Pastiprinās kontroli epidemioloģisko prasību ievērošanai sabiedriskajā transportā

Šodien, 12.martā, lai stabilizētu epidemioloģisko situāciju valstī, valdība lēma, ka tiks pastiprināta epidemioloģisko prasību ievērošanas kontrole sabiedriskajā transportā, un noteica, ka pārvadātājiem būs jānodrošina transportlīdzekļu ventilācija arī reisu izpildes laikā.

Saskaņā ar Satiksmes ministrijas informatīvo ziņojumu kopumā pandēmijas laikā epidemioloģiskās drošības prasības sabiedriskajā transportā tiek ievērotas. Vienlaikus joma, kur nepieciešami papildu pasākumi un kontrole, ir transportlīdzekļu ietilpības ierobežojuma (līdz 50%), kā arī mutes un deguna aizsegu lietošanas neievērošana. Lai to nodrošinātu, Autotransporta direkcija un Valsts policija sadarbībā ar pašvaldībām un pašvaldības policiju koordinēs regulārus apsekojumus un kontroli par epidemioloģisko drošības prasību ievērošanu sabiedriskajā transportā. Iedzīvotāji, kuri neievēros noteiktos drošības pasākumus, netiks uzņemti vai tiks izsēdināti no transportlīdzekļa.

Vienlaikus, lai mazinātu Covid-19 infekcijas izplatības riskus un stabilizētu epidemioloģisko situāciju, sabiedriskā transporta pārvadātājiem būs jānodrošina papildu drošības pasākumi – transportlīdzekļu ventilācija arī reisu izpildes laikā. Lai šo papildu pasākumu īstenotu, pārvadātājiem ir jānozīmē darbinieks, kurš ir atbildīgs par epidemioloģisko drošības protokola izstrādi, saskaņošanu un izpildi.

Spēkā paliek līdzšinējais normatīvais regulējums, kas nosaka, ka sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzēji nodrošina stingrus epidemioloģiskās drošības pasākumus, tai skaitā transportlīdzekļu regulāru dezinfekciju, transportlīdzekļu 50% ietilpību, obligātu mutes un deguna aizsega valkāšanu vadītājiem, ja nav iespējams nodrošināt fizisku barjeru no pasažieriem, kā arī papildu reisu nodrošināšanu. Tāpat spēkā paliek līdzšinējais normatīvais regulējums attiecībā uz drošības pasākumiem autoostās un dzelzceļa stacijās, tai skaitā 15 kvadrātmetru telpas vienam apmeklētājam.

Sabiedriskajā transportā, tai skaitā taksometros, mutes un deguna aizsegs obligāti ir jālieto visiem pasažieriem, tostarp arī bērniem no septiņu gadu vecuma. Mutes un deguna aizsegu sabiedriskajā transportā var nelietot bērni, kuri nav sasnieguši septiņu gadu vecumu, un personas ar kustību traucējumiem vai psihiskās veselības traucējumiem. Sabiedrisko transportu nedrīkst izmantot iedzīvotāji, kuriem ir pozitīvs Covid-19 tests vai kuri atzīti par kontaktpersonām.

Lai nostiprinātu lejupejošo saslimstības ar Covid-19 tendenci, aicinām ikvienu izvērtēt nepieciešamību izmantot sabiedrisko transportu.

Grozījumi veikti Ministru kabineta 2020. gada 6. novembra rīkojumā Nr. 655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”.

 

Komunikācijas nodaļa
Tālr.: 67028003

Ieteikt šo rakstu