Turpinot reģionālo maršrutu tarifu vienādošanu, no 1.janvāra samazināsies biļešu cenas trīs SIA AIPS apkalpotajos maršrutos

Turpinot tarifu vienādošanu vietējās nozīmes maršrutos, no 2017.gada 1.janvāra tiks mainīta braukšanas maksa trīs SIA AIPS apkalpotajos garajos maršrutos bijušajā Bauskas rajonā. Tādējādi pasažieri par braucienu reģionālo maršrutu autobusos maksās pēc vienādiem principiem. Biļetes cena samazināsies, braucot attālumu, kas garāks par 60 kilometriem, maršrutā Nr.6400 Bauska–Bārbele–Skaistkalne–Vārpa–Bauska, Nr.6375 Bauska–Vecumnieki–Bārbele–Bauska un Nr.6380 Bauska–Bardžūni–Paņemūne–Bauska.

Turpmāk visos SIA AIPS apkalpotajos maršrutos braukšanas maksa būs tāda pati, kā citos vietējās nozīmes maršrutos visā Latvijā. Ņemot vērā, ka maršrutā Nr.6400 Bauska–Bārbele–Skaistkalne–Vārpa–Bauska, Nr.6375 Bauska–Vecumnieki–Bārbele–Bauska un Nr.6380 Bauska–Bardžūni–Paņemūne–Bauska, braucot attālumu, kas ir garāks par 60 kilometriem, biļetes cena bija augstāka par plānoto vienoto tarifu, no 1.janvāra tā tiks samazināta. Biļetes cenas samazinājums būs līdz 0,30 eiro. Pārējos SIA AIPS apkalpotajos maršrutos braukšanas maksa paliks nemainīga. Tāpat biļetes cena nemainīsies, braucot attālumu līdz 60 kilometriem minētajos trīs maršrutos.

2015.gada nogalē Autotransporta direkcija īstenoja tarifu vienādošanas pirmo posmu, izlīdzinot tos lielākajā daļā Latvijas. Vietās, kur braukšanas maksa bija būtiski zemāka vai, tieši otrādi, augstāka par plānoto vienoto tarifu, tika ieviesti starpposmi, nosakot, ka attiecīgajos reģionos tarifi pilnībā tiks vienādoti 2016. vai 2017.gadā. Braukšanas maksa tiek noteikta tā, lai visi Latvijas iedzīvotāji neatkarīgi no viņu atrašanās vietas par braucienu sabiedriskajā transportā maksātu pēc vienādiem principiem. Izlīdzinot braukšanas tarifus visā valstī, ir iespējams turpināt veidot vienotu maršrutu tīklu, ieviest abonementa biļetes un vienotu vilciena un autobusa biļeti.

Ņemot vērā, ka braukšanas maksa SIA AIPS apkalpotajos maršrutos gandrīz pilnībā tika izlīdzināta jau tarifu vienādošanas pirmajā solī, kopš šā gada 1.oktobra pasažieriem pieejamas abonementa biļetes 29 pārvadātāja apkalpotajos maršrutos. 

Pirms tarifu vienādošanas reģionālo autobusu maršrutu pārvadājumos pastāvēja 24 dažādi braukšanas tarifi un dažādi biļešu cenu noteikšanas principi, kas atšķīrās ne tikai pārvadātāju starpā, bet arī vienam pārvadātājam dažādās teritorijās.

 

Par valsts SIA Autotransporta direkcija

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Regulāri veicot sabiedriskā transporta finanšu analīzi un auditu, direkcija nodrošina vienotu, nepārtrauktu un pieejamu sabiedriskā transporta sistēmu visā valstī. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.

 

Papildu informācijai:
Zane Plone,
VSIA Autotransporta direkcija
Komunikācijas speciāliste
Tālr.: + 371 67686485; + 371 28627003

Ieteikt šo rakstu