Pievienojoties vienotajai sabiedriskā transporta biļešu sistēmai, no sestdienas, 14. janvāra mainīsies atlaides apmērs elektroniski iegādātajām biļetēm vilciena maršrutā Rīga-Skulte

Autotransporta direkcija atgādina, ka, pakāpeniski integrējot vienotajā sabiedriskā transporta biļešu sistēmā AS “Pasažieru vilciens”, no sestdienas, 14. janvāra mainīsies atlaides apmērs elektroniski iegādātajām biļetēm uz reisiem vilciena maršrutā Rīga-Skulte. Turpmāk AS “Pasažieru vilciens” biļetes uz reisiem minētajā maršrutā savā mājas lapā un aplikācijā tirgos tikai par pilnajām pamattarifa cenām, savukārt atlaides 10% robežās elektroniski iegādātajām biļetēm varēs piemērot tikai elektronisko biļešu tirgotāji. Jaunā kārtība ir ieviesta saskaņā ar Sabiedriskā transporta padomes lēmumu un ievērojot Konkurences padomes viedokli par godīgas konkurences nodrošināšanu.

Atgādinām, ka Autotransporta direkcija ir pabeigusi vienotās sabiedriskā transporta biļešu sistēmas izstrādi un augustā uzsāka tās ieviešanu reģionālās nozīmes autobusu maršrutos. Līdz šim sistēma ir pieslēgta un darbojas reģionālās nozīmes autobusu maršrutos Rīga–Kalngale–Carnikava–Kadaga, Rīga-Ādaži-Kadaga, Rīga-Ādaži-Podnieki-Garkalne un Rīga-Ādaži-Carnikava. Biļetes vienotajā sabiedriskā transporta biļešu sistēmā var iegādāties mobilajās platformās BezRindas.lv un Mobilly. Biļetes pasažieriem ir pieejamas QR koda veidā, un tās iegāde ir iespējama iepriekšējā pārdošanā.

Pateicoties vienotajai sabiedriskā transporta biļešu sistēmai, kuras ieviesējs un uzturētājs ir Autotransporta direkcija, nākotnē pasažieriem ar tās palīdzību būs iespējams iepriekš pārdošanā elektroniski iegādāties biļetes uz visiem reģionālās nozīmes autobusa un vilciena reisiem. Turklāt tiks radīta iespēja attīstīt vienoto biļešu klāstu un tālākā braucienā apvienot dažādus transporta veidus neatkarīgi no pakalpojuma sniedzēja. Vienotā sabiedriskā transporta biļešu sistēma ļaus nodrošināt ne tikai ērtāku, ātrāku un mūsdienīgu biļešu tirgošanu, bet kalpos arī kā papildu kontroles rīks, jo kontrolieriem brauciena laikā būs pieejama informācija par visām pārdotajām biļetēm. Jaunā sistēma ar piekļuves datiem ļaus nodrošināt brīvu konkurenci visiem ieinteresētajiem biļešu tirgotājiem.Papildu informācijai:

Viktors Zaķis

VSIA “Autotransporta direkcija”

Sabiedrisko attiecību vadītājs

Tālr.: + 371 67686485

E-pasts: viktors.zakis@atd.lv

 


Ieteikt šo rakstu