Pieaugs atļauju kvota autopārvadājumiem uz Krieviju

Šodien, 25.oktobrī, Latvijas-Krievijas Kopējās komisijas sanāksmē pušu pārstāvji vienojās, ka atļauju kvota divpusējiem un tranzīta kravas autopārvadājumiem šim gadam tiek palielināta vēl par 6000 atļaujām.

Sākotnējā kvota šim gadam bija noteikta 56000 atļauju apjomā, taču puses jau septembrī vienojās to palielināt par 5000 vienībām. Tas nozīmē, ka galīgā saskaņotā atļauju kvota 2012.gadam ir 67000 atļaujas, kas pēc apmaiņas ar papildu atļaujām lielā mērā varētu nodrošināt šajā gadā veicamo pārvadājumu apjomu uz Krieviju.

Sanāksmes dalībnieki vienojās, ka nākamajam gadam sākotnējā kvota tiek palielināta līdz 65000 atļaujām, tas ir, par 9000 vairāk nekā pērn. Kvotas apjoms 2013.gada laikā var tikt pārskatīts, balstoties uz Latvijas vai Krievijas puses pamatotu lūgumu. Šāds pamatprincips noteikts nākošajam trīs gadu periodam.

Autotransporta direkcijas Starptautisko autopārvadājumu koordinācijas daļas vadītāja Indra Gromule pauž gandarījumu par panākto vienošanos: Sadarbība ar Krieviju Latvijas autopārvadātājiem kravu plūsmas ziņā ir īpaši nozīmīga - šā gada 9 mēnešos notika aptuveni 55 000 braucieni uz Krieviju. Jāatzīmē, ka jaunā Krievijas puses pieeja veicinās attīstību abu valstu ekonomiskās attiecībās un ļaus autopārvadātājiem daudz labāk plānot savas aktivitātes.

Nolīgums par starptautiskiem autopārvadājumiem starp Latviju un Krieviju ir spēkā jau kopš 1995.gada sākuma.

 

Sandra Maļuha
VSIA "Autotransporta direkcija"
komunikācijas speciāliste
tālrunis: 67686485; 26590229

 


Ieteikt šo rakstu