Uzsāk kampaņu “Pamēģini sabiedrisko!”: piecās maršruta tīkla daļās mūsdienīgi autobusi ar papildu ērtībām pasažieriem

Lai pasažieriem nodrošinātu kvalitatīvus, ērtus, drošus un mūsdienīgus sabiedriskā transporta pakalpojumus, pakāpeniski veicinot autobusu modernizāciju Latvijā, no šī gada 1. augusta piecās maršrutu tīkla daļās – “Pierīga”, “Bauska”, “Liepāja”, “Kuldīga, Saldus” un “Daugavpils, Krāslava” – stājies spēkā jauns līgums ar pārvadātājiem, un tas būs spēkā 10 gadus. Pārvadātāji šajās piecās maršrutu tīkla daļās uzsākuši sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu ar 305 autobusiem, no kuriem 61% izlaiduma gads ir 2021. gads.

Autotransporta direkcija aicina ikvienu pamēģināt jauno sabiedrisko transportu un uzzināt sīkāk par uzlabojumiem autobusos, noskatoties kampaņas video ar TV personības Mārtiņa Spura dalību: https://bit.ly/3g6d8Bu

Pārvietoties jaunajos autobusos būs daudz ērtāk, drošāk un patīkamāk – visi autobusi ir aprīkoti ar ventilācijas un apkures iekārtām, lai transportlīdzekļa salonā nodrošinātu gaisa temperatūru robežās no +160 C līdz +240 C atbilstoši sezonai; autobusu salonā informācija par gaidāmajām pieturām tiek paziņota audio un vizuālā formātā; sēdvietas ir aprīkotas ar drošības jostu, individuālo apgaismojumu un ventilāciju; ir pieejami bezskaidras naudas norēķini un wi-fi; autobusos ir uzstādīta elektroniskā kontroles ierīce (GPS) un videonovērošana, kas fiksē biļešu tirdzniecības zonu, kā arī autobusu salons ir plašāks, nodrošinot ērtāku uzturēšanos sēdvietās brauciena laikā. Kampaņas “Pamēģini sabiedrisko!” laikā pasažieri tiks informēti par visiem ieviestajiem transportlīdzekļu uzlabojumiem piecās maršruta tīkla daļās un modernizācijas attīstību un ieviešanu turpmāk.

No 1. augusta maršrutu tīkla daļā “Pierīga” sabiedriskā transporta pakalpojumus nodrošina AS “Nordeka”, “Liepājas autobusu parks” un SIA “Latvijas sabiedriskais autobuss”; lotē “Bauska” – AS “Nordeka”; “Liepāja” – AS “Liepājas autobusu parks”; “Kuldīga, Saldus” – SIA “Latvijas sabiedriskais autobuss”; “Daugavpils, Krāslava” – SIA “Daugavpils autobusu parks”. Autotransporta direkcija sekos līdzi sabiedriskā transporta pakalpojumu kvalitātei ne tikai līguma uzsākšanas brīdī, bet arī visu 10 gadu garumā, kad tas būs spēkā.

Šobrīd līgums ar konkursa uzvarētājiem ir noslēgts deviņās no 16 maršrutu tīkla daļām, kas kopumā sastāda 58% no visa maršrutu tīkla. Lotē “Liepāja”, “Kuldīga, Saldus”, “Pierīga”, “Bauska” un “Daugavpils, Krāslava” līgums stājies spēkā 2021. gada 1. augustā, bet lotē “Cēsis”, “Ogre, Aizkraukle”, “Jēkabpils, Preiļi, Līvāni” un “Limbaži, Sigulda” tas stāsies spēkā 2022. gada 1. jūlijā.

 

Par valsts SIA Autotransporta direkcija

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Regulāri veicot sabiedriskā transporta finanšu analīzi un auditu, direkcija nodrošina vienotu, nepārtrauktu un pieejamu sabiedriskā transporta sistēmu visā valstī. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.

 

Papildu informācijai:
Lilita Pelčere,
VSIA Autotransporta direkcija
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: + 371 67356129

 


Ieteikt šo rakstu