Turpmāk taksometra vadītāju reģistrācija būs tikai elektroniski

No šī gada 3. marta taksometru un vieglo automobiļu vadītāju reģistrācija pasažieru komercpārvadājumiem tiek veikta tikai elektroniskā formātā un vairs netiek izsniegtas plastikāta vadītāju apliecības. Turpmāk taksometru un vieglo automobiļu vadītājs tajā pašā dienā, kad tiek veikta reģistrācija Taksometru vadītāju reģistrā, var uzsākt sniegt pasažieru komercpārvadājumu pakalpojumu.

Vienlaikus, lai nodrošinātu pasažiera tiesības zināt pamatinformāciju par pakalpojuma sniedzēju, uz transportlīdzekļa priekšējā paneļa pasažiera pusē ir jābūt skaidri redzamam autovadītāja vārdam, uzvārdam un reģistrācijas numuram Taksometru vadītāju reģistrā, kā arī juridiskās personas-pārvadātāja nosaukumam. Informācijai jābūt datorrakstā uz balta fona ar melniem burtiem un cipariem (kas augstumā ne īsāki par trīs milimetriem).

Izmaiņas mazinās iepriekš pastāvējušos riskus. Piemēram, taksometru vadītāji nedrīkstēja uzsākt pakalpojumu sniegšanu, ja nebija saņēmuši fizisko apliecību, kaut gan bija jau iekļauti Taksometru vadītāju reģistrā. Kā arī no reģistra izslēgtie taksometru vadītāji varēja maldināt, apliecību vienkārši novietojot uz automobiļa priekšējā paneļa.

Izmaiņas saistītas arī ar administratīvajiem pārkāpumiem. Turpmāk Taksometru vadītāju reģistrā tiks reģistrētas tikai tās personas, kurām pēdējo sešu mēnešu laikā nav stājies spēkā nolēmums par naudas soda piemērošanu saistībā ar administratīvā pārkāpuma izdarīšanu, veicot pasažieru komercpārvadājumus ar taksometru un vieglo automobili. Prasība, ka kopējais soda punktu skaits nedrīkst pārsniegt septiņus, paliek nemainīga.

Likumdošanas izmaiņas nosaka, ka atkārtoti reģistrējoties Taksometru vadītāju reģistrā, valsts valodas zināšanas apliecinošs dokuments nav jāiesniedz tiem šoferiem, kuri reģistrējušies 2020. gada 17. augustā un vēlāk. Savukārt, veicot komercpārvadājumus ar vieglo automobili, turpmāk informāciju par tīmekļvietnes vai mobilās lietotnes pakalpojuma sniedzēju un pārvadātāju ir jāizvieto ārpusē uz autotransporta līdzekļa abām priekšējām durvīm, neizmantojot durvju stikloto daļu.

Ikviens taksometra pasažieris, atbildīgo kontroles institūciju vai arī uzņēmumu, kas organizē pasažieru komercpārvadājumus, pārstāvis var pārbaudīt taksometru vadītāju reģistrācijas statusu (derīgs / nederīgs) Autotransporta direkcijas mājaslapā pieejamajā Taksometru vadītāju reģistrā, kā arī redzēt informāciju par no Taksometru vadītāju reģistra izslēgtajiem vadītājiem. Svarīgi ir zināt šofera vārdu, uzvārdu vai Taksometru vadītāja reģistrācijas numuru.

Izmaiņu pamatā ir Ministru kabineta (MK) apstiprinātie grozījumi jomu regulējošajos normatīvajos aktos – MK noteikumi Nr. 149 "Vadītāju reģistrācijas noteikumi pasažieru komercpārvadājumiem ar taksometru un vieglo automobili", MK noteikumi Nr. 405 "Noteikumi par pasažieru komercpārvadājumiem ar taksometru”, MK noteikumi Nr. 389 "Noteikumi par pasažieru komercpārvadājumiem ar vieglo automobili".

Atgādinām, ka no 2018. gada 1. jūnija vieglā transportlīdzekļa vadītāji, tostarp taksometru vadītāji, kuri nav reģistrējušies Taksometru vadītāju reģistrā, nedrīkst nodrošināt pasažieru komercpārvadājumus. Savukārt komersantiem, kas veic pasažieru komercpārvadājumus ar vieglo automobili, jābūt saņemtai licencei un licences kartītei. Informācija par licencētajiem pārvadātāju un pašpārvadājumu veicējiem arī ir pieejama Autotransporta direkcijas mājaslapā.Papildu informācija:

Tālr. +371 67280485

E-pasts: info@atd.lv

twitter.com/ATD_LV

facebook.com/AutotransportaDirekcija


Ieteikt šo rakstu