No 1. marta tiks vienādoti tarifi piecos AS Rīgas Taksometru parks apkalpotajos maršrutos

Turpinot vietējās nozīmes maršrutu autobusu tarifu vienādošanu, no 2017. gada 1. marta piecos AS Rīgas Taksometra parks apkalpotajos maršrutos var pieaugt braukšanas maksa robežās no 0,05 līdz 0,15 eiro. Izlīdzinot autobusu tarifus, pasažieri visā Latvijā par braucienu sabiedriskajā transportā maksās pēc vienādiem principiem, savukārt pārvadātājam būs iespēja ieviest lojalitātes programmas. Tādējādi AS Rīgas Taksometra parks pasažieri var iegādāties abonementa biļetes braucienam 21 maršrutā. Tāpat no 1. marta četros pārvadātāja apkalpotajos maršrutos tiks iekļauta papildu pieturvieta Odukalns.

Lielākajā daļā Latvijas vietējās nozīmes maršrutu autobusu tarifi tika izlīdzināti jau tarifu vienādošanas pirmajā posmā, bet reģionos, kur braukšanas maksa bija būtiski zemāka nekā vienotais tarifs, tika ieviests starpposms, nosakot, ka pilnībā tie tiks izlīdzināti otrajā posmā. Tādējādi no 1. marta braukšanas maksa no 0,05 līdz 0,15 eiro paaugstināsies AS Rīgas Taksometru parks apkalpotajā maršrutā Nr.5172 Rīga–Mežsētas–Vaivadi, Nr.5616 Rīga–Piņķi–Kalnciema masīva, Nr.6779 Rīga–Daugmale, Nr.6848 Rīga–Sarma–Baldone un Nr.6991 Rīga–Tekstilnieks.

AS Rīgas Taksometru parks pasažieri var iegādāties abonementa biļeti braucienam 21 vietējās nozīmes maršrutā, kas savieno Rīgu ar Olaini, Baldoni, Baložiem, Mārupi, Ķekavu u.c. apdzīvotām vietām Pierīgā. Pasažieriem pieejamas mēneša biļetes braucieniem abos virzienos darbdienās un visās mēneša dienās, un tās nodrošina 20% atlaidi.

Tāpat no 1. marta maršruta Nr.6779 Rīga–Daugmale, Nr.6847 Rīga–Baldone, Nr.6848, Rīga–Sarma–Baldone un Nr.6991 Rīga–Tekstilnieks autobuss pasažierus izlaidīs un uzņems pieturvietā Odukalns.

Autotransporta direkcijas izstrādātais vienotais tarifs tika noteikts tā, lai visi Latvijas iedzīvotāji neatkarīgi no viņu atrašanās vietas par braucienu sabiedriskajā transportā maksātu pēc vienādiem principiem. Izlīdzinot braukšanas tarifus visā valstī, ir iespējams turpināt veidot vienotu maršrutu tīklu, ieviest abonementa biļetes un vienotu vilciena un autobusa biļeti. Pirms tarifu vienādošanas reģionālo autobusu maršrutu pārvadājumos pastāvēja 24 dažādi braukšanas tarifi un dažādi biļešu cenu noteikšanas principi, kas atšķīrās ne tikai pārvadātāju starpā, bet arī vienam pārvadātājam dažādās teritorijās.

 

Par valsts SIA Autotransporta direkcija

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Regulāri veicot sabiedriskā transporta finanšu analīzi un auditu, direkcija nodrošina vienotu, nepārtrauktu un pieejamu sabiedriskā transporta sistēmu visā valstī. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.

 

Papildu informācijai:
Zane Plone,
VSIA Autotransporta direkcija
Sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr.: + 371 67686485; + 371 28627003

 


Ieteikt šo rakstu