Precizēts vilciena reisa uzsākšanas laiks, kas no 1. jūnija tiks izpildīts Madonas un Gulbenes virzienā

Uzklausot iedzīvotāju ierosinājumus, ir precizēts vilciena reisa izpildes laiks, kas no 2021. gada 1. jūnija tiks izpildīts no Madonas un Gulbenes līdz Rīgai un otrādi. Vilciens uz / no Madonas kursēs katru dienu, bet uz / no Gulbenes – piektdienās, sestdienās un svētdienās. Lai pasažieri varētu pārsēties no vilciena autobusā un otrādi, ērti nokļūstot iecerētajā galamērķī, gaidāmas izmaiņas arī reģionālo autobusu maršrutos. Tāpat vilciena kustības grafikam tiks pielāgots Alūksnes–Gulbenes bānīša reisu izpildes laiks. Papildus tam tiks slēgti četri reisi autobusu maršrutā Nr.7989 Rīga–Madona–Lubāna, kas tiek izpildīti līdzīgā laikā.

Braucot ar vilcienu no Rīgas līdz Madonai un otrādi, pasažieri ceļā pavadīs par apmēram 30 minūtēm mazāk laika, kā arī ieekonomēs 1,40 eiro. Savukārt, braucot vilcienā līdz Madonai un pārsēžoties autobusā, kas brauc līdz Lubānai, pasažieri ceļā pavadīs par aptuveni 50 minūtēm mazāk laika un ieekonomēs 55 eiro centus.

Vilciens no Madonas uz Rīgu darbadienās izbrauks plkst.4.56, sestdienās un svētdienās – plkst.7.33, svētdienās – plkst.16.35, bet no Rīgas uz Madonu tas katru dienu izbrauks plkst.19.01 un svētdienās – plkst.12.01. Vilciens visu gadu no Gulbenes uz Rīgu sestdienās izbrauks plkst.6.43 un svētdienās – plkst.15.45, bet no Rīgas tas piektdienās izbrauks plkst.19.01 un svētdienās – plkst.12.01. Savukārt no 1. jūnija līdz 26. septembrim vilciens no Rīgas uz Gulbeni sestdienās izbrauks plkst.8.01 un no Gulbenes uz Rīgu – plkst.18.11.

Lai nogādātu pasažierus līdz dzelzceļa stacijai un otrādi, tiks veiktas izmaiņas maršrutā Nr.6357 Madona–Aiviekste–Pļaviņas, Nr.6376 Madona–Cesvaine–Dzelzava un Nr.6339 Madona–Meirāni–Lubāna. Detalizētāka informācija par gaidāmajām izmaiņām reģionālo autobusu maršrutos pieejama šeit.

Vilciena kustības grafikam Gulbenē tiks pieskaņots Gulbenes–Alūksnes bānīša kustības saraksts: bānītis no Alūksnes darbadienās un svētdienās izbrauks plkst.15.25 un 19.55, bet sestdienās – plkst.16.30 un 20.10, savukārt no Gulbenes tas katru dienu izbrauks plkst.13.00, darbadienās un svētdienās – plkst.18.00, bet sestdienās – plkst.18.30. Atsevišķās mēneša sestdienās tiks izpildīts tvaika vilciena reiss: no Gulbenes tas izbrauks plkst.13.00, bet no Alūksnes – plkst.16.00 (sestdienās, kad tiks norīkots tvaika vilciena reiss, dīzeļvilciena reiss netiks izpildīts). Informāciju par dienām, kurās kursēs tvaika vilciens, var apskatīt Alūksnes–Gulbenes bānīša mājaslapā www.banitis.lv.

Braucot no Rīgas uz Madonu, vilciens pa ceļam apstāsies pieturā Centrālā dzelzceļa stacija, Jāņavārti, Salaspils, Ikšķile, Ogre, Lielvārde, Jumprava, Skrīveri, Aizkraukle, Koknese, Pļaviņas, Jaunkalsnava, Kalsnava, Mārciena un Madona, bet, braucot līdz Gulbenei, tas apstāsies arī pieturā Cesvaine un Gulbene. Pieturu skaits atsevišķos reisos būs atšķirīgs, tāpēc Autotransporta direkcija aicina iedzīvotājus pirms brauciena atkārtoti pārbaudīt aktuālo kustības sarakstu mājaslapā www.atd.lv sadaļā Kustības saraksti, Pasažieru vilciens mājaslapā www.pv.lv vai portālā 1188.

Lai nepalielinātos sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanai nepieciešamais finansējums un netiktu dublēti vilciena un autobusa reisi līdzīgā laikā, maršruta Nr.7989 Rīga–Madona–Lubāna autobuss, kas no Rīgas starptautiskās autoostas katru dienu izbrauc plkst.17.40 un 18.10, bet no pieturas Lubāna – plkst.4.00 un 5.50, pasažieru pārvadājumus vairs nenodrošinās.

 

Par valsts SIA Autotransporta direkcija

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Regulāri veicot sabiedriskā transporta finanšu analīzi un auditu, direkcija nodrošina vienotu, nepārtrauktu un pieejamu sabiedriskā transporta sistēmu visā valstī. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.

 

Papildu informācijai:
Lilita Pelčere,
VSIA Autotransporta direkcija
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: + 371 67356129

Ieteikt šo rakstu