Pusgadu ilgā periodā izvērtējot eksperimenta rezultātus, tiks atklāti jauni reisi maršrutā Valmiera–Cēsis un slēgts maršruts Valmiera–Cēsis–Sigulda

Uzlabojot reģionālo maršrutu tīklu, Sabiedriskā transporta padome lēma no 2016.gada 1.decembra atklāt divus jaunus reisus maršrutā Nr.7144 Valmiera–Cēsis un slēgts maršrutu Nr.7001 Valmiera–Cēsis–Sigulda. Tādējādi tiks saglabātas Priekuļu novada iedzīvotāju iespējas pēc darba nokļūt dzīvesvietā, vienlaikus samazinot pakalpojumu nodrošināšanas izmaksas.

Turpmāk maršruta Nr.7144 Valmiera–Cēsis autobuss no Cēsīm izbrauks arī plkst.22.35 un no Valmieras – plkst.23.15.

Kopš 2016.gada 1.jūnija maršruta Rīga–Lugaži vilciens, kas no Rīgas izbrauc plkst.21.30, kursē līdz Siguldai (pirms tam kursēja līdz Valmierai). Ņemot vērā veiktās izmaiņas, uz eksperimenta laiku līdz 1.decembrim tika atklāts maršruts Nr.7001 Valmiera–Cēsis–Sigulda, lai nodrošinātu iespēju Priekuļu novada iedzīvotājiem nokļūt dzīvesvietā arī vakarā. Šī maršruta reisu izpildes laiki tika veidoti, lai Siguldā pasažieri no vilciena varētu pārsēsties autobusā, kas brauc virzienā uz Valmieru. Izvērtējot pasažieru plūsmu, kas pārsēžas no vilciena autobusā, tika secināts, ka iedzīvotāji šo pakalpojumu praktiski neizmanto. Tomēr lielāka pasažieru plūsma vērojama maršruta Valmiera–Cēsis–Sigulda posmā no Cēsīm līdz Lodei, tādēļ tika pieņemts lēmums atklāt papildu reisus maršrutā Nr.7144 Valmiera–Cēsis, bet slēgt maršrutu Nr.7001 Valmiera–Cēsis–Sigulda.

Autotransporta direkcija aicina iedzīvotājus izmantot sabiedriskā transporta pakalpojumus un ņemt biļetes par braucienu, atgādinot, ka ikviena reisa lietderība tiek mērīta pēc izsniegtā biļešu skaita.

 

Papildu informācija:
Tālr. +371 67280485
E-pasts: info@atd.lv

Ieteikt šo rakstu