No 27.jūnija nedēļas nogalēs dobelniekiem būs iespēja doties uz Jūrmalu ar sabiedrisko transportu

Sabiedriskā transporta padome 5.jūnija sēdē akceptēja Zemgales plānošanas reģiona un Dobeles autobusu parka ierosinājumu vasaras periodā nodrošināt papildu reisus maršrutā Jūrmala Dobele, lai iedzīvotājiem būtu iespēja apmeklēt Jūrmalas veselības aprūpes iestādes, rehabilitācijas centrus vai kultūras un sporta pasākumus. No 27.jūnija līdz 27.septembrim katru sestdienu un svētdienu plkst.9.15 pasažieriem būs iespēja izbraukt no Dobeles autoostas uz Asariem, savukārt plkst.17.05 autobuss izbrauks no Asariem, lai atgrieztos Dobelē. Autobuss apstāsies vēl deviņās pieturās Lejasstrazdi, Rasas, Jaunbērze, Vēdzeles, Sloka, Nometņu iela, Nemo, Vaivaru rehabilitācijas centrs un Vaivari. Brauciena maksa no Dobeles autoostas līdz Asariem ir 3,05 eiro.

Izvērtējot eksperimentālā autobusa maršruta pieprasījumu trīs mēnešu periodā, varēs spriest par tā lietderību un iespēju to saglabāt arī turpmāk. Autotransporta direkcija atgādina, ka autobusa reisa lietderība tiek mērīta, ņemot vērā pasažieru skaitu konkrētā reisā, savukārt pasažieru skaits tiek noteikts, ņemot vērā izsniegto biļešu skaitu.

Lai būtu iespēja iegūt konkrētus datus par reisa pieprasījumu, pasažieru grupām, kas ir atbrīvotas no braukšanas maksas personām ar invaliditāti, bāreņiem un politiski represētajiem , ir jāņem biļetes ar nulles vērtību. Autotransporta direkcija diemžēl ir saskārusies ar praksi, kad iedzīvotāju neuzmanības dēļ un negodprātīgu šoferu darba rezultātā nākas izskatīt kāda reisa lietderību, neskatoties uz to, ka realitātē attiecīgais reiss bijis pieprasīts. 

 

Par valsts SIA Autotransporta direkcija

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Regulāri veicot sabiedriskā transporta finanšu analīzi un auditu, direkcija nodrošina vienotu, nepārtrauktu un pieejamu sabiedriskā transporta sistēmu visā valstī. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.

 

Papildu informācija:
Zane Plone,
VSIA Autotransporta direkcija
Komunikācijas speciāliste
Tālr.: + 371 67686485

 


Ieteikt šo rakstu