SM rod risinājumu pasažieru pārvadātāju finanšu problēmām (SM)

Satiksmes ministrija (SM) pēc konkrētu plānošanas reģionu pieprasījuma avansē 2013. gada zaudējumus; Saeima lems par plānošanas reģionu 2012.gada zaudējumu kompensēšanu.

SM pēc trīs plānošanas reģionu - Zemgales, Latgales un Vidzemes - lūguma ir pārskaitījusi avansā no šā gada pēdējā ceturkšņa pārcelto finansējumu - 534 tūkstošus latu, kas ļaus norēķināties ar pārvadātājiem par šā gada pirmā ceturkšņa prognozētajiem nesegtajiem zaudējumiem un nodrošināt sabiedriskā transporta pakalpojumu nepārtrauktību.

Satiksmes ministrija izprot pasažieru pārvadātāju problēmas un uzskata, ka uzņēmējiem ir jāsaņem nauda par padarīto. Turklāt mūsu visu interesēs ir, lai tas notiktu iespējami ātrāk, un pārvadātāju darbība netiktu paralizēta, uzsver satiksmes ministrs Anrijs Matīss.

Otrdien, 14.maijā, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā tiks skatīti grozījumi Sabiedriskā transporta likumā, kas paredz iespēju no valsts budžeta segt plānošanas reģionu parādus pārvadātājiem par 2012.gadu.

Ja Saeimas komisija atbalstīs minētos grozījumus Sabiedriskā transporta likumā trešajam lasījumam, Satiksmes ministrija (SM) lūgs iekļaut  likumprojektu jau tuvākās Saeimas plenārsēdes darba kārtībā, lai uzreiz pēc tam varētu iesniegt valdībā aprēķinu par precīzu sedzamo parādu summu, kas šobrīd tiek lēsta ap 860 tūkstošiem latu.

Pasažieru pārvadātāju zaudējumi radušies vairāku iemeslu dēļ, tostarp arī tāpēc, ka plānošanas funkcija tiek veikta vairākos līmeņos vienlaikus ministrija uzskata, ka tas būtu jāmaina. Tāpēc ir panākta konceptuāla vienošanās turpmāk sabiedriskā transporta organizēšanu veikt vienoti visā ārpilsētas maršrutu tīklā iecerēts, ka no 2014. gada.

 

Informāciju sagatavoja:
Elīna Balgalve
Satiksmes ministrijas
Komunikācijas nodaļas vadītāja
Tālrunis: 67028274

Ieteikt šo rakstu