: + 371 28627003

Ieteikt šo rakstu