No 14.jūnija svētdienās kursēs autobuss maršrutā Ogres autoosta Smiltāju kapi

Atsaucoties iedzīvotāju lūgumam, Sabiedriskā transporta padome lēma, ka no 2015.gada 14.jūnija tiks atklāts maršruts, kurā būs divi autobusa reisi Ogres autoosta Smiltāju kapi un Smiltāju kapi Ogres autoosta. Autobuss minēto maršrutu mēros vienu reizi nedēļā svētdienās līdz 27.septembrim. Autotransporta direkcija aicina Ogres iedzīvotājus izmantot sabiedriskā transporta pakalpojumus un ņemt biļetes par braucienu, atgādinot, ka ikviena reisa lietderība tiek mērīta pēc izsniegtā biļešu skaita.

Autotransporta direkcija ir saņēmusi Ogres iedzīvotāju lūgumu vasaras periodā nodrošināt papildu reisus maršrutā Ogres autoosta Smiltāju kapi, lai iedzīvotājiem būtu iespēja apkopt tuvinieku kapavietas. Sabiedriskā transporta padome 5.jūnija sēdē akceptēja attiecīgo lūgumu, nolemjot, ka no 14.jūnija līdz 27.septembrim katru svētdienu plkst.9.45 pasažieriem būs iespēja izbraukt no Ogres autoostas uz Smiltāju kapiem, savukārt plkst.11 autobuss izbrauks no Smiltāju kapiem, lai atgrieztos Ogrē. Autobuss apstāsies vēl divās pieturās Mālkalnes prospekts un Kalnāju pagrieziens. Brauciena maksa ir 0,50 eiro.

Autobusu reisu lietderība tiek mērīta, ņemot vērā izsniegto biļešu skaitu pasažieriem. Ja iedzīvotāji nepaņem biļeti, Autotransporta direkcijai nav iespējas izsekot patiesajam pasažieru skaitam, jo tieši izsniegtais biļešu skaits norāda, cik daudz pasažieru tika pārvadāti konkrētā reisā. Autotransporta direkcija diemžēl ir saskārusies ar praksi, kad negodprātīgu šoferu darba rezultātā nākas izskatīt kāda reisa lietderību, neskatoties uz to, ka realitātē attiecīgais reiss bijis pieprasīts.

Autotransporta direkcija atgādina, ka arī pasažieru grupām, kas ir atbrīvotas no braukšanas maksas personām ar invaliditāti, bāreņiem un politiski represētajiem , ir jāņem biļetes ar nulles vērtību. Tādējādi būs iespējams redzēt konkrētus datus par reisa pieprasījumu un spriest par iespēju to saglabāt arī nākamajā vasarā.

 

Par valsts SIA Autotransporta direkcija

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Regulāri veicot sabiedriskā transporta finanšu analīzi un auditu, direkcija nodrošina vienotu, nepārtrauktu un pieejamu sabiedriskā transporta sistēmu visā valstī. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.

 

Papildu informācija:
Zane Plone,
VSIA Autotransporta direkcija
Komunikācijas speciāliste
Tālr.: + 371 67686485
 

 


Ieteikt šo rakstu