No 1. oktobra atsāks darbu Aizkraukles autoosta; kopumā Autoostu reģistrā būs reģistrētas 35 autoostas

Autotransporta direkcija, apsekojot Aizkraukles autoostu, pārliecinājās, ka tā nodrošina visus  autoostā sniedzamos pakalpojumus, tai skaitā arī biļešu tirdzniecību, tāpēc no  2021. gada 1. oktobra tā tiks iekļauta Autoostu reģistrā. Tādējādi no 1. oktobra Autoostu reģistrā būs reģistrētas 35 autoostas.

Aizkraukles autoosta atrodas Gaismas ielā 12, Aizkrauklē. Tai ir piešķirta trešā kategorija, un tas nozīmē, ka autoostai obligāti jānodrošina šādi pakalpojumi: biļešu tirdzniecība; jābūt iespējai izmantot pasažieru platformas; informācijai par autobusu kustības sarakstiem, platformu, no kuras atiet un pie kuras pienāk autobuss, autobusa pienākšanas un atiešanas laiku un tā atbilstību kustības sarakstam jābūt pasažieriem ērti pieejamai; jānodrošina iespēja izmantot labierīcības un jāaprīko vieta maza bērna aprūpei; jānodrošina iespēja izmantot ar sēdvietām aprīkotu apsildāmu uzgaidāmo telpu, kas pieejama līdz pēdējā reisa uzsākšanai.

2019. gadā stājās spēkā Autoostu noteikumi, kuru mērķis ir uzlabot autoostās pieejamo pakalpojumu klāstu un samazināt kopējās izmaksas. Visas autoostas tiek reģistrētas un iedalītas četrās kategorijās atkarībā no apkalpoto reisu skaita gadā un vidējā pasažieru skaita mēnesī. Katrai kategorijai jānodrošina konkrēts pakalpojuma klāsts.

 

Par valsts SIA Autotransporta direkcija

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Regulāri veicot sabiedriskā transporta finanšu analīzi un auditu, direkcija nodrošina vienotu, nepārtrauktu un pieejamu sabiedriskā transporta sistēmu visā valstī. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.

 

Papildu informācijai:
Lilita Pelčere,
VSIA Autotransporta direkcija
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: + 371 67356129

Ieteikt šo rakstu