No 17.aprīļa tarifi tiks vienādoti divos IK Alfrīds Greiškāns apkalpotajos maršrutos

Turpinot vietējās nozīmes maršrutu autobusu tarifu vienādošanu, no 2017. gada 17. aprīļa IK Alfrīds Greiškāns apkalpotajā maršrutā Nr.5115 Rēzekne–Ritiņi–Ismeri–Lūznava un Nr.6530 Rēzekne–Viļāni minimālā braukšanas maksa, braucot no pieturvietas ārpus Rēzeknes pilsētas, atsevišķos reisos samazināsies līdz 0,20 eiro, bet dažos reisos tā pieaugs par 0,10 eiro, sastādot 0,40 eiro. Līdz ar autobusu tarifu izlīdzināšanu pasažieri visā Latvijā par braucienu sabiedriskajā transportā maksās pēc vienādiem principiem, kā arī būs iespējams ieviest lojalitātes programmas.

Saskaņā ar Autotransporta direkcijas izstrādāto tarifu vienādošanas koncepciju vietējās nozīmes maršrutos ir izveidotas četras dažādas minimālās braukšanas maksas jeb maksas par braucienu starp pirmajām pieturvietām. Galvaspilsētā tā sasniedz 0,80 eiro, pārējās republikas nozīmes pilsētās – 0,60 eiro, novadu centros – 0,50 eiro, pārējā Latvijas teritorijā – 0,40 eiro. Ņemot vērā, ka maršruta Nr.5115 RēzekneRitiņiIsmeriLūznava un Nr.6530 Rēzekne–Viļāni vairākos reisos minimālā braukšanas maksa sākotnēji tika noteikta atšķirīga, pasažieri, kuri tiks uzņemti pieturvietā ārpus Rēzeknes pilsētas un brauks attālumu, kas nepārsniedz septiņus kilometrus, izjutīs gan biļetes cenas samazinājumu, gan arī nelielu pieaugumu. Kopumā minimālā braukšanas maksa abos maršrutos, braucot ārpus Rēzeknes pilsētas, sastādīs 0,40 eiro.

Pirms tarifu vienādošanas reģionālo autobusu maršrutu pārvadājumos pastāvēja 24 dažādi braukšanas tarifi un dažādi biļešu cenu noteikšanas principi, kas atšķīrās ne tikai pārvadātāju starpā, bet arī vienam pārvadātājam dažādās teritorijās. Šāda kārtība bija sarežģīta ne tikai pašiem pārvadātājiem, bet arī nevienlīdzīga attiecībā pret pasažieriem. Tādēļ 2015. gada nogalē Autotransporta direkcija īstenoja tarifu vienādošanas pirmo posmu, izlīdzinot tos lielākajā daļā Latvijas. Līdz ar tarifu vienādošanu ir iespējams ieviest lojalitātes programmas pasažieriem.

 

Par valsts SIA Autotransporta direkcija

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Regulāri veicot sabiedriskā transporta finanšu analīzi un auditu, direkcija nodrošina vienotu, nepārtrauktu un pieejamu sabiedriskā transporta sistēmu visā valstī. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.

 

Papildu informācijai:
Zane Plone,
VSIA Autotransporta direkcija
Sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr.: + 371 67686485; + 371 28627003

Ieteikt šo rakstu