Rīgā notiks Eiropas Darba iestādes konference “Mobilitātes pakotnes I izraisītās izmaiņas un izaicinājumi Baltijas valstu autotransporta sektorā”

Rīt, 3. novembrī Rīgā, Motormuzeja telpās notiks konference “Mobilitātes pakotnes I izraisītās izmaiņas un izaicinājumi Baltijas valstu autotransporta sektorā”. Baltijas konferenci ar Autotransporta direkcijas atbalstu organizē Eiropas Darba iestāde (ELA), un tajā piedalīsies Latvijas, Lietuvas un Igaunijas atbildīgās institūcijas autopārvadājumu un darba lietu jomā, kā arī autopārvadātāju asociāciju pārstāvji. Konferenci atklās satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Visas dienas garumā konferences dalībnieki diskutēs par tādu Mobilitātes pakotnes I ietvaros jaunu prasību izpildi un kontroli Baltijas reģionā, kā transportlīdzekļa vadītāja nosūtīšana un deklarācijas iesniegšana, izmantojot transportlīdzekļa vadītāja nosūtīšanas portālu, institūciju sadarbība, izmantojot Iekšējā tirgus informācijas sistēmu IMI, un stabilas uzņēmējdarbības savā valstī apliecināšana, nodrošinot uzņēmuma rīcībā esošo transportlīdzekļu, kas tiek izmantoti starptautiskajos pārvadājumos, atgriešanu uzņēmuma reģistrācijas valstī vismaz astoņu nedēļu laikā pēc izbraukšanas no tās. 

Autotransporta direkcijas Starptautisko autopārvadājumu koordinācijas daļas vadītāja Indra Gromule: “Pēdējie divi trīs gadi ir bijuši izaicinājumu pilni. Vispirms nācās piemēroties visaptverošiem pandēmijas apstākļiem, kas skāra praktiski visas pasaules valstis, tad 2020.gada vasarā tika pieņemta Mobilitātes pakotne, kuras atsevišķi nosacījumi ir ievērojami ietekmējuši un ietekmēs darbību Eiropas Savienības tirgū,  un pašlaik nenoteiktība nozarē, ko radījis Krievijas izraisītais karš Ukrainā. Neskatoties uz to visu, ir ļoti svarīgi  atkal sapulcēties kopā un izdiskutēt aktuālākās tēmas. Pateicoties ELA, vienkopus būs gan Baltijas valstu autopārvadājumu, gan sociālās jomas eksperti, kas ir jauna sadarbības forma un kuras iemesls ir Mobilitātes pakotne. Tāpat būtisks jautājums, ko esam nolēmuši apspriest, ir darba spēka trūkums, kas vērojams autotransporta sektorā, un iespējamie risinājumi.”

Dalībai konferencē ir pieteikušies vairāk nekā 50 pārstāvji no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, kā arī Eiropas iesaistītajām institūcijām.

 

Papildu informācijai:

Viktors Zaķis,

VSIA Autotransporta direkcija

Sabiedrisko attiecību vadītājs

Tālr.: + 371 29476754

E-pasts: viktors.zakis@atd.lv 


Ieteikt šo rakstu