Turpinot autobusu tarifu vienādošanu, tiks mainītas biļešu cenas divu SIA Aknīstes pakalpojumi apkalpoto maršrutu posmos

Turpinot tarifu vienādošanu vietējās nozīmes maršrutos, no 2017.gada 1.janvāra tiks mainīta braukšanas maksa, braucot divu SIA Aknīstes pakalpojumi apkalpoto maršrutu posmos. Tādējādi pasažieri par braucienu reģionālo maršrutu autobusos maksās pēc vienādiem principiem. Izmaiņas skars maršrutu Nr.5897 Aknīste–Mežaraupi–Mežgale–Aknīste un Nr.5899 Aknīste–Kraujas–Gārsene.

Braucot maršrutā Nr.5897 Aknīste–Mežaraupi–Mežgale–Aknīste attālumu, kas garāks par 33 kilometriem, vairākos maršruta posmos biļetes cena samazināsies no 0,05 līdz 0,15 eiro. Savukārt braucot atsevišķos maršruta Nr.5899 Aknīste–Kraujas–Gārsene posmos, braukšanas maksa var palielināties no 0,05 līdz 0,15 eiro. Tādējādi turpmāk visos trīs SIA Aknīstes pakalpojumi apkalpotajos maršrutos braukšanas maksa būs tāda pati, kā citos vietējās nozīmes maršrutos visā Latvijā.

2015.gada nogalē Autotransporta direkcija īstenoja tarifu vienādošanas pirmo posmu, izlīdzinot tos lielākajā daļā Latvijas. Vietās, kur braukšanas maksa bija būtiski zemāka vai, tieši otrādi, augstāka par plānoto vienoto tarifu, tika ieviesti starpposmi, nosakot, ka attiecīgajos reģionos tarifi pilnībā tiks vienādoti 2016. vai 2017.gadā. Braukšanas maksa tiek noteikta tā, lai visi Latvijas iedzīvotāji neatkarīgi no viņu atrašanās vietas par braucienu sabiedriskajā transportā maksātu pēc vienādiem principiem. Izlīdzinot braukšanas tarifus visā valstī, ir iespējams turpināt veidot vienotu maršrutu tīklu, ieviest abonementa biļetes un vienotu vilciena un autobusa biļeti.

Ņemot vērā, ka braukšanas maksa SIA Aknīstes pakalpojumi apkalpotajos maršrutos gandrīz pilnībā tika izlīdzināta jau tarifu vienādošanas pirmajā solī, kopš šā gada 1.maija pasažieriem pieejamas abonementa biļetes braucieniem kādā no trīs maršrutu posmiem Aknīstes novadā.

Pirms tarifu vienādošanas reģionālo autobusu maršrutu pārvadājumos pastāvēja 24 dažādi braukšanas tarifi un dažādi biļešu cenu noteikšanas principi, kas atšķīrās ne tikai pārvadātāju starpā, bet arī vienam pārvadātājam dažādās teritorijās.

 

Par valsts SIA Autotransporta direkcija

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Regulāri veicot sabiedriskā transporta finanšu analīzi un auditu, direkcija nodrošina vienotu, nepārtrauktu un pieejamu sabiedriskā transporta sistēmu visā valstī. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.

 

Papildu informācijai:
Zane Plone,
VSIA Autotransporta direkcija
Komunikācijas speciāliste
Tālr.: + 371 67686485; + 371 28627003

 


Ieteikt šo rakstu