Starptautiskajiem kravu pārvadājumiem pēc Brexit jārēķinās ar muitas un robežkontroli, citu būtisku pārmaiņu nav

No 2021. gada 1. janvāra, beidzoties Apvienotās Karalistes (AK) izstāšanās pārejas periodam no Eiropas Savienības (ES), starptautiskajiem kravu pārvadājumiem būtisku izmaiņu nav. Pārvadātājam ir jābūt licencei, kā arī jārēķinās ar muitas un robežkontroli, kas prasīs vairāk laika un radīs papildu izmaksas.

Starptautiskajos kravu autopārvadājumos starp Latviju un AK ar Latvijā reģistrētu kravas transportlīdzekli ar kopējo pieļaujamo masu līdz 3,5 tonnām būtisku izmaiņu nav. Attiecīgajam transportlīdzeklim ir nepieciešama Autotransporta direkcijas izsniegta elektroniska licences kartīte starptautiskajiem kravas autopārvadājumiem. No 2022. gada 21. februāra kravas transportlīdzekļiem ar kopējo pieļaujamo masu no 2,5 līdz 3,5 tonnām būs nepieciešama Eiropas Kopienas atļaujas apliecināta kopija. Savukārt pārvadājumi ar vieglajām pasažieru automašīnām netiek regulēti.

Jāatceras, ka, iebraucot AK, ir atjaunota robežkontrole un muitas kontrole, līdz ar to kravām ir  nepieciešams kārtot muitas formalitātes, kas paildzinās pārvadājuma laiku un radīs papildu izmaksas. Tāpat pārvadātājiem ir jāņem vērā, ka, šķērsojot robežu, tiks pārbaudīti fitosanitārie un veterinārie sertifikāti, ja kravā ir augu vai dzīvnieku izcelsmes preces.

Detalizētāka informācija: Autotransporta direkcijas mājaslapā.

 

Komunikācijas nodaļa
Tālr.: 67028274

Ieteikt šo rakstu