Pievienojoties vienotajai sabiedriskā transporta biļešu sistēmai, no 16. maija mainīsies atlaides apmērs elektroniski iegādātajām vilciena biļetēm maršrutos dzelzceļa līnijā Rīga–Tukums

Pakāpeniski integrējot vienotajā sabiedriskā transporta biļešu sistēmā AS “Pasažieru vilciens”, mainīsies atlaides apmērs elektroniski iegādātajām biļetēm reisiem visos maršrutos Rīga–Tukums dzelzceļa līnijā. Līdz šim AS “Pasažieru vilciens” atlaides elektroniski iegādātajām biļetēm no pamattarifa, kas patlaban netiks paaugstināts un saglabāsies esošajā līmenī, piemēro 5% un 10% apmērā atkarībā no biļetes cenas. Pieslēdzoties vienotajai sabiedriskā transporta biļešu sistēmai ar maršrutu Rīga–Tukums, AS “Pasažieru vilciens” biļetes no 2023. gada 16. maija tirgos tikai par pilnajām pamattarifa cenām, savukārt atlaides 10% robežās elektroniski iegādātajām biļetēm varēs noteikt tikai elektronisko biļešu tirgotāji. Jaunā kārtība ir ieviesta saskaņā ar Sabiedriskā transporta padomes lēmumu un ievērojot Konkurences padomes viedokli par godīgas konkurences nodrošināšanu.

Atgādinām, ka Autotransporta direkcija ir pabeigusi vienotās sabiedriskā transporta biļešu sistēmas izstrādi un 2022. gada augustā uzsāka tās ieviešanu reģionālās nozīmes autobusu maršrutos. Līdz šim sistēma ir pieslēgta un darbojas reģionālās nozīmes autobusu maršrutos Rīga–Kalngale–Carnikava–Kadaga, Rīga–Ādaži–Kadaga, Rīga–Ādaži–Podnieki–Garkalne un Rīga–Ādaži–Carnikava. Savukārt 2023. gada janvārī sistēmai tika pievienoti vilcienu maršruti dzelzceļa līnijā Rīga–Skulte. Plānots, ka 2023. gadā sistēmai pakāpeniski tiks pievienoti arī pārējie autobusu un vilcienu maršruti. Biļetes vienotajā sabiedriskā transporta biļešu sistēmā var iegādāties mobilajās platformās BezRindas.lv un Mobilly. Biļetes pasažieriem ir pieejamas QR koda veidā, un to iegāde ir iespējama iepriekšējā pārdošanā.

Pateicoties vienotajai sabiedriskā transporta biļešu sistēmai, kuras ieviesējs un uzturētājs ir Autotransporta direkcija, nākotnē pasažieriem ar tās palīdzību būs iespējams iepriekš pārdošanā elektroniski iegādāties biļetes uz visiem reģionālās nozīmes reisiem. Turklāt tiks radīta iespēja attīstīt vienoto biļešu klāstu un tālākā braucienā apvienot dažādus transporta veidus neatkarīgi no pakalpojuma sniedzēja. Vienotā sabiedriskā transporta biļešu sistēma ļaus nodrošināt ne tikai ērtāku, ātrāku un mūsdienīgu biļešu tirgošanu, bet kalpos arī kā papildu kontroles rīks, jo kontrolieriem brauciena laikā būs pieejama informācija par visām pārdotajām biļetēm. Jaunā sistēma ar piekļuves datiem ļaus nodrošināt brīvu konkurenci visiem ieinteresētajiem biļešu tirgotājiem.Papildu informācijai:

Viktors Zaķis,

VSIA Autotransporta direkcija

Sabiedrisko attiecību vadītājs

Tālr.: + 371 67686485

E-pasts: viktors.zakis@atd.lv 


Ieteikt šo rakstu