Uzlabojoties sabiedriskā transporta pakalpojuma kvalitātei un drošībai, būtiski palielinās pārvadāto pasažieru skaits

2017.gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar analogu periodu 2016.gadā, maršrutu tīkla daļā Kuldīga un Saldus ir būtiski pieaudzis maksājošo pasažieru skaits un palielinājušies ieņēmumi. Pieaugums skaidrojams ar to, ka kopš šā gada 1.janvāra abās maršrutu tīkla daļās ir uzlabojusies sabiedriskā transporta pakalpojuma kvalitāte, pasažieru pārvadājumus nodrošinot ar jaunākiem, ērtākiem un drošākiem autobusiem. Turklāt SIA Tukuma auto, kas šobrīd apkalpo abas maršrutu kopas, ir aprīkojusi savus autobusus ar videonovērošanu, tādējādi uzlabojot arī transportlīdzekļu vadītāja kontroles iespējas.

Maršrutu tīkla daļā Saldus un Kuldīga kopš 2017.gada 1.janvāra pasažieri tiek vesti ar autobusiem, kuru vidējais vecums ir trīs gadi, tādējādi ir būtiski uzlabojusies pakalpojuma kvalitāte, ērtības, kā arī pakalpojuma drošība. Turklāt pirms atklāta konkursa sludināšanas Autotransporta direkcija izvērtēja maršrutu tīklu konkrētajos novados, vēl vairāk pielāgojot pakalpojuma priekšmetu – maršrutu tīkla daļu – pasažieru pārvietošanās paradumiem un pieprasījumam. Līdz ar to šā gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar analogu periodu pērn, maksājošo pasažieru skaits maršrutu kopā Saldus ir pieaudzis par 47%, līdz ar to par 35% pieauguši arī ieņēmumi no pārdotajām biļetēm. Savukārt maršrutu tīkla daļā Kuldīga tika pārvadāts par 12% vairāk pasažieru, nekā 2016.gada pirmajos trīs mēnešos, un ieņēmumi ir palielinājušies par 10%.

“Tas, kā šobrīd tiek nodrošināti pasažieru pārvadājumi Kuldīgas un Saldus lotē, liecina, ka iedzīvotājiem ir būtiska pakalpojuma kvalitāte un ka izvirzīt augstākas kvalitātes prasības pērn organizētajā konkursā bijis pareizs lēmums. Mēs noteikti turpināsim aktīvi strādāt, lai sabiedrisko transportu padarītu ērtāku, komfortablāku un pasažieriem drošāku. Šobrīd tā ir viena no direkcijas prioritātēm. Pasažieru skaits katru gadu sarūk par aptuveni 5%, tādēļ ir jādara viss iespējamais, lai iedzīvotāji brauktu uz darbavietu, ārstniecības iestādēm, tirdzniecības vietām vai jebkur citur ar sabiedrisko transportu, nevis meklētu citu alternatīvu, kā sasniegt galamērķi,” uzsver Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš.

“No iedzīvotājiem esam saņēmuši daudz labu vārdu un pozitīvu atsauksmju par braukšanu autobusos, kas Kuldīgas novadā kursē kopš šī gada sākuma. Autobusi ir jauni un labi kopti, iedzīvotājiem tajos ir daudz ērtāk un patīkamāk braukt uz skolu, darbu, pie ārsta vai uz mazdārziņu,” pauž Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa. 

SIA Tukuma auto savos transportlīdzekļos ierīkojis videonovērošanu, tādējādi palielinot kontroles funkciju, jo šobrīd gan pārvadātāja, gan Autotransporta direkcijas kontrolieri var tiešsaistē redzēt autobusa vadītāju un gadījumā, ja pasažierim netiktu izsniegta biļete, operatīvi reaģēt. Būtiski, ka līdz šim pārkāpumi SIA Tukuma auto darbībā nav konstatēti. Plānots, ka pēc 2020.gada videonovērošana būs obligāta prasība visos autobusos.  

SIA Tukuma auto maršrutu tīkla daļu Saldus un Kuldīga apkalpo kopš 2017.gada 1.janvāra, jo pārvadātājs uzvarēja pērn Autotransporta direkcijas organizētajā atklātajā konkursā par sabiedriskā transporta pakalpojuma nodrošināšanu abās maršrutu kopās.

 

Par valsts SIA Autotransporta direkcija

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Regulāri veicot sabiedriskā transporta finanšu analīzi un auditu, direkcija nodrošina vienotu, nepārtrauktu un pieejamu sabiedriskā transporta sistēmu visā valstī. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.

 

Papildu informācijai:
Zane Plone,
VSIA Autotransporta direkcija
Sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr.: + 371 67686485; + 371 28627003

Ieteikt šo rakstu