Salaspils novadā reģionālā sabiedriskā transporta kursēšanas grafiki pielāgoti skolēnu vajadzībām

Lai Salaspils novada skolēniem arī šajā mācību gadā būs ērtāka nokļūšana uz skolu un no skolas mājās ar reģionālajiem sabiedriskajiem autobusiem, no 1. septembra stājas spēkā izmaiņas kustības sarakstos maršrutos Salaspils–Daugavas muzejs–TEC-2–Saulkalne un Rīga–Saurieši–Salaspils. Izmaiņas saistītas ar reisiem no rīta uz skolu pirms plkst. 8.00 un pēc plkst.15.40.

Maršrutā Nr.5835 Salaspils–Daugavas muzejs–TEC-2–Saulkalne:

•           tiek slēgti vairāki reisi – ar izpildi darba dienās plkst. 6.15 no Salaspils skolas līdz Daugavas muzejam, kā arī darba dienās plkst. 6.30 no Daugavas muzeja līdz Salaspils skolai;

•           slēgto reisu vietā būs jauni reisi – darba dienās autobuss no plkst. 7.00 un no plkst. 15.55 kursēs apkārt Doles salai maršrutā Salaspils skola–Daugavas muzejs–Salaspils skola; savukārt jaunajos reisos Salaspils skola–Saurieši–Dobelnieki mācību laikā darba dienās (izņemot svētku dienas) autobuss plkst. 6.45 un plkst. 15.45 izbrauks no pieturas “Salaspils skola”, kā arī plkst. 7.15 un plkst.16.15 izbrauks no pieturas “Dobelnieki”;

•           turpmāk autobuss reisā Salaspils skola–Salaspils (Miera iela)–DS Rūķīši–Krustpils iela darba dienās no pieturas “Salaspils skola” izbrauks nevis plkst. 6.45, bet par 10 minūtēm agrāk - plkst. 6.35;

•           reiss darba dienās, kur autobuss plkst. 7.20 izbrauca no pieturas “Granīta iela”, turpmāk kursēs par 10 minūtēm ātrāk jeb plkst. 7.10, turklāt tas ir pagarināts līdz pieturai “DS Getliņi”;

•           reiss darba dienās, kur autobuss plkst. plkst. 16.20 izbrauca no pieturas “Salaspils skola”, turpmāk kursēs par 20 minūtēm ātrāk jeb plkst. 16.00 un arī tiek pagarināts līdz pieturai “DS Getliņi”.

Maršrutā Nr.5836 Rīga–Saurieši–Salaspils ir izmaiņas reisos, kas tiek izpildīti no pieturas “Rīga (Riepnieku iela)” – tiek slēgts reiss ar izpildi darba dienās mācību gada periodā plkst. 16.45 un tā vietā reisam plkst. 16.50 noteikta izpilde visa gada garumā.

Salaspils novada noteikumi Nr.22 “Par braukšanas maksas atvieglojumiem un kompensāciju izmaksu sabiedriskā transporta izdevumu segšanai Salaspils novada izglītojamiem” paredz, ka pašvaldība nodrošina autobusu skolēniem, kuru dzīvesvietas atrodas tālāk par 3 km no sabiedriskā transporta pieturas vai tuvākās izglītības iestādes. Ārpus pilsētas dzīvojošiem skolēniem būs pieejams sabiedriskais transports un pašvaldības autobuss viņiem nav nepieciešams, lai nokļūtu uz skolu un atpakaļ mājās.

No šī gada 1. septembra pašvaldības autobusu nodrošinās tikai 1.-9. klašu skolēniem, kuri apgūst speciālās izglītības programmas saskaņā ar pedagoģiski medicīniskās komisijas atzinumu, šīs programmas netiek īstenotas Salaspils skolās. Ir iespēja pieteikties bezmaksas braukšanas kartēm Salaspils skolu izglītojamiem, kuru dzīvesvieta ir Salaspils novada teritorijā (Saulkalne, Doles sala, Acone, Cekule, Pikurģas, Ruki, TEC-2 u.c.), lai darba dienās nokļūtu no mājām uz skolu un atpakaļ. Pašvaldība vienam skolēnam apmaksā līdz 88 braucieniem mēnesī.

Lai skolēns saņemtu bezkontakta braukšanas karti, vecākam/likumiskajam pārstāvim vai skolēnam ir jāinformē klases audzinātāja un vecākam jānoslēdz vienošanās ar skolu par kārtību, kādā tiek izsniegtas un izmantotas bezkontakta braukšanas kartes Salaspils novada teritorijā. Pārejas posmā no 2022. gada 1. līdz 16. septembrim skolēni varēs bezmaksas izmanot sabiedrisko transportu, uzrādot derīgu skolēna apliecību un saņemot bezmaksas biļeti pie autobusa šofera.

Minētajos maršrutos pakalpojumus nodrošina AS “Nordeka”.

 

Papildu informācija:

Sanita Heinsberga

VSIA Autotransporta direkcija

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: +371 29660153

E-pasts: sanita.heinsberga@atd.lv


Ieteikt šo rakstu