Piešķir 3.1 milj. sabiedriskā transporta pasažieru pārvadājumu zaudējumu segšanai (SM)

Valdība atbalstījusi finansējuma piešķiršanu 3.1 milj. latu apmērā zaudējumu segšanai sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējiem, kas radušies iepriekš plānoto pasākumu neīstenošanas rezultātā.

Lēmums pieņemts otrdien, 12. jūnijā, Ministru kabineta (MK) sēdē, pamatojoties uz Satiksmes ministrijas (SM) iesniegto ziņojumu.

Nepieciešamība 2012. gadā kompensēt neveiktos pasākumus pārvadājumu jomā radusies galvenokārt nepieņemto grozījumu Autopārvadājumu likumā dēļ, kas regulētu un ierobežotu neregulāro pasažieru pārvadātāju darbību, tādā veidā mazinot zaudējumus negūto ieņēmumu veidā gan pašiem pārvadātājiem, gan arī valsts budžetam.

Starp minētajiem un neīstenotajiem pasākumiem ir arī autoostu sistēmas reorganizācija, atsevišķu skolēnu autobusu maršrutu iekļaušana reģionālajā vietējās nozīmes maršrutu tīklā un pasažieru līdzmaksājumu ieviešana sabiedriskajā transportā atsevišķām pasažieru kategorijām.

Līdzekļu piešķiršanu, lai kompensētu neīstenotos pasākumus pārvadājumu jomā, valdība jau konceptuāli bija atbalstījusi šā gada 29.maija MK sēdē.

 

Informāciju sagatavoja:
Diāna Ļaha
Satiksmes ministrijas
sabiedrisko attiecību speciālists
Tālrunis: 67028370

Ieteikt šo rakstu