STP sēde: vienotā autobusa un vilciena biļete braucienam no Rīgas līdz Dagdai, eksperimentālo reisu izpildes pagarināšana Daugavpils pusē, savienojums starp Rīgu un Jelgavu, Siguldu, Ogri arī turpmāk uz laiku tiks iekļauts valsts dotētajā maršrutu tīklā

Pasažieru ērtībām šodien, 2021. gada 17. decembrī, Sabiedriskā transporta padome lēma par vienotās autobusa un vilciena biļetes ieviešanu braucienam no Dagdas līdz Rīgai un otrādi ar pārsēšanos Krāslavas stacijā. Vienotā biļete darbosies vilciena maršrutā Rīga–Krāslava un autobusu maršrutā Nr.6213 Krāslava–Skaista–Dagda. Plānots, ka 2022. gada sākumā tiks atklāti jauni autobusu reisi, kas tiks pieskaņoti vilcienu kustības grafikam. Ņemot vērā, ka ārkārtējās situācijas laikā pasažieru braukšanas paradumi ir mainījušies, padome lēma, ka maršrutā Nr.6165 Daugavpils–Ilūkste, Nr.6295 Ilūkste–Subate un Nr.5573 Daugavpils–Cirši–Naujenes stacija eksperimentālo reisu izpilde tiks pagarināta līdz 2022. gada 31. martam. Tāpat, ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus, kā rezultātā ir būtiski krities pasažieru skaits, Autotransporta direkcija nav saņēmusi pārvadātāju pieteikumus maršruta Rīga–Jelgava, Rīga–Sigulda, Rīga–Ogre, Rīga–Jūrmala un Rīga–Olaine apkalpošanai uz komerciāliem principiem, tādēļ tie uz nenoteiktu laiku aizvien būs iekļauti valsts dotētajā maršrutu tīklā.

Nodrošinot pasažieriem ērtākus un lētākus sabiedriskā transporta pakalpojumus, maršrutā Rīga–Krāslavas stacija–Dagda tiks ieviesta vienotā autobusa un vilciena biļete. To varēs iegādāties tad, kad tiks atklāti jauni reisi autobusu maršrutā Nr.6213 Krāslava–Skaista–Dagda. Plānots, ka 2022. gada sākumā autobuss no Dagdas autoostas katru dienu izbrauks arī plkst.4.55 un 19.03, bet no Krāslavas stacijas – plkst.5.55 un 19.55. Vilciens maršrutā Rīga–Krāslava jau šobrīd no Krāslavas katru dienu izbrauc plkst.5.47, bet no Rīgas – plkst.16.31. Detalizētāk Autotransporta direkcija informēs pirms tam, kad plānotās izmaiņas stāsies spēkā.

Ārkārtējās situācijas laikā, kad valstī ir spēkā dažādi piesardzības pasākumi, iedzīvotāji tiek aicināti strādāt attālināti, kā arī bija ieviesta mājsēde, reģionālo maršrutu autobusos pārvadāto pasažieru skaits ir būtiski samazinājies, tādējādi šajos apstākļos pārvadātāji ir piesardzīgi attiecībā uz pieteikšanos pakalpojumu nodrošināšanai komerciālajos maršrutos. Ņemot vērā, ka līdz šim Autotransporta direkcija nav saņēmusi nevienu pieteikumu maršruta Rīga–Jelgava, Rīga–Sigulda un Rīga–Ogre atļaujas saņemšanai, šie maršruti arī turpmāk uz laiku tiks iekļauti valsts dotētajā maršrutu tīklā. Iepriekš bija plānots, ka no 2022. gada 1. janvāra šie trīs maršruti tiks apkalpoti uz komerciāliem principiem. Tāpat sakarā ar to, ka joprojām nav pieteikumu maršruta Rīga–Jūrmala un Rīga–Olaine apkalpošanai uz komerciāliem principiem, arī tie uz nenoteiktu laiku turpinās būt valsts dotētajā maršrutu tīklā. Saskaņā ar atklāta konkursa rezultātiem pasažieru pārvadājumus maršrutā Rīga–Jelgava, Rīga–Sigulda, Rīga–Ogre, Rīga–Jūrmala un Rīga–Olaine nodrošinās tie paši pārvadātāji, kas to darīja līdz šim.

Atsaucoties iedzīvotāju ierosinājumiem, no 1. oktobra uz eksperimenta laiku – trīs mēnešiem – tika atklāti vairāki reisi maršrutā Nr.6165 Daugavpils–Ilūkste, Nr.6295 Ilūkste–Eglaines stacija–Subate un Nr.5573 Daugavpils–Cirši–Naujenes stacija. Ņemot vērā, ka ārkārtējās situācijas laikā, tai skaitā mājsēdes laikā, pasažieri sabiedrisko transportu izmanto retāk, Sabiedriskā transporta padome lēma eksperimenta laiku pagarināt līdz nākamā gada 31. martam. 

Eksperimentālie reisi maršrutā Nr.6165 Daugavpils–Ilūkste:

  • reiss Ilūkstes autoostā katru dienu tiek uzsākts plkst.6.50 un 7.45, bet Daugavpils autoostā – plkst.7.45 un 9.20;
  • reiss Ilūkstes autoostā katru dienu tiek uzsākts plkst.6.40 (pirms tam tika uzsākts plkst.6.50).

Eksperimentālie reisi maršrutā Nr.6295 Ilūkste–Subate:

  • reiss Ilūkstes autoostā darbadienās tiek uzsākts plkst.6.00.

Eksperimentālie reisi maršrutā Nr.5573 Daugavpils–Cirši–Naujenes stacija:

  • reiss Daugavpils autoostā katru dienu tiek uzsākts plkst.20.00, bet pieturā Naujenes stacija – plkst.20.35;
  • reiss Daugavpils autoostā katru dienu tiek uzsākts plkst.7.10, bet pieturā Naujenes stacija – plkst.7.45.

Tādējādi maršruta Nr.5573 Daugavpils–Cirši–Naujenes stacija reiss, kas Daugavpils autoostā tiek uzsākts plkst.20.50, tiek izpildīts darbadienās (autobuss vairs nekursēs sestdienās un svētdienās).

 

Par valsts SIA Autotransporta direkcija

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Regulāri veicot sabiedriskā transporta finanšu analīzi un auditu, direkcija nodrošina vienotu, nepārtrauktu un pieejamu sabiedriskā transporta sistēmu visā valstī. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.

 

Papildu informācijai:
Lilita Pelčere,
VSIA Autotransporta direkcija
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: + 371 67356129 ; + 371 26627578

 

 


Ieteikt šo rakstu