Samazinoties nelegālo pārvadātāju aktivitātēm, maršrutā Ogre–Rīga tiek atklāti papildu sabiedriskā transporta reisi

Pateicoties Autotransporta direkcijas, Valsts policijas un Rīgas kontroles dienesta aktīvajai rīcībai nelegālo pasažieru pārvadātāju aktivitāšu mazināšanai, ir būtiski samazinājies šādu pārvadātāju sniegto pakalpojumu apjoms un pieaudzis pasažieru skaits sabiedriskajā transportā konkrētos maršrutos. Saskaņā ar Sabiedriskā transporta padomes lēmumu no 2016.gada 1.marta tiks atklāti 10 jauni eksperimentālie reisi maršrutā Nr.7788 Rīga–Ogre un četri – maršrutā Nr.7227 Rīga–Tīnūži–Ogre. Četru mēnešu periodā izvērtējot rezultātus, tiks pieņemts lēmums par iespēju tos iekļaut maršrutu tīklā.

Reaģējot uz Ogres iedzīvotāju lūgumu, Sabiedriskā transporta padome lēma, ka maršrutā Nr.7788 Rīga–Ogre tiks izveidoti vairāki eksperimentālie reisi – pieci papildu reisi virzienā no Rīgas uz Ogri un pieci – no Ogres uz Rīgu. Laika periodā no 1.marta līdz 30.jūnijam autobuss katru dienu no Rīgas Starptautiskās autoostas virzienā uz Ogri izbrauks arī plkst.7.45, 8.45, 13.30, 15.15 un 19.20, bet no Ogres mežrūpniecības saimniecības (MRS) virzienā uz Rīgu – plkst.6.30, 7.35, 12.20, 13.30, 17.50. Lai pasažieriem būtu iespēja ātrāk nokļūt galamērķī, minēto reisu autobusi pieturēs tikai atsevišķās pieturvietās, tādējādi samazinot kursēšanas laiku.

Eksperimentālie reisi laika periodā no 1.marta līdz 30.jūnijam tiks izveidoti arī maršrutā Nr.7227 Rīga–Tīnūži–Ogre, tādējādi autobuss no Rīgas starptautiskās autoostas virzienā uz Ogri turpmāk izbrauks arī plkst.15.30 un 17.35, bet no Ogres MRS virzienā uz Rīgu – plkst.16.30 un 19.25. Papildus minētajām izmaiņām tiks veikti grozījumi vienā esošajā reisā – plānots, ka attiecīgā maršruta autobuss no Ogres autoostas izbrauks 35 minūtes ātrāk – plkst.14.25.

Ja pasažieri regulāri izmantos sabiedriskā transporta pakalpojumus un būs pieprasījums pēc minētajiem maršruta Nr.7788 Rīga–Ogre un Nr.7227 Rīga–Tīnūži–Ogre reisiem, tie tiks saglabāti arī pēc 30.jūnija.

Autotransporta direkcija aicina iedzīvotājus izmantot sabiedriskā transporta pakalpojumus un ņemt biļetes par braucienu, atgādinot, ka ikviena reisa lietderība tiek mērīta pēc izsniegtā biļešu skaita.

 

Par valsts SIA Autotransporta direkcija

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Regulāri veicot sabiedriskā transporta finanšu analīzi un auditu, direkcija nodrošina vienotu, nepārtrauktu un pieejamu sabiedriskā transporta sistēmu visā valstī. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.

 

Papildu informācijai:
Zane Plone,
VSIA Autotransporta direkcija
Komunikācijas speciāliste
Tālr.: + 371 67686485

Ieteikt šo rakstu