No 1.septembra tiks slēgti divi AS Talsu autotransports apkalpotie maršruti

Ņemot vērā zemo pieprasījumu pēc sabiedriskā transporta pakalpojumiem maršrutā Nr.5380 Talsi–Šķēde–Laidze–Talsi un Nr.6077 Talsi–Dižstende–Talsi, kā arī to, ka paralēli šiem maršrutiem kursē pašvaldības organizētie skolēnu pārvadājumu autobusi, no 2016.gada 1.septembra AS Talsu autotransports sabiedriskā transporta pakalpojumus abos maršrutos vairs nenodrošinās. Ņemot vērā, ka valsts finansējums sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanai tomēr ir ierobežots, arī turpmāk tiks rūpīgi vērtēta maršrutu/reisu, kuri pilnībā pārklājas ar pašvaldību organizētajiem skolēnu pārvadājumu reisiem, uzturēšana.

Jau 2015.gadā Autotransporta direkcija sadarbībā ar plānošanas reģioniem uzsāka skolēnu maršrutu izvērtēšanu, jo sabiedriskā transporta un pašvaldību organizēto skolēnu pārvadājumu maršruti un reisi daudzviet nav savstarpēji saskaņoti. Tā rezultātā skolēnu autobusu maršruti kursēšanas grafiki pārklājas ar reģionālo autobusu reisiem, radot liekas izmaksas valstij un pašvaldībai. Turklāt nereti iemesls, kādēļ atsevišķos reģionālajos maršrutos ir ļoti mazs pasažieru skaits, ir pašvaldību īstenotie skolēnu pārvadājumi, kas uzņem arī pieaugušos.

Autotransporta direkcija aicina iedzīvotājus izmantot sabiedriskā transporta pakalpojumus un ņemt biļetes par braucienu, atgādinot, ka ikviena reisa lietderība tiek mērīta pēc izsniegtā biļešu skaita.

 

Papildu informācija:
Tālr. +371 67280485
E-pasts: info@atd.lv

 


Ieteikt šo rakstu