No 1. februāra samazināts autobusu reisu skaits savienojumā starp Jūrmalu un Rīgu; mainīsies arī kustības saraksts un maršrutu shēma

Ņemot vērā to, ka savienojumā starp Jūrmalu un Rīgu pasažieru skaits pērn, salīdzinot ar 2020. un 2019. gadu, ir samazinājies par attiecīgi 32% un 62%, kā arī izvērtējot maršrutu rentabilitāti atbilstoši Sabiedriskā transporta padomes apstiprinātajiem kritērijiem, no 2022. gada 1. februāra reisu skaits maršrutā Nr.7023 Rīga–Sloka un Nr.7020 Rīga–Jaunķemeri tiks samazināts. Tāpat abos maršrutos mainīsies kursēšanas grafiks un reisu izpildes shēma.

Turpmāk visi reisi maršrutā Nr.7023 Rīga–Sloka tiks izpildīti pa Salu tiltu Rīgā, savukārt Jūrmalā tie tiks nodrošināti pa pilsētas centrālo daļu līdz Dubultiem, autobusam kursējot pa Dubultu prospektu; tālāk autobuss kursēs pa Mellužu prospektu līdz Slokas stacijai, neapkalpojot Valteru apkaimi. Šāda braukšanas shēma būs abos maršruta virzienos. Tāpat maršruta Nr.7023 Rīga–Sloka autobusi turpmāk apstāsies pieturā Dubultu stacija, kas atrodas pie stacijas ēkas. Savukārt maršrutā Nr.7020 Rīga–Jaunķemeri visi reisi tiks izpildīti pa Vanšu tiltu Rīgā, savukārt Jūrmalā autobuss kursēs pa Kolkas ielu līdz Kauguru rotācijas aplim, tālāk tas brauks pa Skolas ielu līdz Ventspils šosejai un kursēs caur Valteriem. Šāda autobusu braukšanas shēma būs abos maršruta virzienos.

Autobusu maršrutā, kas savieno Rīgu un Jūrmalu, pasažieru skaits pēdējos gados ir samazinājies par 32% un 62%, salīdzinot ar 2020. un 2019. gadu, bet reisu skaits palicis nemainīgs. Tāpat šai savienojumā katru darba dienu tiek nodrošināti 70 vilciena reisi, bet brīvdienās – 58 vilciena reisi. Ņemot vērā, ka Sabiedriskā transporta padome ir apstiprinājusi maršrutu rentabilitātes kritērijus, kas jāņem vērā, plānojot reisu intensitāti, no 2. februāra autobusu reisu skaits Jūrmalas virzienā tiks samazināts. Plānots, ka maršrutā Nr.7023 Rīga–Sloka tiks nodrošināti 66 reisi darba dienās un 62 reisi brīvdienās, bet maršrutā Nr.7020 Rīga–Jaunķemeri – 34 reisi katru dienu.

Reisu saraksts abos maršrutos pieejams šeit.

Autotransporta direkcija aicina iedzīvotājus izmantot sabiedriskā transporta pakalpojumus un paņemt biļeti par savu braucienu, atgādinot, ka statistiku par reisa pieprasījumu veido pasažieriem izsniegtais biļešu skaits. Par konstatētiem biļešu tirdzniecības pārkāpumiem pasažieri var ziņot mūsu kontrolieriem jebkurā diennakts laikā, sūtot īsziņu vai zvanot pa tālruni 27776621.

Papildu informācija:
Tālr. +371 67280485
E-pasts: info@atd.lv

Ieteikt šo rakstu