Valdība piešķir pagaidu izņēmumu transportlīdzekļu vadītāju braukšanas un atpūtas laika regulējumam

Šodien, 26.martā, Ministru kabinets lēma atbalstīt īslaicīgu un ierobežotu transportlīdzekļu vadītāju braukšanas un atpūtas laika izpildes atvieglošanu. Šāds atvieglojums attieksies uz autovadītājiem, kuri iesaistīti iekšzemes un starptautiskos pārvadājumos un darbosies Latvijas Republikas teritorijā.

Eiropas Parlamenta un Padomes noteiktais regulējums ļauj  steidzamos gadījumos dalībvalstīm piešķirt pagaidu izņēmumu no transportlīdzekļu vadītāju braukšanas un atpūtas laika uz laiku, kas nepārsniedz 30 dienas, tūlīt to darot zināmu Komisijai.

Ņemot vērā, ka ar 2020. gada 12. marta Ministru kabineta rīkojumu Nr.103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, ar kuru no lēmuma pieņemšanas brīža ir izsludināta visā valsts teritorijā ārkārtējā situācija līdz 2020. gada 14. aprīlim ar mērķi ierobežot COVID-19 izplatību ārkārtējās situācijas spēkā esamības laikā, nepieciešams īstenot īslaicīgu un ierobežotu transportlīdzekļu vadītāju braukšanas un atpūtas laika izpildes atvieglošanu.

Minētie atvieglojumi paredz, ka no 2020. gada 26. marta līdz 2020. gada 25. aprīlim:

  • ikdienas transportlīdzekļu vadīšanas laikposms nedrīkst pārsniegt 11 stundas (esošo deviņu stundu vietā);
  • iknedēļas transportlīdzekļa vadīšanas laikposms nepārsniedz 60 stundas (esošo 56 stundu vietā);
  • kopējais uzkrātais transportlīdzekļa vadīšanas laikposms divu secīgu nedēļu laikā nepārsniedz 96 stundas (esošo 90 stundu vietā);
  • pēc piecarpus stundu (esošo četrarpus stundu vietā) transportlīdzekļa vadīšanas stundām  transportlīdzekļa vadītājs ņem vismaz 45 minūšu pārtraukumu, izņemot gadījumu, ja viņš sāk atpūtas laikposmu;
  • 45 stundu regulāro iknedēļas atpūtu var saīsināt līdz 24 stundām, neprasot to kompensēt.

Šobrīd līdzīgi izņēmumi, pamatojoties uz Regulas Nr.561/2006 14.panta 2.punktu, ir pieņemti Austrijā, Horvātijā, Nīderlandē, Slovākijā, Slovēnijā, Grieķijā,  Luksemburgā, Polijā, Apvienotā Karalistē, Beļģijā, Bulgārijā, Zviedrijā, Portugālē, Dānijā, Francijā, Maltā, Īrijā, Spānijā  un Rumānijā.

 

Komunikācijas nodaļa
Tālr.: 67028390

Ieteikt šo rakstu