Sabiedriskā transporta padome: izmaiņas reģionālo autobusu maršrutos Salaspils, Talsu, Alūksnes un Limbažu novados

Ikmēneša Sabiedriskā transporta padomes (STP) sēdē šī gada 24. novembrī tika apstiprinātas izmaiņas reģionālo autobusu maršrutos Salaspils, Talsu, Alūksnes un Limbažu novados. STP sēdē tika arī diskutēts par atbalsta apjomu Gulbene-Alūksne bānītim nākamajā gadā, par komercreisu ieceri maršrutā Daugavpils – Rīga – Liepāja.

Vērtējot eksperimentālo reisu rezultātus, tika lemts pastāvīgajā maršrutu tīklā iekļaut reģionālās nozīmes maršruta nr. 5835 Salaspils–Daugavas muzejs–TEC-2–Saulkalne reisus plkst.14.00 no pieturas Salaspils skola un plkst. 14.45 no pieturas Granīta iela, ar ko skolēni darba dienās mācību laikā (izņemot svētku dienas) var ērti pēc stundu beigām nokļūt mājās.

Tāpat vērtējot eksperimentālo reisu rezultātus, pastāvīgajā maršrutu tīklā tika lemts iekļaut reģionālās nozīmes maršrutu nr. 5439 Talsi–Iliņi–Spāre–Talsi reisus plkst. 06.55 un plkst. 16.00 no Talsu autoostas (no pirmdienas līdz piektdienai skolu mācību laikā, izņemot svētku dienas). Minēto reisu izmanto liels skaits skolēni, kuri pēc izglītības iestāžu reorganizācijas novadā šajā mācību gadā dodas uz skolām Talsos.

Lai skolēni pēc mācībām varētu nokļūt mājās, arī Alūksnes reģionā tiek ieviestas izmaiņas. Reģionālās nozīmes maršrutā nr. 6693 Alūksne–Zeltiņi–Kalncempji reisi plkst. 11.50 no Alūksnes autoostas un plkst. 12.43 no Kalncempjiem turpmāk kursēs tikai sestdienās. Vienlaikus tiek atklāti vairāki jauni reisi:

  • plkst. 13.00 no Alūksnes autoostas (darba dienās laikaposmā no 1. septembra līdz 11. jūnijam), autobuss apstāsies arī pieturās Vidusskola, Mazā skola, Alūksnes ģimnāzija;
  • plkst. 11.50 no Alūksnes autoostas (darba dienās laikaposmā no 12. jūnija līdz 31. augustam);
  • plkst. 13.55 no pieturas Kalncempji (darba dienās laikaposmā no 1. septembra līdz 11. jūnijam);
  • plkst. 12.43 no pieturas Kalncempji (darba dienās laikaposmā no 12. jūnija līdz 31. augustam).

Lai Alojas skolēni nokļūtu uz skolu un no izglītības iestādes mājās ātrāk un ērtāk, Limbažu novadā trijos reģionālās nozīmes autobusu maršrutos veiktas izmaiņas - atsevišķi reisi dažādās dienās un laika posmos gada garumā tiek novirzīti pa autoceļu V125 Katvari–Ozoli un pašvaldības ceļu B1-06 Katvaru skola–Peri līdz Limbažu novada speciālajai pamatskolai: reģionālās nozīmes maršrutā nr. 6668 Limbaži–Aloja reisos plkst. 12.45 no Limbažu autoostas, maršrutā nr. 7661 Rīga–Limbaži–Ainaži reisos plkst. 14.55 no Rīgas starptautiskās autoostas un maršrutā nr. 6669 Limbaži–Aloja–Staicele

Reģionālās nozīmes maršrutā nr. 6669 Limbaži–Aloja–Staicele autobuss reisā plkst. 07.45 no Staiceles darba dienās kursēs tikai skolēnu brīvdienās, agrais rīta reiss darba dienās no Limbažu autoostas būs desmit minūtes agrāk - plkst. 06.35 (iepriekš - plkst. 06.45), savukārt skolēnu mācību laikā darba dienās būs jauns reiss plkst. 07.30 no Staiceles (autobuss tajā vairs neapstāsies pieturās Spurģi, Tiegaži, bet apstāsies pieturā Katvaru skola, kas atrodas uz autoceļa V125 Katvari–Ozoli).

STP sēdē dalībnieki diskutēja arī par atbalsta apjomu SIA “Gulbenes–Alūksnes bānītis”, lai nodrošinātu regulārus pasažieru pārvadājumus pa šaursliežu dzelzceļu savienojumā starp Alūksni un Gulbeni arī 2024. gadā. Tika lemts par nākamā gada finansējumu lemt atsevišķi rakstveida procedūras ietvaros. Informācijai: Gulbenes–Alūksnes bānītis ir vienīgais pa šaursliežu dzelzceļu kursējošais bānītis Baltijā, kas joprojām nodrošina regulārus pasažieru pārvadājumus un darbojas vairāk nekā 100 gadus 33 kilometru dzelzceļa līnijas garumā.

STP sēdē dalībnieki iepazinās ar SIA „Lux Express Latvia” pieteikumu par komercpārvadājumiem maršrutā Liepāja–Rīga–Daugavpils.

Nākamā kārtējā ikmēneša Sabiedriskā transporta padomes sēde šobrīd plānota šī gada 15. decembrī.

 

Par Sabiedriskā transporta padomi

Sabiedriskā transporta padomē ir 10 dalībnieki: pārstāvji no pieciem plānošanas reģioniem, Satiksmes ministrijas un Finanšu ministrijas. Padome tika izveidota 2014. gadā. Plašāka informācija: https://www.atd.lv/lv/jaunumi/sabiedrisk%C4%81-transporta-padome

 

Papildu informācijai:

Sanita Heinsberga

VSIA Autotransporta direkcija

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: +371 67356129

E-pasts: sanita.heinsberga@atd.lv

 

 

 


Ieteikt šo rakstu